Cépèro vertrekt na twee seizoenen bij De Meeuwen Voorzitter Reijnierse: 'Eén plus één is vaak twee' Ruud Pennings gaat voor de derde keer als trainer aan de slag bij Vlissingen. 10 ZEELAND Amazones De Frel en Nijpjes stellen tickets veilig voor ZK sport kort In Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland was gisteren de laatste selectie wedstrijd van het Zeeuws kam pioenschap. Onder anderen Step hanie de Frel, winnaar van het ZZ-Licht, en de in de klasse Z2 zegevierende Jessica Nijpjes (fo to) verzekerden zich op de val reep van een plaats in de finale op zaterdag 30 januari. De Frel, afkomstig uit Koe wacht, behaalde in de klasse ZZ-Licht met de veel vermogen tonende vosruin VMF Enrico een score van 68,57 procent. Het was ruim voldoende voor deel name aan de finale van de pro vinciale titelstrijd. Nummer drie Maartje Eibers uit Ossenisse en haar schimmelruin The Creative Club's Sampras sleepten dankzij een score van 68,00 procent ook nog een ticket voor de titelstrijd in de wacht. En Sharon de Kok mag zich eveneens opmaken voor het kampioenschap. De amazone uit Nieuw- en Sint Joosland stuurde de vosruin Vi no met 67,71 procent naar de vijf de plaats. Jessica Nijpjes was met Edeem BREDENE Lindy van Anrooij zesde in veldrit Lindy van Anrooij is gisteren zes de geworden in de veldrit van het Belgische Bredene. De wiel- renster uit Kapelle had een ach terstand van ruim twee minuten op winnares Talitha de Jong. De wedstrijd ging over twintig kilo meter. Van Anrooij komt uit voor de Belgische formatie Cycling.be - Alphamotorhomes ct. oppermachtig in de klasse Z2. De amazone uit Sint Laurens stuurde de vosmerrie naar een score van 67,05 procent. „Edeem is een paard met veel kwaliteit", zei Nijpjes. „Ik had al twee keer rond de 63 procent gereden. Dat was niet voldoen de om mij te plaatsen voor het kampioenschap. Dus moest het nu gebeuren. Dat is gelukt. Daar ben ik blij om en ik ga nu met een goed gevoel naar huis." Vincent Bol liep met de ruin De Kroo's Baltimore naar de twee de plaats (65,00 procent). „De score maakt mij niet zoveel uit. Het enige dat ik wilde was een fijne rit en daarin ben ik meer dan honderd procent geslaagd", vertelde de ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland. Zweistra mag naar Jumping Amsterdam Dressuuramazone Thamar Zwei stra deed in de laatste selectie wedstrijd voor Jumping Amster dam (28-31 januari) in Liempde goede zaken. De amazone uit Schore stuurde in de Prix Sint George de ruin Hexagons Den zei naar een score van 71,45 pro cent. Dat was goed voor de over winning en een ticket voor de lichte tour in Amsterdam. VLISSINGEN. „Het valt me op dat andere trainers het hier niet ge makkelijk hebben. Het lijkt alsof VC Vlissingen en Ruud Pennings tot elkaar veroordeeld zijn", zegt voorzitter Rens Reijnierse, even nadat hij op de knop 'verzenden' heeft gedrukt. Pennings gaat voor de derde keer in zijn loop baan aan de slag als hoofdcoach van de Walcherse zondagclub, valt in het door hem verstuurde persbericht te lezen. Pennings zette zijn handteke ning onder een tweejarige verbin tenis en volgt Jurriaan van Poelje op, die hém afgelopen zomer nog afloste. Hij verkaste afgelopen zo mer namelijk vol verwachtingen naar zaterdag-hoofdklasser Hoek, maar werd daar al na vier compe titiewedstrijden op straat gezet. Toen VC Vlissingen kort voor de winterstop bekendmaakte dat Van Poelje aan het eind van het seizoen zou vertrekken, kon de Zeeuwse voetbalvolger de naam van diens opvolger al met pot lood invullen. Ook voor Reijnier se was het een simpele optelsom. „Als je één en één optelt, kom je vaak op twee uit. Ook nu", zegt de bestuurder met een knipoog. „Op dit moment gaat het niet echt helemaal lekker (zevende plaats in hoofdklasse B); Jurriaan heeft het lastig. Je merkt dat we een heel hechte spelersgroep heb ben die moet wennen aan een trainer van buitenaf. Dat kost tijd, terwijl de combinatie met Pennings steeds weer behoorlijk succesvol is gebleken." Vorig seizoen leidde hij ze nog naar de play-offs voor een ticket naar de topklasse en in elf seizoe nen als eindverantwoordelijke aan de Irislaan - onderbroken door omzwervingen bij Hoek en Zeelandia Middelburg - vierde hij er vier kampioenschappen. Pennings: „Ik heb veel aan VC Vlissingen te danken, ook als spe ler. Dus dat je een bepaalde band hebt met deze club is logisch. Er 'Ik hoop dat deze groep intact kan blijven, want ik zou graag de draad weer oppakken' waren wat andere opties, maar nadat ik alle plussen en minnen tegenover elkaar had gezet, bleek Vlissingen de beste." „Ik ken deze spelers niet an ders dan dat ze elke wedstrijd wil len winnen, maar het is nog af wachten hoe de spelersgroep er uit komt te zien. Ik hoop dat deze groep zoveel mogelijk intact kan blijven, want ik zou graag de draad weer oppakken met ze", stelt Pennings, die zijn werk zaamheden voor Vlissingen gaat combineren met zijn functie van hoofd jeugdopleiding van de JVOZ. „Het zal even druk wor den, maar het moet te doen zijn." Bij Vlissingen vertrouwen ze op zijn oordeel. Reijnierse: „Trai ner zijn is geen fulltime baan. Bo vendien weet Ruud tot op de mi nuut nauwkeurig hoeveel tijd hij kwijt is aan Vlissingen. Dus als hij denkt dat het combineren is, vertrouwen wij daarop." Cépèro is aan zijn tweede sei zoen bezig bij de zaterdag-twee deklasser. De Middelburgse oe- fenmeester staat met zijn ploeg momenteel op de elfde plaats. Uit dertien wedstrijden werden vijftien behaald. Vorig seizoen stelde de Walcherse ploeg het tweedeklasserschap op de laatste speeldag veilig. Ook assistent-trainer John Bentschap-Knook vertrekt na dit seizoen bij De Meeuwen. Marco van Vlierberghe blijft w Hontenisse trouw. De oefen- meester heeft zijn contract met de zondag-vierdeklasser met een jaar verlengd. Hij is aan zijn eer ste seizoen bezig. Van Vlierberghe staat met Hontenisse in de winterstop op de tweede plaats in de vierde klasse A van het zondagvoetbal, op zes punten afstand van koplo per Philippine. Johan Nagtegaal blijft vol gend seizoen toch niet bij Stave- nisse. Beide partijen waren con tractverlenging overeengekomen, maar inmiddels zijn de omstan digheden veranderd. Nagtegaal moet voor zijn werk regelmatig naar het buitenland en ook vol gend seizoen is er een reële kans dat hij regelmatig moet reizen. Nagtegaal heeft de zaterdag-vier deklasser daarom geadviseerd naar een andere trainer uit te kij ken. Ronald van Oeveren is ook volgend seizoen hoofdtrainer bij derdeklasser Cluzona. De Roo- sendaalse oud-voetbalprof is in Wouw bezig aan zijn eerste jaar en staat met Cluzona vierde in de derde klasse A van het zondag voetbal. Van Oeveren was eerder trainer bij onder meer Zierikzee, Bruse Boys en Tholense Boys. Sport sport@pzc.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND LIEMPDE WESTKAPELLE Tankloop start weer bij de tank Net als op de laatste dag van 2014 is de start van de Tankloop vandaag bij de tank op de dijk van Westkapel- le. Bij de elf eerdere edities klonk het start schot in Dishoek en za gen alleen de deelne mers aan de wedstrijd over 20 kilometer de tank bij het keerpunt. Vanmiddag om 12.00 uur vertrekken honder den atleten voor races over 5,10 of 20 kilo meter. Allen keren op een zeker moment te rug naar Westkapelle. Na- inschrijven kan vanaf 11.00 uur nog bij het Kasteel van Ba tavia. TERNEUZEN Twee trimlopen in Zeeuws-Vlaanderen Op oudjaarsdag ko men de atleten in Zeeuws-Vlaanderen nog volop aan hun trekken. In Axel is de Eindejaarscross, in Nieuwvliet de Sylves- terloop. Bij de accommodatie van FC Axel worden de deelnemers ver deeld over twee groe pen. Om 13.45 uur worden eerst de deel nemers aan de 3500 en 7000 meter op pad gestuurd, waarna om 15.00 uur de 10.500 meter gepro grammeerd staat. De jeugd loopt vanaf 13.30 uur. De Sylvesterloop wordt in het Bos van Erasmus gehouden. De start aan de Knop- pertweg tussen Nieuwvliet en Cad- zand is om 14.30 uur. De afstanden zijn 2100,4200 en 10.500 meter. De jeugd loopt vanaf 14.15 uur. VALKENSWAARD Poppe stunt tegen nummer één Shura Poppe heeft gis teren op het nationale ranglijsttoernooi in Valkenswaard voor een verrassing ge zorgd. De zeventienja rige tennisster uit Vlis- singen schakelde in de tweede ronde de als eerste geplaatste Tiffa ny Höberth uit. Dat gebeurde na een ener verende partij: 0-6 6-3 6-4. In de kwartfi nale stuit Poppe nu op Debbie Gach. Tot elkaar veroordeeld door Mitchell Minnaard Ruud Pennings gaat aan zijn derde periode bij Vlissingen beginnen. foto Lex de Meester Ruud Pennings door Jan Dagevos ZOUTELANDE. Trainer Stéphane Cépèro vertrekt aan het eind van dit voetbalseizoen bij De Meeu wen. Beide partijen hebben dat in onderling overleg besloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42