Bibliobus kan mogelijk maandag weer rijden Uitzetten nachtbespeling schiet Stadsraad in verkeerde keelgat WALCHEREN 7 Na eeuwen zwijgt het Veerse carillon straks in de nachtelijke uren. De tegenstanders blijven zich roeren. 1vit vAa.,, /til Jl Regentesk optreden, het is een schande, fulmineert voorzit ter Jan Paul LoefF van de Stadsraad Veere. Paul Baren- dregt, voorzitter Middenstandsver eniging Veere daarentegen toont zich verheugd over het uitzetten van het carillon 's nacht: 'Een wijs besluit, laten we er overdag maar meer van genieten'. De carillondeuntjes in de nach telijke uren houden de gemoede ren in het stadje Veere al een paar jaar bezig. De nachtklanken ken nen felle voor- en tegenstanders. In discussies hierover konden de emoties hoog oplopen. De stads raad had wel graag een referen dum over het carillonspel gezien. Maar het Veerse college van burge meesters en wethouders heeft nu de knoop doorgehakt. De nachtelij ke bespeling wordt uitgezet. Ein de discussie. Want, argumenteren B en W: 'een referendum is niet goed voor de saamhorigheid in Veere. Verdere discussie kan voor- en tegenstanders nog verder uit el kaar drijven'. Dus wil Veere ruim 7.000 euro uittrekken voor aanpassing van het uurwerk. Die aanpassing is overigens omkeerbaar, het uur werk kan weer in de oorspronkelij ke staat worden teruggebracht. De ingreep tast het historisch karak ter van het carillon niet aan, aldus de gemeente. Loeff: „Dit zet de zaken weer op scherp in Veere. Wij zijn boos. Het is een nachtmerrie. Na hon derden jaren komt er een einde aan het carillonspel. Ik durf te stel len dat hiermee het DNA van Veere wordt aangetast. Het caril lon hoort bij het stadje. De oor spronkelijke bewoners voelen dat zo. Het is een flauwekul-redenatie van het college dat een referen dum niet nodig is. Het college be sluit nu eigenmachtig iets dat in goed overleg zou moeten. Veel be woners zijn tegen het uitzetten omdat het carillongeluid een au thentiek stukje Veere is. Als je naast een boerderij gaat wonen, moet je ook niet klagen over de stank. Dat hoort erbij." Voor Paul Barendregt is de dis cussie echter klaar. „Dit is goed nieuws voor ondernemers en in woners van Veere. Wij vragen hier al een jaar of twee om. En nee, wij hebben niemand opge stookt. De voorstanders van het uitzetten liggen wakker van het geluid. De tegenstanders slapen door het geluid heen. Tja, waarom zou het carillon dan 's nacht moe ten spelen. Zij horen het toch niet. Het uurwerk kan worden aangepast zonder dat er schade wordt toegebracht en het is boven dien omkeerbaar. Laten we dit als jeblieft positief benaderen. We moeten het carillon overdag beter gebruiken. Met extra concerten bij voorbeeld. Het is een supermooi monument. Daar liggen de kan sen voor Veere straks." Het gaat niet om een motori sche storing, maar om een sto ring aan de energievoorziening, legt technisch beheerder Sjaak Fransooi uit. De verlichting en verwarming vielen steeds uit. En omdat het lastig is om boeken uit te kiezen in het donker, moest de bus weg voor reparatie. Door de feestdagen duurt het langer dan gehoopt. Maandag is de bus waarschijnlijk klaar. „Ho pelijk kunnen we die middag ge woon weer rondrijden, maar ik vrees dat het te laat is voor Nieuwdorp en Nieuw- en Sint Joosland." Of de bus dus later op de dag wel in Kortgene en Co- lij nsplaat staat, is nog maar de vraag. Fransooi gaat er voorzich tig vanuit dat het moet lukken. Wie nog een boek moet inle veren en vreest voor een boete omdat de bus niet in de buurt komt: „Daar houden we reke ning mee bij het inleveren. En mensen kunnen eventueel wel naar de gewone bibliotheken." BLIEK Meer nieuws zie: www.pzc.nl VAN DONGEN Zorgstroom wenst u een fijne jaarwisseling en een gezond 2016! DONDERDAG 31 DECEMBER 2015 Veere op scherp' De klokken van het carillon in Veere. foto Lex de Meester 'Carillon zet door Annemarie Zevenbergen Jan Paul Loeff van de Stadsraad Veere: „Het is een nachtmerrie. Na honder den jaren komt er een einde aan het carillonspel." archieffoto Ruben Oreel door Elodie Kint VLISSINGEN. Bibliobus De Colum bus kampt sinds dinsdag met een technische storing. Daardoor heeft de bus al dagenlang niet kunnen rondrijden. Als het een beetje meezit, rijdt hij in de loop van maandag weer wel. (advertentie) LEVENSTESTAMENT: WIE REGELT UW ZAKEN ALS U DIT ZELF NIET MEER KUNT? Er kan een moment komen dat u zelf niet meer uw eigen financiële of medische zaken kunt re gelen. Is er dan iemand die uw bankzaken kan regelen of die uw huis kan verkopen als u naar een verpleeghuis moet? Wie beslist dan over medische kwesties? In een levenstestament kunt u uw wensen vastleggen en iemand aanwijzen om dergelijke zaken namens u te regelen voordat u dat zelf niet meer kunt. In een persoonlijk gesprek informeren wij u graag in duidelijke taal over de mogelijkheden. Wij wensen u een goede jaarwisseling en hopen u graag weer in 201 van dienst te mogen zijn! NOTARISPRAKTIJK Dam 37, 4331 GG Middelburg Tel. 0118 629 155 www.notaris-vandongen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39