TO@S Aannemer Sagro weg van terrein Thermphos Zeeuwse DA-winkels blijven gewoon open 68 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl 2016 wordt een topjaar. Uw Mening ONEENS paul kusters Frituurvet verstopt riool Duik voor goed doel Minder loze meldingen Overmorgen bij deze krant De Zeeuwse millenniumbaby's 16 jaar later Bt >- Donderdag Willem van Dam Hevig snotterend de kerstdagen doorge komen. Een gezins- pak zakdoekjes ('met verwennende balsem') volgesnoten, een doos as pirines leeggegeten, een buisje met vitaminetabletten wegge slikt. Gourmetten in gezinsverband op eerste kerstdag, snert eten op tweede kerstdag en op derde kerstdag de laatste restjes uit de soeppan geschraapt. Op naar de volgende festiviteit: mijn verjaar- De mannen op het biljart schudden het hoofd en zetten een nummertje van U2 in dag. Dinsdag werd ik 68. Ik doe er niet veel aan hoor, had ik tegen mijn kinderen en kleinkinderen gezegd. Ze knikten begripvol, want wat valt er te vieren als je 68 wordt? Je hebt meer verleden dan toekomst, je lijf vertoont ver zakkingen en andere mankemen ten en het geheugen begint hin derlijke gaten te vertonen. Het al lerergste: ik ben niet meer van de ze tijd. Onlangs werd ik weer eens met mijn neus op de feiten gedrukt. Ik dronk een glas in een goed café aan de rand van de Goe- se binnenstad waar op het biljart een alleraardigst bandje musiceer de. Of er nog iemand een verzoek nummer had. Aarzelend stak ik mijn vinger omhoog: of ze mis schien Sunny Afternoon wilden spe len. De bandleden keken mij vragend aan. Sunny Afternoon? Ja, Sunny Afternoon van The Kinks, weet je wel? The Kinks? Ja, The Kinks. Ze hadden er nooit van gehoord. Ray Davies misschien? Ook nooit van vernomen. Ray Davies en zijn Kinks! Die be hoorden met Beatles en Stones godbetert tot de invloedrijkste bands van de jaren zestig. De man nen op het biljart schudden ech ter nietwetend het hoofd en zet ten - toegegeven, niet onverdien stelijk - een nummertje van U2 in. Ik trok mijn jas van de kapstok en verliet het café. The Times They Are A-Changin', zong Bob Dylan. Geen speld tussen te krijgen. Maar mij gaat het veel te hard. Vuurwerk hoort bij de jaarwisseling. toosenhenk.nl D JAAROVERZICHT IEMAND IN EEN OUDERENTEHUIS VRAGEN NAAR ZN HOOGTEPUNTEN VAN 20I5... HOE VERZIN JE 't HENK Waterschap Scheldestro- men vraagt Zeeuwen na het bakken van friet en oliebollen frituurvet niet in het riool te kieperen, want dat leidt tot verstop pingen. Inleveren kan bij (eigen) sportverenigingen die wat geld ophalen met het inzamelen van frituur vet. Ook kan bakvet wor den gedeponeerd in gele containers bij supermark ten en bij milieustraten. Stichting Zeeuws Mamma houdt morgen ter hoogte van strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen een nieuwjaarsduik. De kosten bedragen 5 euro. Deelne mers krijgen daarvoor een muts en een drankje. De opbrengst gaat naar de stichting, die zich richt op kinderen die in het gezin te maken krijgen met borst kanker. Belangstellenden kunnen zich om 12.00 uur melden in restaurant Boka Bizarro Beach, boven Panta Rhei. De duik begint om 12.30 uur. Het is de Zeeuwse brand weer gelukt het aantal uit rukken voor een automa tisch loos alarm terug te dringen, aldus de website Alarmeringen.nl. Dit jaar daalde het aantal meldin gen gemiddeld met een kwart. Het aantal automati sche meldingen in Zeeland bedroeg dit jaar 768. Vorig jaar rukte de brandweer nog 979 keer uit voor een automatisch alarm. De meeste loze meldingen ko men via een brandalarm. Prijzen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Of er nu sprake is van diefstal of een misverstand, is nog steeds onduidelijk. Directeur Jaap Kruijt van Mourik Services en Sa- gro-directeur Raoul de Jonge wa ren gisteren niet bereikbaar. Mar tin van Putten, die namens bei de aannemers het woord voert, liet gisteren weten dat de kwes tie anders in elkaar steekt dan de media schrijven. „De twee sa neerders liggen niet met elkaar overhoop en zijn in goed overleg uit elkaar gegaan. Op termijn zul len we het verhaal vertellen." Mourik Services en Sagro vormden samen de aannemings combinatie Decontamination Services (DS), opgericht voor de fosforsanering van Thermphos. Na aanwijzingen van grootschali ge diefstal en fraude met vracht papieren schakelde opdrachtge ver Van Citters Beheer, een doch ter van Zeeland Seaports, de be- 'Mourik Services en Sagro zijn in goed overleg uit elkaar gegaan' drijfsrecherche in. DS-woord- voerder Van Putten verklaarde een maand geleden dat er sprake was van een misverstand. Materi alen zouden tijdelijk buiten het terrein zijn opgeslagen en zou den al zijn geretourneerd. Jaap Kruijt liet namens Mourik Servi ces dezelfde dag weten eerst het onderzoek af te wachten. De zaak was kennelijk voldoende aanleiding voor een breuk tus sen de twee aannemers. Sagro moest voor de kerst weg zijn. VLISSINGEN. Drogisterijketen DA is gisteren failliet verklaard. Dit heeft voor de zes franchisevesti- gingen in Zeeland weinig tot geen gevolgen. „Moederbedrijf DA Retail- group leverde alleen de folders, verder hebben wij weinig te ma ken met het moederbedrijf, dus wij blijven gewoon open. Ook de cadeaubonnen die bij mij zijn ge kocht kun je gewoon inleveren", vertelt Marijke Mulblok, mede-ei genaresse van de franchisevesti- ging van DA in Heinkenszand. „Het bedrijf dat een doorstart maakt met DA, Holland Pharma, heeft gisteren gelijk een andere groothandel geregeld. Wij kon den direct producten bestellen bij Unipharma in Middelburg. Ook de huismerkproducten van DA, dus ook daar hebben we geen problemen mee." Ze pie kert er daarom ook niet over om over te gaan op een andere dro gist. „Overstappen naar een ande re naam zou alleen maar extra geld kosten. Met de Zeeuwse franchisenemers hebben we afge sproken dat we er in 2026 met frisse moed tegenaan gaan." 470 reacties TERNEUZEN VLISSINGEN VLISSINGEN GOES ABN Amro voorspelt boer betere prijs voor product ABN Amro verwacht dat de prijzen voor agrarische pro ducten weer gaan stijgen. Dit jaar daalden de prijzen met 10 procent. Volgend jaar nemen ze met gemid deld 1,5 procent toe, voor spelt de bank. Voor 2017 wordt een prijsstijging van 2 procent verwacht. Hoofd oorzaken: economisch her stel in eigen land en groei van de wereldhandel. door Frank Balkenende NIEUWDORP. Aannemer Sagro uit 's-Heerenhoek heeft conform de afspraak het te saneren terrein van de voormalige fosforfabriek Thermphos bij Nieuwdorp verla ten. Collega-aannemer Mourik Services uit Groot-Ammers brak met Sagro na een vermeende dief stal van materialen ter waarde van een half miljoen euro. Martin van Putten, woordvoerder door Ilse Maas pagina 23: Bonden: complot bij DA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2