l S sportnieuws.nl m Van nieuws wedstrijdverslagen V tot hilarische video's! 00e www.sportnieuws.nl Ronald de Boer zou zijn 'luizenleventje' opgeven voor baan als assistent-trainer van 18 Sjeik wil FIFA opsplitsen Nog altijd hebben Frank en Ronald de Boer een intense band. Hun carrières lopen echter steeds minder parallel. Als het aan sjeik Salman bin Ebrahim Al-Khalifa uit Bahrein ligt, wordt de wereldvoetbal bond FIFA opgesplitst in twee delen. De kandidaat-voorzitter pleit voor een 'Voetbal FIFA', die verantwoordelijk is voor het be stuur en het organiseren van evenementenEen zogeheten 'Business FIFA' zou alle finan ciële zaken moeten afhandelen. „Alleen zo wordt de FIFA weer een organisatie die respect krijgt", zei de sjeik gisteren. Frank en Ronald de Boer (45) heb ben samen acht dochters. Frank heeft er drie, Ronald kreeg dit jaar zijn vijfde meisje, Linde. „En in januari krijgt mijn oudste dochter haar eerste kind je", zegt Ronald, aanstaand opa. Grijnzend: „Wat denk je? Weer een meisje!" Het interview is halverwege, maar ook als het om dit soort onderwerpen gaat, vol trekt het gesprek zich in een klassiek De Boertjes-patroon. Ronald is de meer flam boyante verteller, Frank de bedachtzame. Terwijl Ronald vol bravoure uitlegt dat 'alle goede voetballers eerst een dochter' krij gen, luistert Frank met een minzame glim lach, de handen over elkaar. „Ga maar na", zegt Ronald. „Maradona, Cruijff, Van Basten. Allemaal eerst een dochter." Maar acht in totaal, zonder ook maar één verdwaald jongetje tussendoor, dat blijft wel heel uitzonderlijk. „Het ligt aan ons, schijnt", zegt Frank. „Genetisch ge zien bepaalt de man het geslacht." De onvermijdelijke vraag: vinden ze dat nooit jammer, een gezinsleven met alleen maar meidendingen, en zonder voetbal- zoon? „Natuurlijk had ik ook graag een zoon gehad", zegt Ronald, terwijl hij naar de velden van Ajax wijst. „Denk je dat ik hier niet lekker langs de lijn had willen staan? Tuurlijk wel. Maar als ik dan dat lie ve kleine meisje van ons zie, dan denk ik: joh. Dit is toch ook gewoon fantastisch?" Frank heeft nagedacht over de voorde len. „Ze trekken vaak heel erg naar hun va der. Meisjes zijn vaak papakindjes. Als mijn vrouw en ik 's ochtends in bed lagen, in het weekend, ging dat altijd hetzelfde. Kwam de eerste binnengestormd en ging naast me liggen. De tweede kroop even later aan de andere kant tegen me aan. De derde? Die kwam gewoon op me liggen. Haha. Lag mijn vrouw ernaast, helemaal alleen. Zei ze: 'Hallo! En ik dan!?"' Het is de ochtend na de beruchte leden vergadering van Ajax, waarop de club defi nitief brak met Johan Cruijff en zijn volge lingen. Het is overal op sportcomplex de Toekomst het gesprek van de dag. Maar zijn de broertjes De Boer zelf formeel eigenlijk lid van Ajax, vragen we ons hardop af. Ze weten het nota bene zelf niet zeker. „Miel, zijn wij lid van Ajax?", vraagt Ronald aan de Ajax-perschef. Ja, dat zijn ze, want dat is iedere voetballer die langer dan vijfjaar in het eerste van de club heeft gespeeld. Dat ze dus óók hadden mogen stemmen op de vergadering, wisten ze zelf niet eens. Ro nald zat thuis op de bank. Frank had een etentje met de selectie. „Heel gezellig", vond de Ajax-trainer. „Nee, over die leden vergadering ging het geen moment." Frank: „Daar word ik wel moe van, ja. Ik weet: de eerste tien minuten van de pers conferenties gaan altijd daarover. Het zijn randzaken in mijn ogen. Het liefst heb ik het alleen over voetbal." Frank: „Natuurlijk denk ik daarover na. Mijn woorden hebben nu eenmaal meer ge wicht dan die van de terreinknecht. Dat be sef ik goed. Daar houd ik rekening mee." Ronald: „Frank heeft er altijd voor gezorgd dat hij aan de zijlijn staat. Hij is altijd bij zijn taak gebleven: het eerste elftal. Louis van Gaal was misschien een type dat er wel vol in zou zijn gegaan. Frank denkt: lossen jullie het maar op. Natuurlijk zou hij soms wat harder kunnen zijn. Maar het zit Frank niet zó hoog dat hij alles op tafel gooit." Frank: „Over de te volgen koers was hele maal niet zo veel discussie. De visie van Jo han is en blijft het uitgangspunt." Ronald: „Maar alles valt en staat met resul taten. Als het straks fout gaat, staan men sen weer klaar met hun bijlen. Dan kunnen ze weer lekker met modder gooien. Het is allemaal heel fragiel. Dat merk je gewoon." Ronald: „Dat is ook een samenloop van om standigheden geweest. Ik bleef nog in Qa- mlÊÊM 'Ronald heeft geen dubbele agenda. Hij staat daar om zijn mening te geven. Ronald is oprecht' tar toen we stopten met voetballen. Ik had het daar prima naar mijn zin. Frank begon direct aan de trainerscursus. Als ik ook di rect terug naar Nederland was gegaan, had ik nu misschien wel op het veld gestaan. Frank: „Toch past het zo wel, denk ik." Ronald: „Vroeger duwde Frank mij thuis al tijd al naar voren als er iets gezegd moest worden. Als er iets tegen papa en mama ver teld moest worden dat niet echt leuk was. Stond ik ineens vooraan. Dus eigenlijk is er niet zo veel veranderd." Frank: „Je leven gaat langzaam een kant op waarbij je je comfortabel voelt. Ronald is al tijd meer een open persoon geweest, die ge makkelijker zegt wat hij vindt. Daarom past zijn huidige rol ook bij hem. Hij begon met de cursus, maar stopte vanwege pri- vé-omstandigheden. Maar als je iets écht wilt, dan ga je er vol voor. Dat speciale ge voel heeft Ronald nooit gehad bij het trai nersvak." Ronald: „Ik lag in scheiding en dacht: die cursus doe ik er wel even bij. Zo werkt dat dus niet. Die cursus is pittig hoor. Het vreet energie. Die had ik niet vanwege die privé-sores. Mijn hoofd barstte bijna uit el kaar. Daar kwam ook nog eens bij dat ik toen allerlei leuke verzoeken kreeg. Wed strijdjes in het buitenland spelen enzo. Dat paste niet in het schema, terwijl ik dat ver tier juist heel goed kon gebruiken. Toen dacht ik: waarom doe ik die trainerscursus in godsnaam? Ik heb de jeugd van Ajax ge traind, dus ik weet hoe leuk het is. Maar ik vind mijn huidige leven wel erg prettig hoor. Ik vind het televisiewerk heerlijk. En als je dit goed doet, kun je het lang volhou den. Op de hoogte zijn, er fit uitzien. Niet als een lamzak voor die camera staan." Frank en Ronald de Boer kun je alles vra gen. Dat was in hun tijd als speler al zo: nimmer liepen ze weg voor kritiek, gedoe of heikele kwesties. Ook als Frank tegen woordig een absurde of onzinnige vraag krijgt ('Meneer De Boer, wat vindt u van het Koreaans nationaal elftal?'), volgt er steevast een serieus en onderbouwd ant woord. En vraag Ronald enigszins scham per naar zijn Botox-behandelingen - en je krijgt immer een eerlijk verhaal. Frank kijkt opzij en lacht voorzichtig: „Hij heeft meer haar, ik wat minder. Hij heeft vaak een baardje, ik scheer me wat vaker. En Ronald heeft wat botox in zijn voor hoofd volgens mij." Ronald: „Mijn schoonvader (plastisch chi rurg) plaagt Frank weieens met zijn haar. 'Kom nou eens een keertje langs, joh'." Frank: „Op foto's zie je het grote verschil, ja. Ik ben best ijdel, hoor. Als er één ding is waaraan ik me stoor, dan is het wel mijn haar. Dat is het enige. Als ik me er echt aan ga ergeren, ga ik misschien wel een keer Sport 57 Cristiano Ronaldo trof gisteren twee keer doel in het duel van Real Madrid met Real Sociedad (3-1). De Portugees besloot 2015 zo met 57 goals in 57 duels. Onafscheidelijk en onvergelijkbaar door Daniël Dwarswaard en Sjoerd Mossou Toch word je als trainer continu geconfron teerd met dat bestuurlijke gekonkel. Je denkt wel goed na over wat je zegt hè? Het is altijd precies afgewogen, precies tussen de kampen door, om de heetste brij heen. Soms lijkt het wel ingestudeerd. Maar Ronald, hoe vind je dat Frank zich ma noeuvreert binnen dat bestuurlijke geneuzel? Denk je niet: zeg nu eens wat je écht vindt? De leden kozen unaniem om de oproep van Jo han Cruijff te negeren. Ze gaven hun steun aan de bestuursraad, een nieuwe revolutie blijft uit. Is het dan eindelijk rustig bij Ajax? Wat zegt het over jullie karakters dat de een trainer is van Ajax, en de ander analyticus op televisie? ALTIJD ALLES OVER SPORT V sportnieuws.nl VOETBAL j| Frank de Boer Maar jullie levens zijn qua carrière steeds ver der uit elkaar gegroeid. Vroeger liepen jullie min of meer over hetzelfde pad. Qua uiterlijk lijken jullie steeds minder op el kaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18