DIT IS ONZE NUMMER 16 NIEUWS MAX VERSTAPPEN GP Australië, maart 2015 Hij oogt drie dagen voor hét debuut tijdens zijn eerste grote persconferentie in Mel bourne enigszins nerveus tussen sterren zoals Lewis Hamilton, Fernando Alonso en Sebastian Vettel, maar is dat volgens eigen zeggen he lemaal niet. Links achterin, op de tweede rij, slaat Verstappen zich met gemak door het vragen- vuur van de wereldpers. Alle aandacht, het doet hem ogen schijnlijk weinig. En zijn nieuwe habitat? Ach... 'Ik ben hiermee opgegroeid. Het voelt niet nieuw voor mij.' GP Bahrein, april 2015 Moeder Sophie en zuster Vic toria zijn in Bahrein voor het eerst te gast bij een race. Verstappen vindt het zicht baar leuk. Het is warm in de woestijn en het zwembad bij het luxe hotel lonkt. Maar Max Verstappen slijt de dagen liever op het cir cuit, zegt hij. Van 's och tends vroeg tot 's avonds laat. Om tv-beelden van voorgaande races te bestude ren en met zijn race-inge nieurs overleg te voeren hoe de auto, de STR10, nóg beter kan worden. 'Wat moet ik nou de hele dag bij het zwembad doen?' GP Canada, juni 2015 Een mooi moment om terug te slaan, denkt Max Verstap pen tijdens de persconferen tie van de internationale au tosportfederatie (FIA). Felipe Massa, Braziliaans veteraan, heeft hem twee weken eer der openlijk bekritiseerd van wege de crash die hij bij een (mislukte) inhaalpoging ver oorzaakte met Romain Gros- jean. 'Misschien moet je de race van vorig jaar hier nog eens bekijken en kijken wat er toen allemaal gebeurde,' bitst hij Massa in Montreal toe. De Braziliaan ging een jaar eerder gruwelijk in de fout bij een duel met Sergio Pérez. Zo jong, zo zelfbe wust en zo compromisloos. GP Oostenrijk, juni 2015 Pastor Maldonado heeft van wege het grote aantal botsin gen dat hij in zijn loopbaan al veroorzaakte, de weinig vleiende bijnaam 'Crashtor'. De Venezolaan staat bekend om zijn roekeloze rijstijl. Bij de Oostenrijkse GP, waarin hij met sneller materiaal en versere banden Verstappen in de slotfase te grazen neemt, zeurt hij na afloop dat de tiener bij het verdedi gen van zijn (zevende) posi tie 'de regels niet helemaal in acht nam'. De tiener reageert met een twist. 'Ik zeg er één ding over: ik denk dat het grappig is dat juist hij zoiets roept', zo doelt hij op Maldonado's reputatie. GP Rusland, oktober 2015 De wereld heeft kennis met hem gemaakt. Verstappen is al een sensatie wanneer hij goedgeluimd op een zonnige donderdagmiddag in Sotsji in klein comité wat filoso feert over zijn toekomst. Het is immers een publiek ge heim dat Ferrari en Merce des, twee topteams in de For mule 1, zeer gecharmeerd zijn van hem. Natuurlijk, zo zegt de tiener, wil hij het liefst zo snel mo gelijk in de beste auto klim men. En wie zijn teamge noot dan is, maakt hem niets uit. Hamilton of Vettel? Hij zou de uitdaging nu al best aandurven. Op één voor waarde. 'Als ik maar dezelf de auto krijg, want ik ben geen tweede rijder.' GP Abu Dhabi, november 2015 Verstappen slaagt er door twee straffen niet in zijn de buutjaar bij het slotnummer in Abu Dhabi van een uit roepteken te voorzien. De wedstrijdleiding roept hem eerst tot de orde na een onge vaarlijke inhaalmanoeuvre op voormalig wereldkampi oen Jenson Button. In de slotfase krijgt de Lim burger nog een reprimande, omdat hij Lewis Hamilton - een andere wereldkampioen - zou hebben opgehouden. Verstappen is het er niet mee eens. „Misschien willen ze me indammen?" vraagt hij zich af. „Maar dat lukt ze (de wedstrijdleiding, red.) toch niet. Ik ga mijn rijstijl niet veranderen." Aan de top 50 werkten mee: Edwin van der Aa, Raymond Boere, Annemieke van Dongen, Wierd Duk, Alexander van Eenennaam, Tobias den Hartog, Jorina Haspels, Cerben van 't Hof, Karlijn van Houwelingen, Bob van Huët, Annemarie Gorissen, Natasja de Groot, Angela de Jong, Hanneke Keultjes, Hans Klippus, Laurens Kok, Nils de Kruijff, Marlies van Leeuwen, Ruud Marneth, Sander van Mersbergen, Sjoerd Mossou, Frank Poorthuis, Marcel Potters, Stefan Raatgever, Frank Renout, Victor Schildkamp, Arjan Schouten, Jeroen Schmale, Peet Vogels, Maarten Venderbosch, André Venema, Jan-Dirk Verheij, Koen Voskuil, Jeroen de Vreede, Maarten Wijffels, Hans van Zon en Thijs Zonneveld. Wereldroem binnen recordtijd door André Venema Max Verstappen (18) vergaar de tijdens zijn debuutjaar in de Formule 1 meteen wereld roem en reed zich in record tijd het rijke landschap van BN'ers binnen. Op de circuits ontpopte hij zich door zijn stuurmans kunst in negen maanden tijd tot kroonjuweel. Ook buiten de baan werd de tiener met het verstrijken der dagen ra zendsnel nog zelfbewuster. 'Ik ben hiermee opgegroeid. Het voelt niet nieuw voor mij.' 'Wat moet ik nou de hele dag bij het zwembad doen?' Max Verstappen werd dit jaar 18 en mag nu ook officieel auto rijden. In de Formule 1 deed hij dat al, zeer succesvol, foto Getty 'Misschien moet je de race van vorig jaar hier nog eens bekij ken en kijken wat er toen alle maal gebeurde.' 'Ik zeg er één ding over: ik denk dat het grappig is dat juist hij zoiets roept.' 'Het maakt me helemaal niets uit wie mijn teamgenoot is. Als ik maar dezelfde auto krijg, want ik ben geen tweede rij der.' 'Misschien willen ze me indam men? Maar dat lukt ze toch niet. Ik ga mijn rijstijl niet ver anderen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16