Verrassend december voordeel! i - - ■B p O: m 1000 Franse publieke opinie staat achter mishandelde vrouw die haar man doodde iPhone 5s NIEUWS 9 r 0 hc Hands nieuwe. Drie schoten, en toen was haar kwelgeest dood. Een Frangaise (68) is veroordeeld tot tien jaar cel, maar heel Frankrijk staat achter haar. 3 M TT ïïrv- r .dl» ÏU Het was alsof er in eens een lichtje aanging in mijn hoofd", vertelde Jacqueline Sauva- ge aan de rech ter. „Ik heb het jachtgeweer gepakt, heb het geladen en ben op hem afge lopen." Dat speelde zich af op to sep tember 2012, in de middag, in het dorpje Le Selle sur le Bied, zo'n too kilometer ten zuidoosten van Parijs. Jacqueline Sauvage had kort daar voor weer eens ruzie gehad met haar man, Norbert Marot. „Ik werd wak ker van een verschrikkelijk lawaai. Het was mijn man die probeerde de deur te forceren. Hij had de klink stuk gemaakt, stormde naar binnen en schreeuwde: sta op, ga soep voor me maken!" Het werd een gevecht. Hij schopte haar en sloeg haar. „Zoals elke keer." Met het geladen jachtgeweer liep ze achter Norbert aan, die inmiddels op het terras zat. „Hij zat met zijn rug naar me toe. Ik liep op hem af, deed mijn ogen dicht, en haalde de trekker over, en nog eens, en nog een man die gewelddadig, tiranniek, incestueus en pervers was." Een online-petitie werd door ruim 200.000 Fransen ondertekend. Door de mobilisatie en steunbetuigingen zijn in Frankrijk de schijnwerpers ge zet op een onderwerp dat tot nu toe taboe leek: huiselijk geweld. In Frank rijk overlijdt elke drie dagen een vrouw door huiselijk geweld. Op de radio vertelde dochter Syl- vie blij te zijn met alle steunbetuigin gen. „Echt waar, sinds mijn moeder hem heeft doodgeschoten gaat het veel beter met me. Ik zit beter in mijn vel. Ik heb bijna geen nachtmer ries meer." eens." De drie kogels maakten een einde aan een leven dat als een hel was. Norbert Marot mishandelde zijn vrouw in totaal 47 jaar. Hij schold haar uit, hij bedreigde haar, gaf haar klappen en schopte haar. „Gemid deld drie keer per week", vertelde Jac queline. De laatste jaren werd het wat minder. „Eén keer per maand." In 2014 verscheen Jacqueline voor de rechter en werd ze veroordeeld tot tien jaar cel. In hoger beroep werd het vonnis deze maand bevestigd. Het doodschieten van haar man was een 'executie', zei openbaar aanklager Frédéric Chevallier. „Het was onge twijfeld een reactie op het geweld van haar man. Maar ze heeft hem moedwillig gedood." Het vonnis leidde tot een golf van verontwaardiging in Frankrijk. Jac queline Sauvage had een monster ge dood, was zelf het slachtoffer ge weest, en moest nu - na 47 jaar van geweld - opnieuw boeten, was het breed gedeelde gevoel. Bovendien: tij dens de rechtszaak was bekend ge worden dat Norbert ook zijn doch ters seksueel misbruikte. De drie dochters hebben bij presi dent Hollande een gratieverzoek inge diend voor hun moeder. „Mijnheer de president, onze moeder heeft haar leven lang geleden onder het juk van Rajoy: regering van nationale eenheid De Spaanse premier Mariano Rajoy heeft gisteren aangedron gen op een regering van natio nale eenheid. Rajoys conserva tieve Volkspartij (PP) verloor bij de parlementsverkiezingen van 20 december de absolute meerderheid in de Spaanse Tweede Kamer, die 350 zetels telt. Rajoy heeft nog 122 zetels over. De socialistische PSOE heeft mensen op 90 zetels zit ten. Nieuw zijn de links-radica le Podemos (69 zetels) en de li berale Ciudadanos (40 zetels). Bewoners mogelijk morgen huis in Bewoners van de huizen in Drachten die na de explosie zondag zijn ontruimd, mogen op z'n vroegst op oudejaarsdag hun huizen in om spullen op te halen. Maar mogelijk wordt het pas in 2016. „Ook hier geldt: veiligheid voor alles", al dus de gemeente Smallinger- land, waar Drachten onder valt, gistermiddag. Er is nog steeds geen duidelijkheid over de oor zaak van de ontploffing. De on derzoeken lopen nog. Het op ruimen is inmiddels begonnen. 17-jarige raakt zwaargewond door vuurwerk Een 17-jarige jon gen uit Apeldoorn is zwaar gewond ge raakt toen een stuk illegaal vuurwerk in zijn hand ont plofte. Waarschijn lijk moet hij één of twee vingertoppen missen, meldde de politie gisteren. De jongen stond op zijn balkon, toen het vuurwerk in zijn hand ontplofte. Hij had binnen nog wat liggen. Inwoners door gemeente doodverklaard Een pijnlijk foutje van de gemeente Groningen: de ge meente heeft zo'n 5.000 chronisch zie ken en gehandicap ten per ongeluk doodverklaard. De vermeende overle denen kregen een brief van de ge meente, dat was ge richt aan hun nabe staanden. „Erg pijn lijk", reageerde een woordvoerder van de gemeente. Eerste plek Venezuela met moordrecord Venezuela is het ge vaarlijkste land van Latijns-Amerika. In het land sterven cir ca 27.875 mensen een gewelddadige dood. Dat zijn er meer dan 90 per 100.000 inwoners. Het minst geweld dadige land van Zuid-Amerika is Chili met circa 3 moorden per 100.000, altijd nog ruim drie keer zo veel als in ons land. nr~iL Lf 1 r, Al I V P'h I, 3V M B/Ml N/SMS totaal per maand hollandsnieuwe.nl/pzc Liever Sim Only? Nu Sim Only 1000 voor maar 10,- per maand! WOENSDAG 30 DECEMBER 2015 'Ik sloot mijn ogen en schoot' door Frank Renout Jacqueline Sauvage in de rechtbank begin deze maand toen ze in hoger beroep weer tot tien jaar werd veroordeeld, foto Screenshot TF1 Dagblad Libération kwam onlangs met de emotionele oproep 'Be vrijd Jacqueline Sauva ge' op zijn voorpagina. MADRID DRACHTEN APELDOORN GRONINGEN CARACAS 11 22 - Bij hollandsnieuwe profiteer je deze decembermaand van nog meer voordeel op de iPhone 5s. Kijk voor dit en meer op: Toestel t.w.v. 519,- i.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot en met 31 december 2015.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9