Jan Poortvliet is op zijn plek in China Gert tovert met data Winter Wonderland Sintejyer Conflict over aankoop huis Stationsplein Hulst lijkt onoplosbaar Geen overeenstemming Hulst en ontwikkelaar over aankoopprijs verpauperde woning Stationsplein. lot vóór morgen NIEUWVLIET. Oud en nieuw kwamen gisteren samen tijdens de Winter Wonderland wande ling door Sinte Pier. Heel Nieuwvliet was verlicht met honderden lichtslangen en theelichtjes in potjes, glazen en vaasjes. Medewerksters van museum de Karre- kasse verkochten wafels. Hun buurman bood zelfgemaakte boterbabbelaars aan. De kinderen liepen met hun in dorpshuis De Heerlijckheid gemaakte ouderwetse papieren lampion. Het festijn werd om 20.30 uur afgesloten met een show. HULST. Het conflict tussen de eige naar van een woning aan het Sta tionsplein en het Hulster gemeen tebestuur moet waarschijnlijk door de rechter worden beslecht. B en W van Hulst en projecton- wikkelaar Geelders en de eigenaar van Stationsplein 22 lijken er op ei gen kracht niet uit te komen. B en W van Hulst hebben for meel nog geen besluit genomen, maar wethouder Adri Totté laat vanaf zijn vakantieadres weten dat hij er 'alles aan heeft gedaan' om er met Geelders en de eigena resse van het huis uit te komen. Opeenvolgende colleges en een in woonster steggelen al meer dan een decennium over een door de gemeente aan te kopen huis aan het Stationsplein. De Hulsterse verkocht haar huis twaalf jaar geleden aan de Brabantse ontwikkelaar Geelders op voorwaarde dat er projectont wikkeling op de plek van het huis zou plaatsvinden. Elders aan het Stationsplein en aan de Stationsstraat verrezen sinds de eeuwwisseling winkels en woningen, maar de huizen Sta tionsplein 20 en 22 zijn blijven staan. Winkels of huizen mogen er volgens het bestemmingsplan niet komen en de aanleg van par keerplaatsen is niet lucratief voor de projectontwikkelaar, die daar- Winkels of huizen mogen niet en parkeerplaatsen zijn niet lucratief voor de projectontwikkelaar om het pand nog steeds niet van de Hulsterse heeft overgenomen. Het is al jaren duidelijk dat het nog braakliggende deel van het Stationsplein niet verder wordt in gericht met winkels en/of wonin gen. Maar Fred Geux, directeur bij Geelders, vindt nog steeds dat de eigenaresse van het pand drie jaar aan het lijntje is gehouden. Vol gens hem heeft het toenmalige col lege zijn 'cliënte' tussen 2005 en 2008 doen geloven dat er winkels of appartementen kwamen op de plaats van haar woning. Geux wil daarom niet ingaan op het voorstel van de commissie Van Waveren die enkele maanden geleden de resultaten van een inte- griteitsonderzoek presenteerde. De oud-gedeputeerde stelde voor om twee taxateurs (één van de ge meente en één van de projectont wikkelaar en bewoonster) te be noemen om samen tot een prijs te komen. Wethouder Totté, die niet eer der met de zaak te maken had, meldt dat hij 'het maximale heeft geprobeerd, maar op een gegeven moment is het tot hier en niet ver der'. Totté verwacht dat de ge meenteraad het in grote lijnen met het college eens is en geen verdere ruimte voor onderhande lingen meer ziet. Oudejaarstrekking 31 december ZEELAND 5 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 30 december 2015 Zeelan ZEELAND 12 13 Oordeel rechter gevraagd door René Hoonhorst december 5i °udejaarstrcK'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68