Warme maaltijd komt voortaan van Ter Weel Goese autobranden lijken werk van dezelfde dader Jeugdzorg slokt alle uren van Noord-Bevelandse jongerenwerker Liselotte Bek op BEVELANDEN en THOLEN 7 Jongerenwerker Noord-Beveland heeft door komst Jeugdwet geen tijd meer voor de jongeren op het eiland. Liselotte Bek (27) werd anderhalfjaar geleden aangenomen als jonge renwerker van de ge meente Noord-Beve land, maar voor haar oorspronkelijke functie heeft ze ei genlijk geen tijd meer. Ze houdt zich voornamelijk bezig met het screenen van jeugdzorgaanvragen. „Op 1 januari van dit jaar is de nieuwe Jeugdwet in werking getre den en is de zorg voor de jeugd volledig ondergebracht bij ge meenten", legt Liselotte uit. „Ik werkte zestien uur per week als jongerenwerker en ik vond het een prima idee om mijn uren uit te breiden met jeugdzorg." Jongerenwerk en jeugdzorg leek een mooie combinatie, maar in de praktijk bleek jeugdzorg zo veel aandacht te vragen, dat er voor jongerenwerk geen tijd meer overbleef. Liselottes uren werden daarom opgehoogd van 28 naar 32, maar ook na die aanpassing bleef jeugdzorg alle uren opslokken. Met als gevolg dat het jongeren werk stil kwam te liggen. Een lastige situatie voor Liselot te. „Als je kijkt naar urgentie, wint een zorgaanvraag het vrijwel altijd van het jongerenwerk. Maar dat betekent niet dat het jongeren werk niet belangrijk is. Het is een veld waaruit we veel informatie kunnen halen. Over jongeren en voor jongeren." Om die reden wordt momenteel gekeken welke vorm het jongerenwerk in de toe komst krijgt en wie verantwoorde lijk wordt voor de uitvoering. Het streven is daar in het voorjaar dui delijkheid over te hebben. Tot die tijd probeert Liselotte bij te springen waar nodig. De af gelopen tijd heeft ze de Jongeren- raad Noord-Beveland extra onder steuning gegeven. „De jongeren- raad dreef al een tijdje stuurloos rond. Van de zeven leden waren er eigenlijk maar een paar echt ac tief. De website werd niet bijge houden, er waren nauwelijks acti viteiten en de pr ontbrak." Liselotte en de leden kwamen in goed overleg tot het besluit om de jongerenraad in tweeën te split sen. Vier actieve leden vormen kan het beste door ze al vroeg ken nis te laten maken met de jonge renraad", zegt voorzitter Lisanne Goudappel (23). Met activiteiten als de Movie- Tour, een Halloweendisco en een dropping hopen Lisanne en de an dere bestuursleden jongeren van af een jaar of elf enthousiast te ma ken. Dat is niet eenvoudig, heeft Lisanne de afgelopen jaren ge merkt. „Toen ik een jaar of zeven geleden lid werd van de Jongeren raad Noord-Beveland, was er veel meer belangstelling. Tegenwoor dig is het al moeilijk om jongeren warm te krijgen voor activiteiten, laat staan voor een lidmaatschap." Toch is het volgens Lisanne geen optie om de jongerenraad op te heffen. „Er zijn dan minder acti viteiten en wat ik vooral heel jam mer zou vinden, is dat de stem van de Noord-Bevelandse jonge ren richting de gemeenteraad ver loren gaat." sinds september de stuurgroep. Zij bedenken activiteiten en pro- jecten, verzorgen de pr en zijn de schakel tussen jongeren en de ge meenteraad. De activiteitengroep is er voor leden die willen helpen bij de organisatie en/of uitvoering van activiteiten. Naast de splitsing is ook beslo ten tijdelijk meer te focussen op de 'jongere' jongeren. „We willen Noord-Bevelandse jongeren voor langere tijd aan ons binden en dat BORSELE, Zorggroep Ter Weel uit Goes neemt vanaf maandag 4 ja nuari de warme maaltijdvoorzie ning in de gemeente Borsele over van SVRZ-locatie De Kraayert in Lewedorp. Eind 2014 gaf De Kraayert aan na ruim dertig jaar te willen stoppen met de warme maaltijd voorziening in Borsele. Mensen van het Vrijwilligershuis, de Se niorenraad Borsele en de ge meente Borsele zijn daarom op zoek gegaan naar een andere aan bieder. Ze hebben daarbij gelet op drie facetten: de maaltijd moet goed, smakelijk en betaal baar zijn. De keuze is uiteinde lijk gevallen op Ter Weel, waar de maaltijden dagelijks vers wor den bereid. Vanaf 4 januari bezorgen de 180 huidige vrijwilligers warme of koelverse maaltijden onder de naam 'Maaltijd Thuis Borsele'. Dat gebeurt - net als voorheen - van maandag tot en met vrijdag. De prijs voor een maaltijd van Ter Weel bedraagt 7,76 euro; een verlaging van 74 eurocent ten op zichte van het bedrag dat klan ten momenteel betalen voor een maaltijd van De Kraayert. In maart worden nieuwe bus jes in gebruik genomen voor het vervoer van de maaltijden. „Nee, de dader is nog niet ge pakt", aldus Nick van Bremen. Nick is de zoon van John en vriend van de gedupeerde Malou Nachtzaam. Zij zag haar zwarte Toyota Aygo op zaterdagavond 5 december in vlammen op gaan. De auto stond geparkeerd aan de Elvis Presleylaan in Goes. „Maar naar aanleiding van de aandacht in de media meldde zich wel ie mand waarbij op dezelfde manier brand was gesticht." Op 7 november brandde een au to uit aan de Goese Piccardtstraat. De autobranden vertoonden vol gens de slachtoffers gelijkenissen. Bij allebei de de branden was de zijruit ingetikt. Ook werd bij bei de auto's een jerrycan op de bijrij- dersstoel aangetroffen. „Van het zelfde type", weet Van Bremen ju nior. „En die is maar op één adres in Zeeland te krijgen." Volgens de politie worden bei de branden als aparte zaken onder zocht. Van de brand op 7 novem ber zouden ook camerabeelden be schikbaar zijn en tevens is in dat geval de jerrycan door de techni sche recherche meegenomen. Van Bremen heeft dan ook nog hoop dat de dader gepakt wordt. „Als de politie alles onderzoekt en ze trekken alle sporen na, dan sluit ik niet uit dat de dader nog gevonden wordt." WOENSDAG 30 DECEMBER 2015 De vierkoppige stuurgroep van de Jongerenraad Noord-Beveland vergadert in het dorpshuis van Geersdijk. Van links naar rechts: Floor van der Maas, Amber Vermin, Lisanne Goudappel en Ivo Struijk. foto Marcelle Davidse Geen tijd voor jongeren door Ellen Jobse Liselotte Bek, jongerenwerker van de gemeente Noord-Beveland door Ellen Jobse door Willem Adriaansens GOES. De duizend euro beloning die Goesenaar John van Bremen be gin december uitloofde, heeft nog niet tot de gouden tip geleid. De dader die de auto van zijn aanstaan de schoondochter in brand stak, is nog niet gepakt. Wel meldde zich een lotgenoot, wiens auto een maand eerder uitbrandde. De twee branden blijken opvallende over eenkomsten te vertonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67