Meer huizen voor statushouders Noord-Beveland zoekt burgers op bij receptie Fel verzet tegen sloop van huizen in Sluiskil 6 BEVELANDEN en THOLEN Expositie in hal gemeentehuis Stormkracht wordt blijvertje 'Zo vindt er meer doorstroming plaats in de asielzoekerscentra' In de regio 'Raakvlakken' in kantoren Covra Inloopochtend Gereformeerde Kerk Rommelmarkt in Ellewoutsdijk Misa Criolla tijdens kerkdienst Mijn dorp, mijn stad door Willem Adriaansens KAPELLE. Woningcorporatie RWS stelt nog eens twee extra wonin gen beschikbaar voor asielzoekers met een verblijfsvergunning. Het betreft gezinswoningen die nor maal gesproken in de verkoop zou den gaan. Eerder kocht RWS al een woning op om die voor statushou ders te gebruiken. Zo hoopt de wo ningcorporatie te voorkomen dat wachttijden voor de reguliere wo ningzoekenden oplopen. RWS, dat behalve in de gemeente Kapelle ook in Goes en op Noord-Beveland actiefis, voert nu overleg met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Daar in wordt besproken aan wie de woningen worden aangeboden. „Onze voorkeur gaat uit naar gro te gezinnen", aldus Maarten Sas, directeur-bestuurder bij RWS. „Dit omdat we veel eengezinswo ningen hebben en de beschikbare ruimte van een gezinswoning op timaal willen benutten. Daarnaast hebben we minder woningen uit ons reguliere woningbestand no dig als we vergunninghouders sa men plaatsen." Dit jaar heeft RWS in Kapelle in totaal 41 statushouders woon ruimte aangeboden. Dat is al aan zienlijk meer dan de taakstelling van de gemeente. In 2015 moest Kapelle 24 statushouders onder brengen. Daarbij zaten nog twee mensen uit 2014. Op deze manier neemt de gemeente al een flink voorschot op de taakstelling van 2016. De Kapelse bestuurders zijn blij met de snelle toewijzing door RWS „Begin oktober hebben we RWS gevraagd om de huisvesting van statushouders in de gemeente te versnellen", aldus Evert Da- Evert Oamen, wethouder Kapelle men, wethouder van Kapelle. „Zo vindt er meer doorstroming plaats in de asielzoekerscentra." Kapelle draait voor wat betreft de taakstelling mee binnen de Oosterschelderegio. Die krijgt de opdracht van de provincie, die op haar beurt weer een taakstelling krijgt van het ministerie. De verde ling binnen de regio gaat volgens een verdeelsleutel naar rato van het inwonersaantal." door Joeri Wisse GOES De gemeente Noord-Beve land wil de nieuwjaarsreceptie dich ter bij haar inwoners brengen. Daar om doet de gemeente vanaf 2016 elk jaar een ander dorpshuis en dus ook een ander dorp aan. Tot voor kort stond de Noord-Be- velandse nieuwjaarsreceptie tel kens in het teken van een bepaald thema, dat concept is dus nu losge laten. De eerste receptie 'nieuwe stijl' is 7 januari vanaf 19.00 uur in het Casembroothuis in Kamper land. Het gemeentebestuur van Bor- sele constateerde vorig jaar al dat de nieuwjaarsreceptie meer een netwerkbijeenkomst was gewor den dan een gelegenheid om ge wone burgers te ontmoeten. Dat was reden voor het college de bij eenkomst af te schaffen. Kapelle, Tholen en Reimers- waal houden maandag 4 januari een traditionele receptie in het ge meentehuis. De bijeenkomst in Kapelle begint om 18.30 uur, in Kruiningen om 19.00 uur. In Tho len staan vanaf 19.30 uur de drank jes klaar. Goesenaren kunnen maandagmiddag al proosten op 2016. De gemeente Goes en de on dernemersverenigingen nodigen belangstellenden vanaf 16.30 uur uit in Lunchcafé Stadhuis. door Harmen van der Werf SLUISKIL. De sloop van zes huur woningen aan de Havenstraat in Sluiskil roept fel verzet op bij de dorpsraad Sluiskil. De bewonersorganisatie vindt dat woningcorporatie Woongoed het niet kan maken de huizen af te breken. „De woningen zijn nog prima in orde en kunnen nog ja ren mee", volgens voorzitter Jan Dane. „Inwoners vertrekken uit ons dorp en dat willen wij tegen gaan." Woongoed meldt bij het be sluit tot sloop te hebben gekeken naar de technische staat van het woningbezit en naar de bevol kingsontwikkeling. De huurders in Sluiskil is al meegedeeld dat hun huizen worden afgebroken, waarna een termijn geldt van drie jaar. Eind 2018 zou de sloop moe ten gebeuren. Jan Dane heeft Woongoed giste ren uitgenodigd voor de dorps raadvergadering dinsdagavond 5 januari in 't Meulengat. „Wij willen uitleg. En als Woongoed zo nodig van die hui zen af wil, kan ze die ook verko pen voor zeg 50.000 euro. Dan le veren ze nog geld op." Hij vreest dat nog meer huur huizen zullen verdwijnen. „Men sen moeten op Sluiskil kunnen blijven wonen." NIEUWDORP Kunstenaars Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan openen op 8 januari hun expositie 'Raakvlak ken' in de gebouwen van Covra (Centrale Organisatie Voor Ra dioactief Afval) in Nieuwdorp en Vlissingen. Van der Meulen, die schildert, en Zwaan, die sculpturen maakt, stellen hun werk tentoon tot en met 23 maart. Met hun expositie 'Raakvlakken' willen zij laten zien waar hun werken, ondanks de verschillende kunstvormen, elkaar raken. De vernissage vindt plaats op 8 januari om 25.30 uur aan de Spanjeweg 1 in Nieuw dorp en de Haven 8601 in Vlissin- gen-Oost. OUD-VOSSEMEER Elke eerste woensdag van de maand houdt de Gereformeerde Kerk in Oud-Vossemeer een in loopochtend onder de naam 'Hart voor Vosmeer'. De eerstvol gende ochtend vindt plaats op 6 januari. De inloopochtenden zijn voor alle dorpsbewoners. Er is koffie en voor de kinderen li monade en speelgoed. De inloop begint om 9.45 uur in het ge bouw van de Gereformeerde Kerk in de Hofstraat 21. ELLEWOUTSDIJK Er wordt zaterdag 2 januari een kleinschalige rommelmarkt ge houden in Ellewoutsdijk. Deze markt is te bezoeken van ro.oo tot 14.00 uur in het van Hattumhuis aan Zomerstraat 16 in Ellewoutsdijk. Bezoekers beta len een euro entree. VLISSINGEN Onze Lieve Vrouwekerk in Vlis singen is op 3 januari het toneel van een Latijns-Amerikaanse ka tholieke kerkdienst in het Spaans en Nederlands, onder de noemer Misa Criolla. De Misa Creolla, ook wel Creool se mis, die ook speciaal voor kin deren is, staat in het teken van de Drie Koningen. Zij komen langs om in een toneelstuk te spelen en cadeautjes uit te delen. Ook is er een koor in La tijns-Amerikaanse sfeer aanwe zig. De dienst begint om 13.00 uur. Toegang is gratis. KAMPERLAND Nieuwe cursussen en gratis proeflessen bij Tai-Chi Zeeland Meditatiecentrum Tai-Chi Zeeland in Kamperland begint vanaf 11 januari met nieuwe cursussen en biedt gratis kennisma kingslessen aan. Zo wordt er maandag avond van 19.30 tot 20.30 een meditatie cursus gegeven en is er woensdagavond en zaterdagochtend een tai-chi-les. Dinsdag is ervan 10.00 tot 11.00 qigong, maan dag yoga en qigong en dinsdagmiddag ont- spanningsyoga. In de maand januari kunnen belangstellenden een gratis kennismakings les volgen van één of ZIERIKZEE twee activiteiten. Meer informatie en aanmelden: www.taichizeeland.nl, taichizeeland@zeelan dnet.nl of 06-41393 572. GOES Lezing Centrum 't Westlicht Leerlingen van het Lectorium Rosicrucia- num geven donder dag 7 januari een le zing in Centrum 't Westlicht in Goes. De lezing heeft als ti tel 'Wijsheid met een universeel karakter' en begint om 20.00 uur. De toegang is gra tis. Meer info: www.ro- zenkruis.nl. MIDDELBURG Lezing: de esoterische kant van geboorte Stichting Isis houdt woensdag 6 januari een lezing over 'de esoterische kant van geboorte' in de Zeeuwse Bibliotheek. De insteek is 'zie uzelf als bewoner van het universum' en er is ge legenheid tot vragen stellen. Deze lezing be gint om 19.45 uur in de Zeeuwse Biblio theek aan Kousteense- dijk 7 in Middelburg. Toegang is gratis, de zaal gaat open om 19.15 uur. De lezing is ook via de Audio-Vi deo-service verkrijg baar en is te bestellen via de stichting of in de zaal. Meer informatie via www.stichtingisis.org Kunstenares Mariene van Game ren exposeert van 8 januari tot en met 23 februari in de centrale hal van het Gemeentehuis in Zie- rikzeee. Mariene van Gameren werkt vooral met acrylverf op hout en staat bekend om haar realis tische schilderstijl, op klein for maat. Haar onderwerpen zijn divers, van portretten en stillevens tot bijbelse thema's. De expositie is gratis te bezoeken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis. Deze zijn: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 16.00 uur. OUWERKERK. Sara (Annemarike Ruitenbeek) met het onafscheidelijke Parijse hoedje en boerenzoon Jan (Oscar Postema) in Stormkracht. Ter wijl in Noord-Engeland wordt gewaarschuwd voor nieuwe overstromin gen, brengt theatergroep De Drang in het Watersnoodmuseum met 'Stormkracht' de Ramp van 1953 weer voor het voetlicht. Ook al is de oorzaak anders en de impact geenszins te vergelijken met het leed bijna 68 jaar geleden in de Zeeuws/Hollandse delta, 'het gebeurt nog steeds', wijst theatermaker en acteur Postema op de problemen in En geland. Postema speelde Stormkracht eerder met zijn toenmalige to neelgroep Kwark 150 keer voor scholen foto Dirk-Jan Gjeltema ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 13.00-16.00 uur-Vrije inloop bij evenement 'Ouwejaarsmid- dag', met o.a. mu ziek van Frans Kassander, verlo tingrondes en ver koop Curiosa; GOES Omnium, vanaf 08.00 uur - Kerst- zaalvoetbaltoer- nooi voor de jeugd; Molen plein, 16.00 uur - Voorstelling Kerst circus Goes door Nationaal Circus Barani; HEINKENSZAND De Schaapskooi, Nieuwkamerse- weg 3,13.00-16.00 uur - Lammetjes- dagen met onder meer schapen scheren, wolspin- nen en pony rij den; Dorpsstraat 43,13.00-18.00 uur - Expositie glas kunst door Bart en Rinus Rent meester; KAPELLE Hal van het Ge meentehuis, Kerk plein 1, 09.00-16.00 uur - Tentoonstelling 'Het oog regeert, de hand is de slaaf van Kees Bruijnes Kruiningen Zwembad Den In- kel, 14.00-17.00 uur - Oudejaars- party voor kinde ren met minimaal zwemdiploma A; KWADENDAMME Zwaaksedijk 5, 10.00-13.00 uur - Weerexcursie on der leiding van weerman Jos Broe- ke en boswachter Paul Begijn; WAARDE Loods, Plasseweg 15,14.00-17.00 uur - Kerstmarkt, de opbrengst is be stemd voor de Ich- tuskerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66