K vd LIJK Indoormarathon in Nieuwland kent opnieuw een sterke bezetting JVOZ: 'Begraaf de strijdbijl' Arnemuidenaar geeft trainingen op scholen 12 ZEELAND Nick van der Lijke wielrenner van het jaar in Zeeland Jan Poortvliet is op zijn plek in Azië, maar mist ook zijn kinderen en familie. Nick van der Lijke is gisteren tot wielrenner van het jaar uitgeroe pen. Dat gebeurde tijdens een bij eenkomst in Heinkenszand, waarin werd teruggeblikt op het Zeeuwse wieier jaar 2015. Van der Lijke maakte het voor bije seizoen zijn debuut in de Ronde van Italië en volbracht de loodzware koers. Hij werd 86e in het algemeen klassement. De Middelburger kwam uit voor Team LottoNL-Jumbo. Komend jaar maakt hij deel uit van de Roompot-formatie. Er werden gisteravond in de De Stenge nog meer prijzen uitge reikt. Zo ging de ereprijs van mountainbiker van het jaar naar Milan Vader. De Middelburger werd nationaal kampioen en tim merde ook internationaal aan de weg. Tot vrijwilliger van het jaar werd Witte Andriesse gekroond. Hij is de Zeeuwse fietsambassadeur en de man achter de site www.zee- landfiets.nl. De bijeenkomst in Heinkenszand is een initiatief van de stichting Cyclemotion. Joey Grochal wint oliebollentoernooi Het traditionele oliebollentoer nooi van schaakclub Souburg is een prooi geworden voor Joey Grochal. Met zes punten uit ze ven wedstrijden bleef hij Mark Smits op weerstandspunten voor. Derde werd René Tiggel- man. Grochal is in vorm, want hij won vorige week ook al het kerst toernooi. Het oliebollentoernooi had hij ondanks de vele pogin gen nog nooit gewonnen. Het aansluitende één-minuten-scha- ken eindigde in een zege voor Mark Smits. Guust van de Velde verlengt contract Guust van de Velde is ook vol gend voetbalseizoen trainer van het vrouwenteam bij w IJzendij- ke. De oefenmeester heeft zijn verbintenis met een jaar ver lengd. Hij is aan zijn tweede sei zoen bezig. IJzendijke kende dit seizoen een ijzersterke start in de eerste klas se A. De ploeg staat halverwege de competitie op een tweede plaats. De Zeeuws-Vlamingen hebben slechts één punt achter stand op koploper Sporting'70 en hebben dus nog alle kans op de titel. sport kort Naast de enkelspannen pony en paard, komen ook tweespan nen, tandems en vierspannen in actie, 's Morgens om 9.00 be gint de eerste deelnemer aan de wedstrijd. De finales beginnen 's avonds om 19.30 uur. De editie van 2016 mag rekenen op een sterk deelnemersveld. Naast de Zeeuwse combinaties zoals Heidi te Poele, Jan Leen Boot, Willeke Goudzwaard en Chantal Vermer- ris, zullen 80 Nederlandse en Bel gische deelnemers strijden om de prijzen. Zet Jan Poortvliet aan de andere kant van de wereld en hij doet er zijn ding. De voetbal trainer zit tegenwoordig in Chi na en verricht er op scholen pionierswerk. Hij geeft in Qing- dao trainingen aan de jeugd en brengt docenten de fijne kneep jes van het vak bij. „Ik zit daar op mijn plek", zegt Poortvliet. Toch zijn er aan de boorden van de Gele Zee, op ruim 8000 kilometer afstand van Neder land, soms ook stille momen ten. „En dan mis ik mijn kinde ren en familie." Hij is voor even terug in Ne derland en pendelt deze dagen op en neer tussen zijn woon plaats Eindhoven en zijn ge boortedorp Arnemuiden, waar het grootste gedeelte van zijn familie woont. Poortvliet, va der van twee dochters (34 en 32 jaar) en een zoon (8 jaar): „Met kerst zaten we met zestig man in de kamer. Dat was schitte rend, hartstikke gezellig. Heel hecht ook. Ik ben een echte fa milieman, maar ja ik ben wel degene die constant op pad gaat." Tijdens zijn actieve carrière voetbalde hij onder meer bij Ni- mes, Cannes en FC Antwerp. Als trainer was hij veelal werk zaam in Nederland, maar ook bij het Engelse Southampton. „Ik heb altijd al gezworven." Aan de uitstapjes is sinds okto ber China toegevoegd. Nadat hij tijdens de zomer clinics had verzorgd in dat land, vertrok hij maanden later definitief naar Azië. Het trainerschap bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) en zondag-eer steklasser Goes kende een abrupt einde.„Diep in mijn hart was ik liever bij Goes en de JVOZ gebleven, maar ik had de centen nodig om rond te ko men", zegt Poortvliet in alle 'Vrouwen kunnen er 's nachts gewoon over straat, zonder dat ze lastig worden gevallen' eerlijkheid. „Ik wil nu een buf- fertje opbouwen, voor later." Denk nu niet dat Poortvliet het niet naar zijn zin heeft in China. „Het is er goed toeven", zegt de 60-jarige trainer. „Voet- Voor zijn vertrek naar China was Jan Poortvliet ook werk zaam als trainer bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). „Het is een toegevoegde waarde voor het Zeeuwse voet bal", meent hij. Poortvliet be treurt het nog altijd dat de op richters Dennis en Gérard de bal is zo mooi, ook in China. Ik heb best een uitgesproken me ning over voetbal, maar ik kan er mijn ei kwijt. Wat ik in me heb, kan ik daar delen. Het le ven in Qingdao, een prachtige stad, bevalt me ook prima. Het is net als Nederland, maar dan 50 jaar geleden. Iedereen werkt hard en het is er elke keer weer gezellig. Ik heb nog niet meege maakt dat er een kruidenier is overvallen. En vrouwen kun nen er 's nachts gewoon over straat, zonder dat ze lastig wor den gevallen. Zo was het vroe ger in Nederland toch ook. Poortvliet (19 interlands) kwam in China terecht via Piet van der Pol, een Nederlander die ooit deel uitmaakte van het management bij Telstar en Den Haag. Hij vestigde zich enkele jaren geleden als voetbalmake laar in China. „Ik ken hem van uit de tijd dat ik trainer was bij Telstar. De laatste jaren is hij mijn manager. Hij heeft nu een voetbalschool in China en enkele Nederlanders in dienst." De Hol- Nooijer zijn vertrokken. De tweelingbroers hadden een an dere visie. „Het zou vreselijk jammer zijn als de JVOZ 1 den duur verdwijnt. Daarom zeg ik: 'Wees een kerel en begraaf de strijdbijl.' Dat is voor het Zeeuwse voetbal het beste." 4 Voetbal is zo Sport sport@pzc.nl HEINKENSZAND Nick van der Lijke werd in Heinkenszand uitgeroepen tot renner van het jaar. foto Jan Willem Catsman OOST-SOUBURG IJZENDIJKE AALSMEER Boehlé naar Open NK beachvolleybal Dirk Boehlé (foto) komt zaterdag 2 en zondag 3 januari in ac tie tijdens het open NK indoor beachvol leybal in Aalsmeer. De uit Hulst afkomstige volleyballer speelt sa men met Steven van de Velde. Het hoofd toernooi begint zater dag om 9.00 uur. ZIERIKZEE Martin van Dijk wint sneldamtoernooi Marin van Dijk heeft het Kerstsneldamtoer- nooi in Zierikzee ge wonnen. De speler van PWG 's-Gravenpol- der had een sterke eindsprint en had na acht ronden veertien punten. Clubgenoot Jacob Provoost eindig de als tweede met twaalf punten, Peter Schunselaar van dam club Lammerenburg werd derde met elf punten. Er waren der tig deelnemers. ZIERIKZEE CS Telecom wint CS Telecom is winnaar geworden van het oudjaarstoernooi van zaalvoetbalvereniging ZieZaVo in Zierikzee. In de finale was het team, dat uit Ingmar Quist, Corné Schilper- oort, Ramon Janson, Jacco van der Schee, Ray Kroon, Wesley Goud en Sofyan Azza- gari bestobnd te sterk voor Van Oeveren/ WIK: 3-0. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Het Hippisch Centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland is zater dag het decor van Zeelands grootste indoormarathon men nen. De organisatie is in handen van de Stichting Nationale Men wedstrijd Zeeland. 80 De indoormarathon mennen trekt deelnemers uit Nederland en België. In totaal komen er 80 combinaties aan de start in Nieuw- en Sint Joosland. door Jan Dagevos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60