Van informeren naar inspireren met Renesse als hoofdvestiging van VW Boete voor nitraatbom Kaartverkoop Aemstie op schema Burgemeester bereidt ondernemers voor op sluiting VW-kantoor Winkels, horeca en nu vrijwel zeker ook de VW. Alles lijkt te vertrekken uit deze badplaats. SCHOUWEN-DUIVELAND 7 een bijdrage van de aangesloten re- creatieondememers hoeft de VW niet te rekenen. „Ze hebben zelf gekozen voor de financiering waar bij de ondernemer betaalt voor verleende diensten", legt Re- cron-voorzitter Ed Troost uit. Dat de gemeente in verhouding tot an dere gemeenten te weinig subsidi eert, is volgens hem niet waar. „Er zijn gemeenten die veel minder bijdragen. Maar wij hebben hier drie kantoren. Kan of moet je die nog in stand houden?" De VW Renesse is net een paar maanden ouder, maar werd net als de VW Burgh-Haamstede in 1911 opgericht, vertelt oud-infor- matrice Tineke Deurloo. Het Haamsteedse kantoor kreeg in 1987 nieuwbouw. „Eind jaren 80 hadden we bijna 300 leden. Ver schrikkelijk dat het nu dicht moet. Een zwarte dag", aldus Deurloo. RENESSE. Het VW-kantoor Renes se verhuist waarschijnlijk in 2017 van de busterminal op het Trans ferium naar de plek van het Eco- scope, zo'n honderd meter verder op. Het wordt dan één van de vier Inspiratiepunten 2.0. De VW Zeeland maakt de om slag van het informeren van de toerist naar het inspireren. Dat ge beurt vooral digitaal. Maar als het fysiek moet, dan is daar een an der kantoor voor nodig. Zoals de VW-shop, de VW-plus en als best geoutilleerd onderkomen: het Inspiratiepunt 2.0. Daarvan wil de VW er vier: in Renesse, Cadzand-Bad, Domburg en Goes. Zo'n kantoor is volledig ingericht op beleving, inspiratie en ver koop. Het heeft een groot vloerop pervlak, een bezetting van ten minste twee personen en ruime openingstijden. Met deze keuze wordt volgens de VW recht ge daan aan Renesse als één van de belangrijkste badplaatsen in Zee land. In de visie van de VVV is Burgh-Haamstede, hoewel het kantoor nog druk wordt bezocht, op zijn retour. De gemeente heeft intussen plannen voor een nieu we verbinding tussen Transfe rium en het centrum van Renes se. De VW komt daar in de plaats van het geflopte Ecoscope. Het kantoor moet het voorportaal van de Schouwse natuur, - cultuur en - keuken worden. De ontwerpkos- ten van 25.000 euro neemt de ge meente voor haar rekening. Het kantoor is straks 2350 uur per jaar open tegen 1750 uur nu. Zierikzee is en blijft ruim 2000 uur per jaar open en Burgh-Haamstede sluit. De vestiging Renesse kost de VW nu 70.000 per jaar en dat wordt straks 83.000 euro. De op brengst bij verkoop van het kan toor in Burgh-Haamstede wordt geïnvesteerd in Renesse. Van ondernemers hoor ik de vraag wat de VW nog voor ze betekent Het kantoor sluit, kort gezegd, omdat de gemeente de subsidie niet wil verhogen. Openhouden kost, afhankelijk van de gekozen variant, 65.000 of 32.000 euro. Op BURGH-HAAMSTEDE. „Straks weer een leeg pand. Ontzettend jam mer voor de entree van Burgh-Haamstede", reageert voorzitter Tom van Rees van de ondernemersvereniging op het plan van B en W om het VW-kantoor te sluiten. Toch ziet de voorzitter een posi tief kantje. „Afgelopen week heeft de burgemeester ons netjes geïn formeerd. We hebben goed con tact met B en W. Zij zien nu ook wel in dat het niet zo goed gaat in Burgh-Haamstede." Met de afslanking van de VW heeft Van Rees niet zo'n moeite. „Van ondernemers hoor ik de vraag wat de VW nog voor ze be tekent. De tijden zijn veranderd, de VW is veranderd. Mensen boe ken via internet." VLISSINGEN. Een Vlissinger moet een boete betalen omdat in zijn woning een nitraatbom is gevonden. Enkele minderjari ge plaatsgenoten zijn naar Halt doorgestuurd omdat ze illegaal vuurwerk afstaken. De politie kreeg maandag de tip dat in de Menno Coehoorng- racht zwaar vuurwerk werd af gestoken. Na het observeren van de 'gooiers' kregen ze een machtiging om het huis van een van hen binnen te gaan. In die woning werd één nitraat bom gevonden. Omdat het maar om één bom ging, is nie mand aangehouden. Toch ziet hij het driedaagse feest vol vertrouwen tegemoet. De kaartverkoop loopt op schema. „Dat is vergelijkbaar met vorig jaar." Hij verwacht dan ook voor de zaterdagavond wel weer zo'n beetje uitverkocht te raken. Want dat is nog steeds een be langrijke pijler. Ooit kleinschalig begonnen als feestje voor de inwo ners van 'Aemstie', omdat er in de stille wintermaanden niet veel te doen is. Het budget was elf jaar ge leden ook beduidend minder, de organisatie moest het doen met een gift van 20.000 euro. „Nu heb ben we een begroting van 180.000 euro, waarvan we ongeveer 115.000 tot 120.000 euro binnenha len met sponsoring." Dit jaar staan er voor het eerst vier grote bands op het podium. „Dat betekent vier maal een grote podiumwissel. Dat is heftig. We hadden eerst meer tape-arties ten." Op het programma staan on der meer Van Dik Hout, de Party Criminals, Marcel Fisser band en Glennis Grace. De organisatie pro beert ieder jaar weer een beetje te vernieuwen. Zo is er voor het eerst een loungehoek buiten de zaal. „Daar kun je zitten om te kletsen en er is ook een bar bij." Maar de grootste vernieuwing zit in een speciale avond voor tie ners op de vrijdagavond. De groep die tot nu toe een beetje buiten de boot viel. Samen met het Aemstie In elf jaar tijd groeide de begroting van het driedaage festijn van 20.000 euro naar 180.000 euro jongerenbestuur en de leerlingen- raad van Pontes Pieter Zeeman is een programma gemaakt dat hele maal is toegespitst op tieners. „Met muziek en heel veel doe-din- gen zoals slacklinen, workshops", zegt Schier. De toegang is gratis, net als het busvervoer naar Sportcentrum Westerschouwen. Voor het be stuur een spannende onderne ming. „Maar alleen al vanuit Pon tes is gezegd dat er zeker vier- tot vijfhonderd mensen komen." Op zaterdagmiddag heeft Aems tie voor de Kidsparty weer een professionele kindermusical kun nen contracteren: 'Robin Hood en het verdwenen goud'. Ook de Bi Ba Boerderij is dan present. WOENSDAG 30 DECEMBER 2015 door Ton van den Nouweland Weer gat in Haamstede De dagen van de VW-vestiging Burgh-Haamstede lijken geteld. Het gebouw moet worden verkocht. Van de opbrengst wordt het VW-kantoor Renesse op gewaardeerd tot Inspiratiepunt 2.0. foto Dirk-Jan Gjeltema Tom van Rees, OV Burgh-Haamstede door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE. Het zijn de laatste loodjes voor de organisatie van Aemstie Alive. Nog een kleine vier weken te gaan en dan trapt Goud voor Oud (het uitverkochte programma voor senioren) een lang feestweekend in Haamstede af. „Het gaat nu snel en we hebben nog best veel te doen", zegt pen ningmeester Nic-Jan Schrier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59