f I IN PLAATS VAN V0EMK00RTS WAT ZIJN VOOR BEGIN 2016 DE AANRADERS? 6 I UIT8? 1 i Wordt 2016 een goed filmjaar? Filmredacteur Ab Zagt schat in van wel. De voortekenen zijn goed. tl c.-l m Als de zomer ook nog verregent, kan het filmjaar 2016 niet meer kapot Een van de beste films over oldschool journalistiek, voor de intrede van het internet tijdperk. Het schandaal rond priesters in Boston die kinde ren misbruiken wordt door het onderzoeksteam van een plaatselijke krant tot op de bodem uitgezocht. Film, met onder anderen Stanley Tucci, Michael Keaton en Mark Ruf- falo, kan zich meten met All the President's Men. Een moeder en haar zoontje van 5 zitten samen opgeslo ten in een kamer en zijn to taal op elkaar aangewezen. De gruwelijke werkelijkheid wordt snel kenbaar gemaakt. Een van de beklemmendste films van de laatste jaren. Brie Larson als de moeder verdient alle denkbare acteer- prijzen. Haar zoontje Jacob Tremblay is fenomenaal in al zijn kwetsbaarheid. Regisseur Alejandro Inarritu vertelt weer een overdonde rend drama over een man die onder onmenselijke omstan digheden moet zien te overle ven. Leonardo DiCaprio maakt verpletterende indruk als vader die na door een griz- zlybeer onder handen te zijn genomen alleen maar wraak wil nemen op de moorde naar van zijn zoon. Wie is wreder: mens of natuur? Behalve de Vlamingen is er nog een bevolkingsgroep die handenwrijvend ken nis nam van het feit dat het Nederlands elftal dit jaar niet naar het EK Voetbal gaat: de Nederlandse bioscoopexploitanten. Zij redeneren dat verlaagde interesse in het voetbal meer publiek trekt naar de bioscoop. Als de zomer ook nog verre gent, kan het filmjaar 2016 niet meer kapot. In commercieel opzicht althans, want wat betreft de kwaliteit van het filmaanbod is het natuurlijk afwach ten. De voortekenen zijn goed. Uit het filmmekka Hollywood komen gunsti ge berichten. Zo zou zelfs Sylvester Stallone in de boksfilm Creed de rol van zijn leven spelen als zijn alter ego Rocky die nu als trainer opdraaft. Ge ruchten over een mogelijke Oscarno minatie doen al jaren de ronde. En als Stallone aan de beurt komt, waarom dan Leonardo DiCaprio niet? In het drama The Revenant moest hij zulke ontberingen doorstaan, inclusief een worstelpartij met een grizzlybeer, dat hij alleen al om deze scène genomi neerd moet worden. Veelbelovend is ook de rol van Jennifer Lawrence in Joy. Zij speelt daarin een huissloof die een zwabber (de Miracle Mop) uit vindt, waarna haar treurige leven een andere wending krijgt. Het is allemaal echt gebeurd. Een zeer eigenzinnige kijk op de Amerikaanse droom, waar in oplichters onvermijdelijk schijnen te zijn. Commerciële kanshebbers op succes zijn lastiger te voorspellen. Is het Ne derlandse publiek de Amerikaanse su perhelden echt beu? Hoe zal het dan de combifilm Batman v Superman: Dawn of Justice moeten vergaan? Of de X-Men Apocalypse, Captain America: Civil War of het vervolg op Independen ce DayOm nog maar te zwijgen over Ghostbusters met alleen maar vrouwe lijke geestenverdrijvers in de hoofdrol? Geheide hits zijn er ook: natuurlijk Finding Dory (het langverwachte ver volg op Finding Nemo), Ice Age 5, een liveactionversie van Jungle Book, de vol gende Jason Bournefilm en natuurlijk de nieuwe Bridget Joneskomedie waar in zij een baby krijgt. De Nederlandse hoop in bange dagen? Producenten mikken vooral op boekverfilmingen Knielen op een Bed Violen, Tonio, De Helleveeg, De Held, Nooit Meer Slapen Slechts een handvol regisseurs durft een eigen scenario te verfilmen, onder wie Dick Maas (de leeuwenthriller Prooi), Martin Koolhoven (de western Brimstone) en Johan Nijenhuis (de ro mantische komedie Rokjesdag). Woensdag 30 december 2015 Jennifer Lawrence en Robert de Niro (midden) in de film 'Joy'. FOTO'S PR I Sj FILMAVONDJES Eekhoorn Scrat uit Ice Age

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50