Tf* THUIS I 3 met Kim en Thom Hoorweg REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN a Koken met sterren Prachtroman Polderdrama Ode aan Simca en Trabant py Life' met drie eigen num mers van Kim. Vader Erwin Hoorweg, vaste kracht als toet senist in The Houdini's, zorgt voor de productie en arrange menten. De muziek valt niet al leen op in de jazzwereld. Kim is dan nog maar zestien en heeft een stem die fonkelt en al vroeg een acrobatische stem- techniek verraadt. Als haar Peg gy Lee tribute album 'Why Don't You Do Right' uitkomt in 2011 is ze 18 jaar en bewijst dat Nederland een nieuwe 'lady of jazz' rijker is. Twee maanden ge leden kwam de opvolger met het Robin Nolan Trio 'Boule vard Of Broken Dreams'. Geva rieerder en weer met die soepe le stem die de muziek toeganke lijk en innemend maakt. Een al bum dat ook door de gypsy en hot club gitaartechniek van Ro bin Nolan extra glans en kleur heeft gekregen. Kim was ook als backing vocal zangeres betrokken bij het dit jaar verschenen debuutalbum 'Two Faced' van haar jongere broer Thom (20 jaar). Ook Thom kreeg lovende kritieken en geldt sinds die release als be lofte. Grijpt zus Kim vooral te rug op de American standerds en klassiekers, broer Thom leunt weer meer op soul-, funk- hiphop- en popinvloeden. Jazz blijft het verbindende element en krijgt door de samenwer king met The Houdini's van pa de basis die staat als een huis. Een mooie binnenkomer van Porgy Bess voor het nieuwe jaar. Het nieuwjaarsconcert van de Houdini's met Kim en Thom be gint 3 januari om 15.00 uur. Door Mark Roos 00 BOEK re CC BOEK TELEVISIE 00 BOEK Woensdag 30 december 2015 DEZE KEER OOK VOOR WATJES Bart van Berkel won in 2014 het tv-programma Masterchef, waar hij werd gedrild door kanonnen als Sergio Herman, Peter Lute en Alain Caron. Met Ontdek het geheim van de chef wil hij zijn verworven ken- nis en vaardigheden graag delen -'ïÜmSëS met de Nederlandse thuiskoks. Zo kookt hij met chefs als Erik van Loo, Onno Kokmeijer en Sergio Herman hun signatuurrecep ten en presenteert hij een afwisselende verzameling van vijf tig recepten die je binnen één uur kunt bereiden. Ontdek het geheim van de chef is te bestellen via ontdek- hetgeheimvandechef.nl organisatie: Nieuwjaarsduik Westenschouwen Inschrijven kan van te voren via de site www.nieuwjaarsduikwestenschouwen.nl of op de dag zelf op het strand. Iedere deelnemer krijgt na afloop van de duik een herinneringsfoto thuisgestuurd. DREISCHOR Plaats: Strandje aan het eind van de Adriaan Oudsweg Tijd: 13.00 uur Organisatie: Reisterse Droomclub. Inschrijven kan vanaf 12.30 uur en kost 2 euro per persoon inclusief een consumptie. OUWERKERK Plaats: Strand Tijd: 15.00 uur Organisatie: Knipcafé de Barbier Na afloop van de duik is er een Nieuwjaarsborrel in de Barbier. KORTCENE Plaats: De Paardekreek Tijd: 13.00 uur Organisatie: De Paardekreek, De Gangmakers en het Grand Café Inschrijven is gratis en kan vanaf 12.30 uur. Thema is 'Los in het Sprookjesbos'.*) 0 VEERE Plaats: Strand Tijd: 14.00 uur Organisatie: Jolie-outdoor Inschrijven vanaf 13.00 uur. Het is verplicht goede schoenen aan te trekken vanwege de scherpe oesters die er kunnen liggen. De duik zelf is tevens een verkleedwedstrijd. WEMELDINCE Plaats: Strandcamping Linda nabij Schoudee Tijd: 15.00 uur Organisatie: Nieuwjaarsduik Wemeldinge. Inschrijven kost 2 euro en kan via de site www.nieuwjaarsduikwemeldinge.nl Deelnemers ontvangen na de duik een muts, oorkonde en een kop snert. WALSOORDEN Plaats: Strandje aan de steiger in Walsoorden Tijd: 12.00 uur Organisatie: Bouwclub De Bouwers. Aanmelden kost 2 euro per persoon en kan tot en met 30 december via het aanmeldstrookje dat te vinden is op de Facebookpagina 'Nieuwjaarsduik Walsoorden'. De minimumleeftijd voor deelname is 12 jaar. Het is verplicht om schoenen te dragen in verband met de scherpe stenen op het strand. WESTENSCHOUWEN Plaats: Strand Tijd: 15.00 uur Hoewel hij bijna 90 was, voelde het overlijden van B.B. King in mei alsof de laatste fakkeldrager van de authentieke blues het loodje had gelegd. Goed nieuws voor de fans: Ace Re cords heeft een prachtig verzamelalbum uitgebracht met vroeg, lekker fris, authentiek en 'vintage' klinkend studiowerk van King, waarvan het merendeel nooit is uitgebracht. Here's One You Didn't Know About is verschenen bij Ace Records Patrici Patricia Highsmith (1921-1995) maakte furore met psychologische, li teraire thrillers, waaronder de befaam de, verfilmde Ripley-serie. In 1952 schreef ze de roman Caroi over een huisvrouw die verliefd wordt op een 19-jarige verkoopster in een waren huis. Omdat de verfilming van de ro man, met rollen voor Rooney Mara en Cate Blanchett, nu in de bioscopen is te zien, wordt dit prachtige boek op nieuw uitgebracht. In de herkansing dus. Carol is verschenen bij Lebowski Publishers (19,99) Het had eigenlijk een serie moeten worden die exclusief op Videoland uitgezonden zou worden. Maar exclu sief bleek rekkelijk, want de laatste maanden was de serie Zwarte Tulp te zien op RTL4, waar het een kijkcij fersucces werd, en nu is de serie ver krijgbaar op dvd. Zwarte Tulp gaat over twee families die elkaar naar het leven staan. Alles dreigt uit de hand te lopen als een boer die een zeldzame zwarte tulp pro beert te kweken plotseling overlijdt. Genoeg intriges dus voor spannend polderdrama met hoofdrollen voor Huub Stapel, Linda van Dijck, Anna Drijver en Roeland Fernhout. Zwarte Tulp is op dvd verschenen bij Dutch Filmworks De auto veranderde het straat beeld. Jack Botermans en Di-Lan Sun schreven een nostalgische te rugblik. Mijn vader had er ook zo één is een boek geworden met prachtige oude reclames, anekdo tes, herinneringen en legendari sche modellen als de Daffodil (trut- tenschudder met jarretelaandrijving) en de Citroën DS (de meest innovatieve naoorlogse auto). Mijn vader had er ook zo één is verschenen bij uitgever Terra (12,50)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47