Goes: 'Een heerlijk groepje met best veel kwaliteit' Bondscoach tevreden over Jeanine Nieuwenhuis Renners in de prijzen i.iJï ZEELAND 13 landse enclave geeft trainingen op (internationale) scholen, leidt trainers op en wordt zo af en toe ook ingehuurd door clubs. De communicatie verloopt meestal via een tolk. „Maar soms zeg ik dat ze gewoon moeten kijken hoe ik training geef. Alles wordt ook gefilmd." Het is op dat ni veau wel pionieren. „De moto riek is soms een ramp, terwijl ze positiespel, opbouw van achter uit, en samenspel niet kennen. Maar als je dan een paar weken bezig bent, zie je de verbete ring." Poortvliet doet het op zijn kenmerkende manier, vol passie en vuur. „Het gaat om de ingre diënten bij een training. Kappen, draaien, omschakelen, kleine par tijtjes. Heerlijk. Nu is het enthou siasme van de Chinezen ook heel groot hoor." „We hebben ook nog een tijd je het tweede elftal van Qingdao Jonoon getraind. Je kunt wel oe fenstof van internet halen, maar dat is iets anders dan de praktijk. Soms gaan we met de Nederland se trainers nog wel eens terug naar die club en worden we met een weer het veld opgetrokken. Dan willen ze weer trainen. Ja, 'Ik ben een man van het veld, hoef niet de patron te zijn. Ik wil trainen, met voetballers aan de slag' en vervolgens willen ze dat we mee uit eten gaan. We mogen nooit iets betalen. Het is om je rot te schamen. Tsja, dan gaan we dus maar niet meer, maar ver volgens bellen ze ons weer en vragen ze of we alsjeblieft langs willen komen." Vorige week keerde Poortvliet terug en kon hij zijn zoon Junior weer eens in de armen sluiten. De zoon uit zijn tweede huwe lijk woont bij zijn moeder in Eindhoven en mist zijn vader. „Als ik weg ga, staat-ie te huilen. Hij voetbalt bij Unitas in de F'jes en doet het aardig. We skypen veel met elkaar. Hij zou het liefst zien dat ik in Nederland of Bel gië weer aan de slag zou gaan, maar dat is niet makkelijk. Er is veel aanbod van trainers en mijn prestaties bij mijn laatste club Den Bosch waren niet zo goed. In Belgïe is een Nederlandse trai ner geen vanzelfsprekendheid meer. Ik droomde van FC Ant werp, maar dat is geen werkelijk heid geworden. Ik zal nu over een bergje moeten om te komen waar ik wil komen." „Ik heb met jeugd, amateurs en profs gewerkt en nooit ergens mijn hand voor omgedraaid. Een terugkeer naar Zeeland? Dat is ook mogelijk. Ik sluit niets uit. Ik kan ook net zo makkelijk ergens assistent zijn. Ik ben een man van het veld, hoef niet de patron te zijn. Bij Southampton moest ik mijn verhaaltje voor acht tv-stations afdraaien. Daar zit ik niet meer op te wachten. Ik wil trainen, met voetballers aan de slag gaan. Dat is mijn leven." Jan Poortvliet volgt de verrichtingen van w Goes nog op de voet. Via tele tekst en zijn neefje Klaas van Hecke, verdediger bij de Beve- landse zondag-eersteklasser, blijft hij op de hoogte. „Ik zit in de familie-app en af toe meng ik me in de discussie", zegt de trainer. Poortvliet had het idee het trainerschap bij Goes te combineren met zijn activiteiten in China, maar dat stuitte op weerstand bij sommige spelers en bestuursleden van de Bevelandse club. Inmiddels is John Karelse de opvolger van Jan Poortvliet bij Goes. De start onder de nieuwe trainer was goed, maar de laatste wedstrijden hapert de machine en ergert Karelse zich aan de mentaliteit van de spe lers. „Als je drie keer wint, ontstaat er eufo rie", weet Poortvliet. „En dan kan het dus gebeuren dat je de vierde keer verliest. Als trainer moet je daar een beetje doorheen kijken. Het blijft amateurvoetbal. Voor de spelers bij Goes is voetbal geen levensfilo sofie, maar draait het vooral om plezier. Het is geen Hoek hé. Daar staat er iets te genover en kun je iets eisen van de spe lers. Natuurlijk hoop je als trainer al tijd op meer, maar de realiteit is vaak anders en dat weet je als je op dat niveau werkt. Toch blijft het een heerlijk groepje, met best veel kwaliteit." foto Dirk-Jan Cjeltema Jeanine Nieuwenhuis uit het Walcherse Serooskerke behaalde onder toeziend oog van bonds coach Tineke Bartels, met de vos- ruin TC Athene een ruime A-ka- derscore (72,11 procent). De ama zone van de TC-stal uit Oud-Be- ij erland sloeg een gat van 2,41 pro cent met Lotte Meulendijk (Hee- ze) en de ruin MdH Ohio. „Jeani ne zit al lang in de selectie en vormt met Athene een nieuwe combinatie", zei Bartels. „Ze reed een fijne proef. Het is een combinatie met veel poten tie. Aan routiniers als Jeanine ont breekt het dit jaar bij de Young Riders een beetje. Ik ben tevre den over wat ik vandaag heb ge zien. Er is nog wel wat werk aan de winkel, maar de basis is aanwe zig." Febe van Zwanbagt uit Berg- haren liep met de vosruin Fs Las Vegas met 72,39 procent naar een overwinning. Diana van de Bo- venkamp uit Voorthuizen stuur de de ruin Corvette naar de twee- Amazone uit Serooskerke grijpt in Nieuw- en Sint Joosland de overwinning bij de Young Riders. de plaats (69,82 procent). Tineke Bartels was over de junioren goed te spreken. „Het is een groep met veel potentie. Fijne paarden, die door de amazones technisch goed werden gereden en netjes voorge steld. De meesten hebben interna tionaal bij de pony's al hun spo ren verdiend. Ze weten wat van hen in de ring wordt gevraagd. Natuurlijk moet er nog wat aan worden geschaafd, maar het is ook nog maar het begin van het seizoen. Bij de junioren ben ik wel eens nerveuzer geweest." ARNHEM. De Zeeuwse mountainbi- kers vielen gisteren in de prijzen bij de verkiezing van de stichting MTB Platform. Didi de Vries (Wil- helminadorp) werd gekozen tot ta lent van het jaar bij de vrouwen, en bij de mannen talenten ging de award naar Milan Vader (Mid delburg). De uit Zierikzee afkom stige Anne Terpstra won bij de vrouwen senioren. De verkiezin gen waren in Arnhem. WOENSDAG 30 DECEMBER 2015 mooi, ook in China' v door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Jeani ne Nieuwenhuis was gisteren bij de wedstrijd voor de nationale dressuurselectie Young Riders de beste. Febe van Zwanbagt greep in Nieuw- en Sint Joosland bij de junioren de overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41