Nieuwjaarsrecepties bij Walcherse gemeenten Boete voor nitraatbom Aantal hotelkamers in Vlissingen is afgelopen vijfjaar flink toegenomen WALCHEREN 7 Vlissingen kent de laatste jaren een ware hausse aan hotelkamers: is de limiet bereikt of niet? Vlissingen heeft meer hotelkamers nodig', klonk het jarenlang vanaf boulevard en bestuurdersburelen. Die kamers zijn er gekomen. Al is niet iedereen daar blij mee. Wie een weekendje naar Vlis singen wilde, moest tot een jaar of vijf geleden een keuze maken uit de traditionele hotels of een enke le bed breakfast. Tegenwoordig glimlachen elke maand meer Air- BnB-verhuurders de scrollende toerist tegemoet, in de hoop hun eengezinswoning in Papegaaien burg of zestienpersoons monu mentale watertoren te verhuren. Ook zijn er echte hotelkamers bij gekomen, bij het City Hostel en het City Hotel en binnenkort nog een bij de Gevangentoren. Maar het begon vijfjaar gele den allemaal met Hotel Zilt, aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Van de vervallen Dert-panden maakten Ruben de Pagter en Patri- 'Een extra hotel creëert juist extra vraag, merk ik in Vlissingen' cia Wortelboer een hip designho tel. Dat was gelijk het eerste week end volgeboekt. „En eigenlijk is het redelijk druk gebleven", aldus De Pagter. „Zeker in het hoogsei zoen. In het laagseizoen moet je je weten te onderscheiden, bijvoor beeld door goede deals met bedrij ven. Maar ook dat lukt aardig." Last van andere nieuwe hotels heeft Zilt niet. „We merken eigen lijk niet zo veel van ze, behalve dat we goed met ze samenwerken. Zo stuurt het City Hotel gasten naar ons door, en wij vice versa. Een extra hotel creëert juist extra vraag, merk ik in Vlissingen. Ook AirBnB's zitten ons niet in de weg, al stoort het me wel dat zij niet aan regels hoeven te voldoen die ons als hotel wel worden opge legd. Maar goed, onze gasten we ten wat ze bij ons kunnen ver wachten. Ik heb net nog mensen uitgecheckt die hier voor de vijfde keer hebben geslapen." Aan de recensies op hun Air- BnB-pagina te zien, is dat ook voor Ab Castel en Mattie van der Kleijn niet uitgesloten. Hun bed breakfast aan de Badhuisstraat is nu een jaar open. „En als we wil len, zitten we het hele jaar vol", vertelt Van der Kleijn. „Dat waren we in het begin ook, maar later hebben we geleerd dat we adem pauzes dienen in te lassen." Het Strandhuis, de grijze villa een paar stappen bij de Leeuwen- trap vandaan, heeft twee kamers te huur. Daar blijft het ook bij. „We gunnen onze gasten hun rust. Al zouden we, zeker in het voorjaar en de zomer, best nog meer mensen aan kunnen. Ik heb ook niet het idee dat we andere ac commodaties in de weg zitten. Fantastisch juist, voor Vlissingen, dat er zo veel bij zijn gekomen de laatste jaren. En voor mijn gevoel is de limiet nog niet bereikt." De overbuurvrouw, Jet Koke laar van Hotel Piccard, heeft dat gevoel wel. „Het is nu nog te be happen, maar van mij mag de toe name stoppen. Er is nu genoeg. Ze ker op een vakantiepark in West duin zitten wij niet te wachten. Je moet niet vergeten dat er ook Ho tel Van der Valk bij is gekomen, in Middelburg. Veel werknemers van Vlissingen-Oost zitten nu daar." Hotel Piccard bestaat al 55 jaar, maar is altijd met de tijd meege gaan: vorig jaar is het restaurant vernieuwd, het jaar ervoor zijn al le kamers onder handen geno men. Toch is het een traditioneel hotel. De kamerprijzen staan on der druk. „Buiten het seizoen moe ten we noodgedwongen met ieder een mee omlaag, anders blijven de kamers leeg. Dat is lastig. Bed breakfasts zijn lang niet altijd goedkoper dan wij, terwijl gasten bij ons een ontbijtbuffet krijgen, een lounge, een restaurant, een binnenzwembad en sauna's. Maar bij een bed breakfast verwach ten gasten een persoonlijkere be nadering dan bij een hotel. Begrij pelijk, maar in ons geval en dat van andere kleinere hotels in Vlis singen, toch onterecht." Gedeputeerde en voormalig VW-directeur Carla Schön- knecht moedigt de toename van hotelkamers in Vlissingen aan. „De stad kan wel wat gebruiken: meer activiteiten betekenen meer bestedingen. Volgens mij zitten de accommodaties in Vlissingen elkaar niet in de weg. Wat er bij is gekomen, is kleinschalig en au thentiek. Dat is wat toeristen wil len: de niches in de markt." NIEUWE IN VLISSINGEN VLISSINGEN. De drie Walcherse gemeenten houden begin janua ri nieuwjaarsrecepties om samen met de burgers te proosten op het nieuwe jaar. De deuren van de gemeente huizen in Vlissingen en Veere staan op maandag 4 januari open. In Vlissingen zijn inwo ners welkom van 18.00 tot 20.00 uur in het atrium van het stad huis. In Domburg kunnen be langstellenden terecht voor een borrel vanaf 19.00 tot 21.00 uur. De gemeente Middelburg houdt de receptie op zaterdag 9 januari. Inwoners van die ge meente zijn van 16.00 tot 18.00 uur welkom in het stadhuis aan de Markt. VLISSINGEN. Een inwoner van Vlis singen moet een boete betalen, omdat in zijn woning een nitraat- bom is gevonden. Verder zijn enkele minderjari ge plaatsgenoten naar Halt doorge stuurd, omdat ze illegaal vuur werk, zogenoemde Cobra's, afsta ken. De politie kreeg maandag via de meldkamer de tip dat op de Menno Coehoorngracht zwaar vuurwerk werd afgestoken. Op weg naar die melding zagen agen ten in de Jacob van Campenstraat jonge jongens bezig met het afste ken van zogenoemde Cobra's. Dat illegale vuurwerk is in beslag ge nomen en de jongens zijn doorge stuurd naar Halt. Toen de agenten vervolgens bij de Menno Coehoorngracht arri veerden, zagen ze dat daar ook ille gaal vuurwerk werd afgestoken. Na het observeren van de 'gooiers' kregen ze een machtiging om het huis van een van hen binnen te gaan, aldus een woordvoerder. In die woning werd één nitraatbom gevonden. Na overleg met de officier van justitie kreeg de bewoner een be keuring voor het bezit van illegaal vuurwerk. „Omdat het maar om één bom ging is er niemand aange houden." WOENSDAG 30 DECEMBER 2015 'Als ik wil, zitten we vol' door Wendy Wagenmakers Ruben de Pagter, Hotel Zilt Hotel Zilt: negentien tweepersoonska mers, familiekamers, luxe suites en pen thouse aan de Nieuw endijk. Prijzen varië rend van 59 tot 199 euro per nacht, inclu sief ontbijt. City Hotel: twaalf tweepersoonska mers en twee familie- kamers op de Oude Markt. Prijzen varië rend van 79 tot 139 euro per nacht, inclu sief ontbijt. City Hostel: negen kamers voor twee, vier of zes personen en een slaapzaal Ach ter de Kerk. Prijzen variërend van 20 tot 150 euro per nacht, inclusief ontbijt. De Gevangentoren: luxe hotelsuite bo venin monument aan de boulevard. Per nacht 349 euro. Watertoren: groeps- accommodatie voor maximaal zestien personen. Vanaf 350 euro per nacht. Veertig AirBnB's. Hotel Piccard mag dan 55 jaar bestaan en 45 kamers hebben: het blijft vernieuwen en gasten persoonlijk benaderen. Toch wringt de groeiende markt voor het Vlissingse hotel, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35