Middelburg knalt 't hardst Nog geen vluchtelingen in Hedwige ZEELAND 3 uurtje knallen en kijken denk ik tweeduizend euro de lucht in. Siervuurwerk, daar zijn wij hele maal gek van!" 'Space Cowboy' is daarom hele maal zijn ding: een pakket van ne gen 40-grams ballrockets in twee verschillende kalibers a 49,95 eu ro. In gewone mensentaal: het grootste vuurpijlenboeket dat bij GroenRijk te koop is. Om het af te maken, 'We Own The Night', aan geprezen als 'de ultieme 12-uur show: maximaal kaliber, maxi maal gevuld, maximaal genieten! Voor slechts 229,50 euro krijg je behoorlijk wat 'knalorieën', ofwel pijlen die zo'n 20 meter de hoogte in gaan, met een effectbreedte van 15 meter en maar liefst 155 secon den 'effecttijd'. Kaliber en kruitgewicht, dat is waar de liefhebbers naar kijken. Van der Welle, verlekkerd: „Een kennis van me heeft 6 inch shells. Dat is professioneel siervuurwerk met een spreidwijdte van 180 me ter in de lucht. Van dat vuurwerk dat je aan het eind van de kermis ziet en op afstand moet aansteken met een elektronisch apparaat." Om 12 uur zijn het 'alléén de mannen' die vuurwerk afsteken. Broodje nuchter: „Vanwege de vei ligheid. En ondertussen doen de vrouwen een borreltje en houden de kinderen in toom." De familie De Kok uit Dom burg loopt weg met het populair ste combo: wat vuurpijlen die een meter of dertig hoog komen, een mixpakket fonteinen, wat kleine sierpotjes en wensvuurpijlen. Daarmee stuur je een wens de lucht in en schenk je bovendien nog één euro per pijl aan het goe de doel, legt vader Gertjan uit. Jerney Briars uit Middelburg toont haar aankopen wat klein goed voor de kinderen, in totaal 20 euro. Striptease, een pakketje van 8 'sexy pijlen' is nog het hef tigste wat er in het tasje zit. „Per soonlijk hou ik niet van vuur werk. Sterretjes en knalerwtjes, dat gaat nog wel. Verder vind ik het doodeng." VLISSINGEN. Uit de inzendingen op de knallenkaart van de PZC en het Meldpunt Vuurwerkoverlast van GroenLinks blijkt dat in de ge meente Middelburg de meeste meldingen zijn gemaakt van vuur werkoverlast. Al 287 meldingen zijn er binnen gekomen op het Meldpunt Vuur werkoverlast voor de gemeente Middelburg. Daarna volgt de ge meente Terneuzen met 113 mel dingen. Ook in de gemeente Vlis- singen wordt er heel wat afge knald: 99 mensen hebben hier een melding gemaakt. Goes staat op de vierde plaats met 81 meldin gen. Ook op de knallenkaart van de PZC hebben Zeeuwen vuurwerk- overlast gemeld. De gemeente Middelburg prijkt hier ook boven aan: er zijn 25 meldingen gemaakt van overlast door dreunen en knallen. In de gemeenten Terneuzen en Vlissingen zijn er 21 meldingen binnengekomen. Gery De Cloedt, eigenaar van de Hedwigepolder in Zeeuws- Vlaanderen, heeft tot op heden niets gehoord. Niet van het Cen traal Orgaan Opvang Asielzoe kers (COA), niet van de provincie Zeeland en niet van de gemeente Hulst. De overheden hebben zelf ook nog geen seintje gekregen dat de polder nodig is voor noodopvang van vluchtelingen. Toch staat het aanbod van De Cloedt nog steeds, verzekert Hans Mieras, ju ridisch adviseur van de Hedwi- ge-eigenaar. „We hebben voornamelijk po sitieve reacties op het plan gekre gen. Maar concrete verzoeken zijn nog niet ingediend." Gery De Cloedt bood begin de cember zijn polder aan voor de opvang van 5000 vluchtelingen. Voordat Nederlands bekendste polder in 2019 definitief veran dert in een natuurgebied, wil De Cloedt het nog een laatste zinvol le bestemming geven. Binnen enkele maanden moet een deel van de polder er wat 'We hebben positieve reacties gekregen. Maar concrete verzoeken zijn nog niet ingediend' hem betreft heel anders uitzien. Niet dat De Cloedt denkt dat hij met het plan de ontpoldering kan tegenhouden. Wel stelt hij vast dat er een probleem is in de wereld en dat hij de ruimte heeft voor de opvang van vluchtelin gen. Een architect heeft al een eer ste schets gemaakt. In de polder van 300 hectare, heeft De Cloedt zo'n 45 hectare vrij tot zijn be schikking. Ruimte zat om er cha lets en ruimtes voor toiletten, douches en kantines neer te zet ten, zegt hij. Met de tijdelijke opvang wil hij zijn steentje bijdragen aan het oplossen van het vluchtelingen vraagstuk. Meer nieuws zie: www.pzc.nl WOENSDAG 30 DECEMBER 2015 bij de vuurwerkbalie Gertjan de Kok, met dochters Anoek (7) en Lieke (4), Dom- Jerney Briars, Middelburg: „Die 'sexy pijlen' zijn voor mijn Edwin Blok en dochter Flore (8) uit Middelburg: „Alles bij el- burg: 65 euro, onder meer aan wenspijlen. foto's Ruben Oreel zoon. Zelf hou ik niet van vuurwerk. Doodeng." kaar zo'n 135 euro. Wat? Eh...het gaat de lucht in en ontploft." door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Het aanbod om 5000 vluchtelingen op te vangen in de Hedwigepolder, kreeg begin deze maand flink wat media-aandacht. Sindsdien is het oorverdovend stil. Al wil dat niet zeggen dat het plan van tafel is. Gery De Cloedt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31