De terugkeer van het bekendste tekenfilmkonijn Kabeltaks wie betaal rekening? Man grijpt miljoen mis Duitse minister: Belgie stop met kernenergie IBpiPÉÉal Klaar voor nieuwjaar Gemeenten nemen maatregelen Arrestaties in Brussel en bericht over mogelijke aanslagen in hoofdsteden zorgen voor nog meer waakzaamheid. nddn.'i.n In Uit&Thuis Nieuwjaarsduiken Hoe, wat, waar, wanneer in een handige kaart s AMSTERDAM. Grote Nederlandse gemeenten nemen achter de scher men maatregelen vanwege terreur dreiging tijdens de jaarwisseling. Reden voor de extra alertheid zijn berichten van inlichtingendien sten en mogelijk verijdelde aansla gen in Brussel. Evenementen als het Nationale Aftelmoment in Amsterdam en het Nationale Vuurwerk in Rotter dam, die live op televisie komen, worden scherp bewaakt. Alle grote Nederlandse steden zijn door de Nationaal Coördina tor Terrorisme en Veiligheid (NCTV) gewaarschuwd voor mo gelijke aanslagen. Aanleiding is een bericht van enkele dagen gele den van een inlichtingendienst dat in Europese hoofdsteden aan slagen kunnen plaatsvinden met explosieven in auto's, fietsen of rugzakken. Ook speelt de terreurdreiging Juist in deze periode zou er dreiging bestaan. 'Als middel zou sprake kunnen zijn van een (bak-)fiets voorzien van explosieven' in Brussel een rol. Daar zijn gister nacht aanhoudingen verricht na signalen dat rond de jaarwisseling aanslagen zouden plaatsvinden. Voor zover bekend is er geen link met Nederland, meldt een woord voerder van de NCTV. „Er zijn ook geen concrete plannen be kend voor aanslagen in ons land." In Amsterdam moeten agenten desondanks extra waakzaam zijn, blijkt uit een interne politienoti- tie die deze krant heeft ingezien, luist in de periode tussen kerst en oud en nieuw zou er dreiging be staan. 'Als middel zou sprake kun nen zijn van een (bak-)fiets voor zien van explosieven.' Bij het Nationale Aftelmoment bij het Scheepvaartmuseum in Amsterdam wordt het publiek - van naar verwachting 10.000 men sen - gefouilleerd op het bezit van vuurwerk of glaswerk. „We staan in nauw contact met de politie", zegt Sandor van Geelen van IDTV Live, dat het evenement organi seert. Ook de Rotterdamse politie be steedt dit jaar extra tijd en aan dacht aan terreurdreiging, stelt Klaas Rohde van Skyteam Events, organisator van de vuurwerkshow waar naar verwachting 40.000 mensen op afkomen. AMSTERDAM. Een onlangs geschei den Amsterdammer krijgt niet de helft van de Postcode Kanjer van ruim 2 miljoen euro. De recht bank in Amsterdam besliste dat zijn ex-vrouw de prijs van 2.109.655 euro mag houden, die in januari op haar lot viel. De man vond dat de miljoenen- prijs verdeeld moest worden, aan gezien het huwelijk pas op 1 okto ber dit jaar is ontbonden. Ook voerde hij aan dat ze ruim dertig jaar met elkaar getrouwd waren. DUSSELDORF De Belgische 'pro bleemreactoren' moeten hele maal dicht en België moet op houden met kernenergie. Een ongeluk in de Belgische kerne nergiesector vormt een enorm gevaar voor de bevolking van België, Nederland en Duits land. Dat zei de minister van Milieu van de Duitse deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen, Jo hannes Remmel, in een dins dag gepubliceerd interview met de krant Die Welt. Rem mel is van de Groenen. De boze Remmel vindt het onbegrijpe lijk dat de Belgische toezicht houders 'bij alle ongelukjes, al het aan- en uitzetten zwijg zaam blijven en nog niet heb ben besloten die dingen uit te schakelen. Zolang die 'brokken- reactoren' stroom opwekken, is het gevaar van nucleaire storin gen niet uitgesloten', klaagde Remmel. Hij stelt dat de Belgische re gering 'Russisch roulette speelt' met de reactors. Hij wijst erop dat de centrale van Doel slechts 150 kilometer van de Duitse grens staat en die van Tihange slechts 70 kilome ter van Aken verwijderd is. Het nucleaire complex van de kern centrale in Doel staat twee kilo meter van de Nederlandse grens verwijderd. 'Zolang die 'brokkenreactoren' stroom opwekken, is het gevaar van nucleaire storingen niet uitgesloten' KORTINGSBON T.W.V. 1 Deel 9: Erasmus De knipoog van Erasmus Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 1 korting. Exclusief bij Bruna en Primera. Met bon Deze bon is geldig t/m 8 711688 555530 Voor Jaimy van der Welle is het na een heel jaar sparen eindelijk zover. Gisteren, op de eerste dag dat er vuurwerk mocht worden verkocht, kwam hij met zijn dochter bij GroenRijk in Middelburg nog even voor 300 euro 'knalorieën' inslaan. De rest ligt al thuis. „We gaan voor zo'n tweeduizend euro de lucht in schieten." Kaliber, kruitgewicht, effectbreedte en effecttijd, daar draait het allemaal om in het eerste uur van 2016. PAGINA 22 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 30 december 2015 Veel zon 257e jaargang nr. 306 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Politie is extra alert op terreur door Koen Voskuil Lees meer op pagina 6 Johannes Remmel, minister 10114 02-OI-20I6 g 003157 tp P M Wk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1