Speciale band met zijn paard ik: de klok is stuk' Langzaam gaat het beter NIEUWS 15 SCHIPPERS et is als een huwe lijk. „We hebben in het verleden onze pro blemen gehad", zegt Jeroen Dubbeldam over zijn paard Zenith, waarmee hij dit jaar tweevoudig Eu ropees kampioen (individueel en equipe) werd. Zenith, een ruin, is een nerveus type dat snel is afgeleid. Maar er is niemand die zich beter in een paard kan inleven dan Dubbeldam, stellen de ex perts vast. De 42-jarige topruiter uit het Overijs selse Weerselo kreeg Zenith in Aken dan ook net op tijd kalm voor de beslissende rit. Het leverde hem na olympisch- en WK-goud in 2015 de enige titel op die hij nog niet had, een zeer bijzondere prestatie. Toch was de meeste eer voor Zenith. „Het is een ongelooflijk paard", sprak Dubbeldam liefdevol. Natuurlijk is de uit stekende combinatie straks in Rio de Janeiro ook weer favoriet voor het olympisch goud. Dubbel dam won al eens op de Spelen, vijftien jaar gele den, toen met De Sjiem, die, 26 jaar inmiddels, in de naar hem vernoemde stal van zijn pensioen ge niet. Het kon helemaal niet, wat ze flikte. On mogelijk. Onbestaanbaar. Uitgesloten. Onuitvoerbaar ook. De sprint was het domein van exotische Jamaicaanse di va's en Afro-Amerikaanse powergirls. Genetisch zo bepaald. Wat had 'onze Dafne' daar dus te zoe ken, als simpele Utrechtse, groot geworden op pindakaas en boerenkool? Oké, ze was al Neder lands snelste en Europa's beste. Maar dat zei alle maal niks, voorafgaand aan het wereldkampioen schap in het Vogelnest in Peking. Daar wachtte pas écht een clash voor Dafne Schippers (23). De clash met de volledig donkere wereldtop, waar zij met haar blonde paardenstaart en blanke huid voor de enige dissonant zorgde. Dat ze de finale van de 100 meter haalde, werd nog voor mogelijk gehouden. Dat ze in een veld met zeven donkere dames op een haar na het goud miste, was voor iedereen verbluffend. Als topfavoriet leefde de White Flying Dutch woman naar de finale van de 200 meter. Om daar alle Amerikaanse en Caribische top pers na 21,63 meter haar blanke kuiten te laten zien. „Ik dacht: die klok is stuk", vertelde ze over het moment waarop ze na de finish haar winnen de tijd zag. Het zat er ook bij Schippers blijkbaar diep in, de aanname dat sprintsucces uitsluitend iets voor donkere dames was. „Maar ik heb nu be wezen dat niets onmogelijk is." en schokgolf trekt door Nederland als Martine Bijl (67) in september met spoed wordt opge nomen in het zieken huis. De geliefde Heel Holland Bakt- presentatrice is na de ochtendgymnastiek in haar huis in Maars- sen onwel gewor den. Ze blijkt te zijn getroffen door een zogeheten subarachnoidal bloeding rondom de hersenen: een zeer ernstige aan doening waarbij het herstel lang zaam en langdurig is. Collega's en fans maken zich direct gro te zorgen om haar ge zondheid. Terwijl ze op televisie straalt in eerder opgenomen afleveringen van Heel Holland Bakt, vecht ze in werkelijkheid in het ziekenhuis voor haar herstel. Steunbetui gingen stromen binnen voor het populaire kijkcijferkanon. Linda de Mol steekt haar colle ga een hart onder de riem na dat zij de Televizier Oeuvre Award in ontvangst neemt. Ze vraagt om applaus 'voor de ge weldige vrouw die van Heel Hol land Bakt zo'n heerlijk program ma maakt'. Gelukkig komen er na een aantal weken wat positieve be richten naar buiten. Martine gaat vooruit: het zijn weliswaar kleine stapjes maar ze knapt steeds verder op. Na ruim een maand wordt de presentatrice van het ziekenhuis overge bracht naar een revalidatiecen trum. Daarvandaan onder neemt ze al weer wat kleine ac tiviteiten. Ze gaat soms op pad met haar man Berend Boude- wijn. Ze voelt zich zelfs goed genoeg om haar vertaling voor de musical van Beauty The Beast nog eens te bekijken om te bezien of die nog actueel genoeg is. Ook wilde de presentatrice dol graag zelf de voi ce-over van de kerstspecial van Heel Holland Bakt inspreken. WOENSDAG 30 DECEMBER 2015 Martine Bijl gaat met kleine stapjes vooruit. foto Max Roland J. Reinders DE NUMMERS 2 EN 1MAX VERSTAPPEN EN AHMED ABOUTALEB EN DE COMPLETE LIJST UIT DE SERIE DE 50 VAN 2015 E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15