Een eigen huis en nu ook nog een baan Weinig sneeuw in de Alpen, maar eerste gipsvlucht is al binnen 10 Wat is nu een eerlijke prijs voor een onderhoudsbeurt? 0DCARSOM.NL NIEUWS 11 Check eerst Carsom.nl De onafhankelijke vergelijkingssite voor auto-onderhoud Nee, het flatje van krap 50 vierkante meter in Leiden is niet haar gedroomde stulpje. Maar wat is de Iraanse vluchtelinge Maryam Salmanpoor (37) blij dat ze sinds twee weken de sleutel heeft. Weg uit het asielzoekerscen trum waar andere bewoners je uit de slaap houden. Waar je telkens moet afwachten wanneer en waar heen je nu weer wordt overge plaatst. Waar het leven stilstaat. „Nu kan ik weer een leven opbou wen, een normaal leven." Maryam komt in de zomer van 2014 naar Nederland voor een be zoek aan haar man Ali die in De venter een masteropleiding volgt. Het is niet haar plan om te blij ven, maar het loopt anders. Het Iraanse stel heeft zich een paar jaar geleden van de islam tot het christendom bekeerd; een gevaar lijke keuze in de islamitische repu bliek. „Een advocaat adviseerde ons om een vluchtelingenstatus aan te vragen." Ineens zijn Maryam en Ali geen toeristen meer, maar vluchte lingen, en moeten ze zich melden in Ter Apel. Via Veenhuizen, Uit huizen en Gilze belanden ze in een asielzoekerscentrum in Breda. Van daaruit lucht Maryam in de krant haar hart: ze mist haar vrien den en familie, ze mist haar land, maar haar werk mist ze nog het meest. In Iran had ze een goede baan als ingenieur in de telecommuni- catiebranche. „Ik hou van mijn werk." Ook in Nederland wil ze aan de slag, maar ze dacht dat het 'Nu kan ik weer een leven opbouwen, een normaal leven' nooit zou lukken. „Hoe zou dat moeten? Ik spreek de taal niet." Ze stuurt toch haar cv naar di verse bedrijven, maar krijgt geen reacties. Tot dat artikel in de krant in september: energiebedrijf Nuon toont zich bereid een baan voor haar te zoeken. Die baan heeft ze nu bijna. Eerst maar eens in Leiden wonen, zei haar contactpersoon bij Nuon. En dat is nu gelukt. Ze heeft zich ook ingeschreven voor Nederland se les aan de universiteit. Over een paar maanden mag ze starten met het 'step 2 work'-programma, waarmee Nuon mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt bege leidt. „Ik maak me nog steeds zor gen of ik alles wel kan begrijpen in die nieuwe taal, maar ik heb werk, dat is voor mij het belang rijkste. Nuon heeft mij hoop gege ven." Ze begint ook al een beetje aan Nederland te wennen. Ze waar deert het dat Nederlanders zo eer lijk zijn. Dat je door de overheid wordt ondersteund als je geen in komen hebt. Ze vindt het frustre rend dat ze hier niet mag autorij den. „In Iran reed ik al twaalf jaar, maar mijn rijbewijs is hier niet geldig." En ze heeft moeite met de stro perige besluitvorming bij de ge meente. „Als iets niet kan, dan kan het niet. Dan is het erg moei lijk om het op een andere manier op te lossen. Maar goed, ik moet me aanpassen aan dit nieuwe sys teem." Een baan heeft Maryam nu, en een huis. Het voelt nog niet als thuis, maar ze is op de goede weg. „Ik ben zo blij dat we hier veilig zijn." Gisteren landden de eerste tien onfortuinlijke wintersporters uit het Oostenrijkse Innsbruck met de eerste - overigens compleet volle - gipsvlucht op Rotterdam The Hague Airport. De slachtoffers werden op de luchthaven opgewacht door am bulances en taxi's, en veel pers. Bij sommige wintersporters val len de verwondingen mee. Die waren nog in staat om redelijk zelfstandig de vliegtuigtrap af te lopen. Anderen zijn er erger aan toe en werden in liggende toe stand in een stretcher naar de ambulance vervoerd. Karin Woudstra uit Geldrop, die een bekkenfractuur opliep tij dens het skiën, baalt. Zij kreeg het ongeluk op de laatste middag van haar vakantie. „Ik viel op mijn rug tijdens het skiën en brak mijn bekken op drie plek ken. Stomme pech." Haar man en kinderen heeft ze in Oostenrijk moeten achterla ten. „Die komen met de auto te rug." Ook een andere winterspor ter, een 79-jarige man uit Veg- hel, heeft dikke pech. De Braban der kreeg een dag voor kerst een tia, een bloedpropje in de herse nen. „Dat gebeurde tijdens het skiën. Ik ben toen omgetuimeld, en werd pas wakker in het zie kenhuis. Sindsdien kan ik mijn linkerbeen niet meer bewegen", vertelt hij. „Ik heb gelukkig niets gebroken. Ik heb ook nergens pijn, dat is het gekke." Het vorige winterseizoen raak ten in totaal tussen de 700 en 800 wintersporters gewond, al dus een woordvoerder van de alarmcentrale Allianz Global As sistance. De meest voorkomende win tersportblessures zijn een ver stuikte knie, gebroken schouder of arm, gebroken been, rugletsel en hoofdletsel. WOENSDAG 30 DECEMBER 2015 Het was geen vrolijk jaar. Een vluchtelin- gencrisis, de opkomst van IS, de afgang van Oranje. Voor sommigen zat het in 2015 wél mee. door Heieen Boex Maryam Salmanpoor vluchteling ROTTERDAM. Veel sneeuw ligt er niet in de Alpen, maar toch trok ken ook dit jaar weer duizenden landgenoten richting de Alpen. Maar omdat er op veel pistes wei nig of voornamelijk kunstsneeuw ligt, zijn er ook meer ongelukken door de slechte sneeuwcondities. Gisteren keerden tien wintersporters met de eerste gipsvlucht terug in Rotterdam Tt Gratis offertes aanvragen bij erkende garages in je buurt Offertes eenvoudig op 15 punten vergelijken Jouw beste deal kiezen Vind de beste deal voor auto-onderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11