'Beste zaak van Hulst' Muziek Top 2000 brengt mensen nader tot elkaar 16 ZEEUWS-VLAANDEREN Wildgroei populatie herten funest" Kerstmis met ezel in de gang Inbrekers Spar nog niet gepakt BURGH-HAAMSTEDE. Oud-voor- zitter Jan Ramondt van Fauna beheer Zeeland waarschuwt voor de verdubbeling van de hertenpopulatie in de Kop van Schouwen en de Manteling op Walcheren, vanwege het rech terlijk verbod op de jacht. Daar door is volgens hem een grote re kans op verkeersongelukken. Onder Ramondt vocht Fau nabeheer menig juridisch ge vecht uit met de Faunabescher ming. Herhaaldelijk vond de Raad van State dat het te fors uitdijen van de populatie onge wenst is. Ramondt: „Nu vindt het afschot geleidelijk plaats. Maar laat je het er op aanko men, dan moet je ooit een ware slachting aanrichten om de boel weer een beetje in de juis te proporties terug te brengen." Volgens Faunabescherming hoeft het nooit zo ver te ko men. HULST. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst maakt op 16 ja nuari bekend welke winkel zich een jaar lang de 'beste zaak van Hulst' mag noemen. Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad heeft drie categoriën waaruit een finalist wordt gekozen. In de categorie re tail zijn dat Etos, Verswinkel Marlou Segers en Bruna. In de horeca strijden De Stadstuyn, Ra velijn en De Vest (die beide de zelfde eigenaar hebben) om de overwinning. Reynaert, Infa-Ac- tief Cleaning Professionals en Kinderopvang Foxkidz Hulst ma ken kans in de categorie dienst verlening. De drie winnaars ma ken onderling wie uit wie de 'beste zaak van Hulst' heeft. De winnaar wordt bekendgemaakt op de Dag van de Klant, wan neer in de binnenstad parkeren gratis is. Vorig jaar won kleding winkel Shoeby de eretitel. Stemmen kan tot 11 januari op www.bezoekhulst.nl. Op verschillende plaatsen in het land worden kerkdiensten gehou den rond de tweeduizend beste platen ooit gemaakt, die momen teel op Radio 2 te horen zijn. Do minee Aart van Houweling wilde de viering van gisteren zo niet noemen, maar hij ziet in muziek wel een verbindingsmiddel. „De protestantse kerk bevindt zich momenteel in de marge", moest dominee Van Houweling bekennen. „Daarom willen we met de kerk steeds vaker naar bui ten. Naar andere plekken waar mensen elkaar ontmoeten, zoals hier in het Ledeltheater." Vol gens medeorganisator Gijs Kamp huis zou de drempel te hoog zijn als de viering in de kerk gehou den zou worden. „De viering is 'In Imagine' wordt gezegd dat het beter is religies af te schaffen. Dat is niet goed' ook niet alleen voor gelovigen, maar juist voor de hele maat schappij." Van Houweling beves tigt dat. „Mensen moeten weer het gesprek met elkaar aangaan, naar elkaar luisteren en proberen te begrijpen." Volgens Van Houweling en Kamphuis is muziek het perfecte middel om mensen met elkaar te verbinden. Daarom werden er gis teren nummers uit de Top 2000 gespeeld door muziekvereniging Excelsior en een gelegenheids band- en koor. Ze brachten on der meer You're the voice van John Farnham, Overcome van Live, Me- tallicas Nothing else matters en Mag ik dan bij jou van Claudia de Breij. Bij de nummers werden verhalen verteld. Kamphuis: „Er zit wel een christelijk randje aan, maar we gaan niet met bijbels gooien." Bij Imagine van John Lennon moest dominee Van Houweling wat rechtzetten. Het nummer staat dit jaar op het hoogste tree tje, vooral omdat het een anthem werd na de aanslagen in Parijs. „In dat lied wordt gesuggereerd dat het beter is religie af te schaf fen. Dat is niet goed, want we moeten religies en mensen niet over één kam scheren." In de regio AXEL. De Halle, 9.30 uur: Schilderen; 10.00 uur: Formulie renbrigade; Gregorius- centrum, 13.00 uur: Gym; 13.30 uur: Vrij kaarten, biljart; BIERVLIET. Gymzaal, 9.40 uur: Bodygym; 10.50 uur: Gym; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Koersbal; Café jojo's, 20.00 uur: Bingo; HEIKANT. 'tHeike, 13.00 uur: Biljart; 19.30 uur: Linedance; HOEK. De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljart; 13.30 uur: Bridge; HULST. CuramusZou- testraat 28,14.00 uur: Spelletjes; De Serre, 14.00 uur: Gym; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; Praktijkschool gym zaal, 18.00 uur: Taiji; KLOOSTERZANDE. WZC Antonius, 10.30 uur: Witte't Nog; De Binnendeur, 9.30 uur: Yoga;i3.oo uur: biljart, koersbal; Café Tommy's, 19.30 uur: Kaarten; bert, 13.00 uur: kaar ten, bieden, jokeren, biljart; SINT JANSTEEN. Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN. -De Ves te, 8.45 uur: Yoga; 12.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Kaarten; De Triangel, 10.00 uur: Zitdans; De Ka meleon, 19.00 uur: Li nedance; WESTDORPE. DeKir- ke, 13.30 uur: Solo dans; ZUIDDORPE. 't Kaai- ke, 13.15 uur: Dans. Mijn dorp, mijn stad De politie heeft nog niemand aangehouden voor de overval op de supermarkt in Sluiskil, afgelo pen vrijdagochtend vroeg. „Ver schillende getuigen zijn ver hoord, we gaan verder met het onderzoek", laat een woordvoer der weten. Twee inbrekers hiel den flink huis in de Spar-super- markt. Ze gingen er vandoor met ongeveer 15.000 euro aan sigaret ten. De dieven probeerden rond 3.15 uur met een koevoet de hoofdingang te ontwrichten. Toen dat niet lukte, hebben ze het voorwerp gebruikt om de deur kapot te slaan. De winkel was voor de tiende keer sinds 2001 doelwit van in brekers. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 deurwaarders@vandamme-holland.nl Uit het exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen dd. 18-12-2015, blijkt dat ten verzoeke van de naamloze vennootschap Achmea Bank N.V., statutair gevestigd te 's-Gravenhage aan zij die verblijven in het pand staande en gelegen aan de Hoofdplaatseweg 4 te 4521 GK Biervlietonder meer is aangezegd dat rekwirante inroept het huurbeding en dat zij op 26-01-2016 om 13.30 uur zullen overgaan tot verkoop van gemeld pand. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Muziekvereniging Excelsior speelt in het Ledeltheater in Oostburg een van de nummers uit de Top 2000, Everybody needs somebody van The Blues Brothers, foto Ronald den Dekker door Bob Maes OOSTBURG. De Protestantse Ge meente De Brug uit Oostburg deed gisteren niet aan normale kerkliederen, maar aan nummers van U2 en Metallica. De gemeente boort nieuwe manieren aan om mensen te verbinden. Bijvoor beeld door muziek. Daarom werd in het Ledeltheater in Oostburg een Top 2000-viering gehouden. MAANDAG SAS VAN GENT. St. Al- EMMADORP. Een kerstmis vieren onder het genot van een trippel van een procentje of 8,5. Het kon op tweede kerstdag in café Het Verdron ken Land in Emmadorp. Voor de achtste keer hield uitbaatster Gina (voor de gelegenheid gehuld in kerstvrouwkostuum) een mis in haar ca fé, waar naast de café/misgangers een pastoor en een levende kerststal in waren gepropt. „Alleen Jozef is er niet, die moest werken", moest pastoor Ralf Grossert zich verontschuldigen. Tijdens de mis bleef het café gewoon open. Zo kon het gebeuren dat midden in een gebed plots de telefoon ging. „Was dat Jozef?", wilde de pastoor weten. Gros sert zag in het overvolle café wel parallellen met het kerstverhaal. „Ook in deze herberg is er bijna geen plaats meer." De ezel (met kerstmuts) voelde zich duidelijk thuis in het café en deed gewoon zijn behoefte in de gang. Of zoals pastoor Grossert het zag: „Ook de ezel heeft zijn zegen gegeven." foto Ronald den Dekker SLUISKIL OSSENISSE Oliebollen voor carnaval Carnavalsstichting d'Ossekoppen houdt woensdag haar jaarlijk se oliebollenactie. De goudbruine lekker nijen worden door vrij willigers gebakken in de bakkerij van de Pol derhoeve. De op brengst gaat naar de organisatie van het ko mende carnaval. Olie bollen kunnen besteld worden via 0627178359. d'Osse koppen leveren de bol- Oostburg. Zangeres, actrice en presentatri ce Sita Vermeulen heeft de hoofdrol. De gasten kunnen na af loop op de foto met de acteurs tijdens de meet-and-greet en het prinsen- en prin- sessenbal bezoeken. Ook is er een ver- kleedwedstrijd. De voorstelling begint om 13.30 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar vanaf 18,50 euro en zijn te reserveren via www.ledeltheater.nl of 0117-452735. len daarna thuis af. OOSTBURG 'Rapunzel De Musical' Van Hoorne Entertain ment brengt zaterdag Rapunzel De Musical in het Ledeltheater in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78