Op laatste moment gaat de stekker uit Hypnotized in Terneuzense binnenstad Brandveiligheid niet gegarandeerd, gemeente en organisator wijzen naar eigenaar locatie in Terneuzen. TERNEUZEN. Hij heeft zondagoch tend een flinke kater, Sebastiaan Keijmel uit Breskens. Niet omdat hij de avond ervoor te lang op stap ging, maar omdat 'zijn' disco concept Hypnotized op het aller laatste moment werd afgeblazen. Cyriel Schuerman, eigenaar van d'Ouwe Kerkcke in Terneu zen - waar het feest zaterdag avond zou worden gehouden, had zijn zaakjes niet op orde. En dus stonden honderden jongeren te vergeefs in de rij om binnen te ko men. Locoburgemeester Frank Deij: „We hebben op 18 december een brief van de Veiligheidsregio gehad dat de locatie niet veilig was. Dat hebben we de eigenaar la ten weten. Hij kreeg tot 24 decem ber de kans om vijf gecertificeerde brandweerwachten aan te wijzen. Dat heeft hij niet gedaan." Terneu zen hoopte dat Schuerman op de avond van het feest alsnog met ge certificeerde brandweermannen op de proppen zou komen. Tever geefs. Deij: „Daarom konden we niets anders doen dan handhaven. De veiligheid zou in het geding ko men. We hebben de eigenaar alle ruimte gegeven. Het is heel jam mer voor Terneuzen. Maar als je een feest houdt voor zoveel men sen, zorg je dat alles in orde is. Volgens Sebastiaan Keijmel wa ren er al 350 kaartjes verkocht. „Cyriel Schuerman had ons verze kerd dat alles in orde was. Toen we de mensen die al twee uur in de kou stonden te wachten vertel den dat het niet doorging, werd er een dranghek naar een boa en een brandweerofficier gegooid. Het is gelukkig niet uit de hand gelo pen." Keijmel had gistermiddag een gesprek met Schuerman. „Hij dacht dat het wel zou loslopen, maar wist dat hij brandweerwach- ledereen die een kaartje voor Hypnotized had, krijgt zijn geld terug, belooft Sebastiaan Keijmel. ten moest aanstellen. Op 24 de cember is hij nog ingelicht. Dat hebben we zwart op wit." Een mail van de gemeente naar Schuer man, in handen van deze krant, bevestigt dat. Keijmel gaat nog re keningen van onder meer de appa ratuur op Schuerman verhalen. De eigenaar van d'Ouwe Kerk cke wees gisterenavond laat juist naar de gemeente. „Er staat een nieuwe installatie in, mijn pand is hartstikke veilig. Eén klein papier tje ontbrak waardoor er 300 man in de kou staat. Zo vlak voor de kerstdagen kon ik niets meer rege len. Het is een enorme domper." Keijmel twijfelt of hij verder wil met Schuerman. „Deze zaak heeft ons imagoschade opgeleverd." Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Disco-avond afgeblazen door Bob Maes HULST. De kerstvakantiedag, gisteren op het terrein van scouting 't Jagertje aan de Zou- testraat in Hulst, was voor de kinderen een welkome afslui ting van de kerstdagen. Zo'n vijftig kids tussen de zes en twaalf jaar vermaken zich on der meer met het knutselen van een rendierkroon, het grab belen in yoghurt en scheer schuim, een levend kwartetspel en dansles. In groepjes van tien worden ze door de Kerstman van het ene naar het andere spel geleid. Daarnaast kunnen ze zich laten schmin ken en is er warme chocolade melk met marshmallows. Maar de meeste kinderen zijn toch het meest enthousiast over de sleerace waarbij ze pak ketjes moeten vervoeren op een slee, van binnen naar bui ten. De kerstvakantiedag wordt ieder jaar op 27 december ge houden door Jeugd Vakantie Werk Hulst. 25 vrijwilligers doen telkens weer hun best om het alle kinderen naar de zin te maken. „We beginnen altijd al vroeg met het bedenken van spelletjes. Binnenkort komen we weer samen voor de jeugd- vakantieweek van komende zo mer", vertelt bestuurslid Mi chelle van der Cucht, terwijl ze met een glimlach naar alle en thousiaste gezichtjes kijkt. Bijna allemaal zijn ze ge schminkt als Minion, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76