Man verzet zich tegen arrestatie en verwondt agenten in Middelburg Indaver: Maak afval scheiden leuker Grote gevolgen jachtverbod Faunabeheer Zeeland voorspelt meer verkeersongelukken en schade voor de landbouw. BURGH-HAAMSTEDE. Het rechterlijk verbod op de hertenjacht in de Kop van Schouwen en de Manteling op Walcheren kan grote consequen ties krijgen. Oud-voorzitter Jan Ra- mondt van Faunabeheer Zeeland waarschuwt voor een snelle verdub beling van de populatie en toene mende verkeersongelukken en ge- wasschade. In de Kop van Schouwen leven zo'n 540 herten, nu al ruim 200 meer dan het gebied volgens onderzoek aan kan. Onder het langdurig voorzitter schap van de vorig jaar oktober te ruggetreden Ramondt vocht Fauna beheer menig juridisch gevecht uit tegen de Faunabescherming. Tot drie keer toe werd het pleit be slecht voor de Raad van State, in het voordeel van de jagers. Herhaal delijk was de hoogste algemeen be stuursrechter het met Faunabeheer eens, dat een te fors uitdijen van de hertenpopulatie in beide natuurge bieden ongewenst is. Steeds was het argument dat een overbevol king van damherten voor toene mende problemen zorgt in de om geving en dan alsnog zal moeten worden ingegrepen. „Nu vindt het afschot geleidelijk plaats", zegt Ra- mondt. „Maar laat je het er op aan komen, dan moet je ooit een ware slachting aanrichten om de boel weer een beetje in de juiste propor ties terug te brengen." Faunabescherming staat op het standpunt dat het zo ver nooit hoeft te komen. Overpopulatie zal door natuurlijke omstandigheden (voedselgebrek) uiteindelijk bin nen de perken blijven, is de veron derstelling. Landbouwschade kan worden voorkomen door hekken rond de akkers te plaatsen, aldus de organisatie. De arrondissements rechtbank in Middelburg heeft nu ook het dierenwelzijn in de argu mentatie meegewogen. „En dat is voor het eerst", aldus Ramondt. Dat maakt de uitspraak extra com plex, zegt zijn opvolger Frans Ha melink. De voorzitter kan nu nog niet zeggen of beroep wordt aange tekend tegen de uitspraak. Die is onmiddelijk van kracht geworden, waardoor de jacht in de Kop van Schouwen is stilgelegd. In de Man teling zou pas in januari worden be gonnen met het uitdunnen van de hertenpopulatie. Hamelink: „We gaan samen met de provincie nog eens goed kijken naar de exacte ar gumentatie van de rechtbank en hoe de uitspraak zich verhoudt tot de vorige." De provincie had als be voegd gezag ontheffing verleend van het doorgaans geldende jacht verbod op herten. Die periode liep tot 1 maart. Bikers van de politie kregen een melding dat een vrouw mishan deld zou worden op de Vlas- markt. In de Bachtensteene kwa men de agenten een ruziënd stel tegen. In eerste instantie verliep het gesprek met de man normaal. Maar de Souburger werd volgens de politie plotseling erg boos en wilde zijn vriendin te lijf gaan. Politieagenten sprongen tussen beide en arresteerden de man. Een man moest tijdens zijn arrestatie met pepperspray in bedwang worden gehouden. Die verzette zich hevig en het lukte de agenten maar nauwe lijks hem onder controle te krij gen. De agenten kregen tijdens de worsteling een paar vuistsla gen te verduren. Er waren extra agenten en een dosis pepperspray nodig om de man in de politieauto af te kun nen voeren. Zelfs in het voertuig wist de ar restant zijn tirade voort te zetten. Tijdens het vervoer naar politie cellencomplex Torentijd moesten agenten opnieuw pepperspray ge bruiken om hem tot bedaren te brengen. De agenten liepen diverse ver wondingen op en zijn door een GGD-arts onderzocht. Ze hebben beiden aangifte van mishande ling gedaan. Jasmijn de Bruin uit Arnemuiden en veel andere kinderen hadden gisteren de dag van hun leven op schapenboerderij De Schaapskooi in Heinkenszand. Want wat is er nou leuker dan een lammetje de fles geven? De traditionele lammetjesdagen begonnen gisteren en duren tot en met woensdag. Behalve het aaien en voeren van de jonge dieren, kunnen kinder en onder meer ponyrijden en zijn er demonstraties spinnen en scheren. De lammetjesdagen duren steeds van 13.00 tot 16.00 uur. Openingstijden vuurwerk (afhalen en losse verkoop) 29 december 9.00 - 17.30 uur 30 december 9.00 - 17.30 uur 31 december 9.00 - 17.00 uur Zeeland bevelanden@pzc.nl 'Wildgroei herten is funest' door Marcel Modde MIDDELBURG. Een 27-jarige Oost-Souburger is in de nacht van zaterdag op zondag rond 0.45 uur in Middelburg aangehouden om dat hij politieagenten had ver wond. De man was boos op zijn vriendin en agenten probeerden te voorkomen dat hij haar iets zou aandoen. intratuin kleurt je leven Kom maar lekker opschoot foto Johan van der Heijden Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. www.intratuinvuurwerk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71