Terneuzense Boys titelverdediger soccertoernooi VC Vlissingen scoort er lustig op los en wint Kersttoernooi in Goes SPORT 19 Met formatie vol zaalvoetbal Iers staat hoofdklasser op eenzame hoogte. De finale tegen RCS eindigt in 7-0. Was er in sport- en recreatie centrum Omnium iemand te vinden die verbaasd was dat VC Vlissingen het kersttoernooi van 's-Heer Arendskerke won? Nee, want de winnaar stond op voor hand eigenlijk al vast. Het team vol spelers die met Groene Ster in de Nederlandse eredivisie uitko men, stond zaterdag in Goes op eenzame hoogte. Het doelsaldo na zeven potjes was veelzeggend: 37 voor en slechts vijf tegen. Opvallend was daarbij dat VC Vlissingen niet eens een echte keeper had meegenomen. Hicham Azzanagui, veldspeler van de Ai, werd onder de lat geposteerd en liet zien ook prima te kunnen kee pen. Veel kreeg hij eigenlijk niet te doen, omdat Vlissingen in ieder duel de bovenliggende partij was en de tegenstander vaak geen tijd gaf om op adem te komen. De start was nog wat stroef, met twee 3-2-overwinningen op respectievelijk Nieuwdorp en Goes. „Het was vroeg, we stonden 'Je zag de automatismen bij ons. We spelen al jaren samen. Dag in, dag uit zijn we aan het voetballen' hier om kwart voor negen voor de deur", vertelde Salim Ben Sellam. „Die was toen nog dicht..." In de eerste wedstrijden moest Vlissin gen even warmdraaien, daarna was er geen houden meer aan. Hoedekenskerke (7-0), Kapelle (6-0) en in de kwartfinale Bevelan ders (5-1) hadden bijzonder wei nig in te brengen. Nadat Vlissingen eenvoudig de halve finales was binnengestapt, volgden Kloetinge, Goes en RCS. Kloetinge, dat weinig spelers van de eerste selectie herbergde, kwam tegen De Meeuwen op een 2-0-achterstand maar boog die om in een 4-2-overwinning. Goes rekende af met Patrijzen (2-0), RCS was veel te sterk voor Luc- tor'88 (6-0). In de halve finale wa ren de Souburgers vervolgens ook te sterk voor Goes (4-0), dankzij treffers van Robbie van Iwaarden en Nicky van Merriënboer, die bei den twee keer scoorden. Kloetinge werd in de halve eindstrijd aan Vlissingen gekop peld en was al snel kansloos. Kha- lid El Hattach opende de score, Ab- doe Abdenbi knalde uit een moei lijke hoek fraai de 2-0 binnen. On der aanvoering van El Hattach werd de score daarna verder opge voerd. Salim Sandee nam de derde en vierde Vlissingen-goal voor zijn rekening, El Hattach maakte zelf de vijfde en de zesde. Zo werd het een Walchers feest je in de Bevelandse sporthal. De grote vraag voor de finale was: zou RCS het Vlissingen echt moei lijk kunnen maken? Het antwoord werd binnen vijf minuten gege ven. Toen stond VC Vlissingen al op een beslissende 3-0-voor- sprong en voelde RCS dat het kansloos was. De ontmoeting tussen veel spe lers van Groene Ster Vlissingen 1 en 2 en ook twee broers - 'doel man' Hicham Azzanagui bij Vlis singen en Mourad bij RCS - werd daarmee al snel een wedstrijd met éénrichtingsverkeer. Saïd Bouzam bou maakte er drie, net als Salim Ben Sellam. Salim Sandee maakte het zevental vol. Aan de ene kant was het jam mer dat het krachtsverschil zo enorm groot was, aan de andere kant was het genieten geblazen van heerlijk zaalvoetbal. De fluwe- len techniek, de snelle omschake ling, het hoge tempo in de vele aanvallen; VC Vlissingen liet het allemaal zien. Het was aan Tim Blind, doelman van RCS en voor malig goalie van Groene Ster, te danken dat de Souburgers geen ne derlaag met dubbele cijfers moes ten slikken. „Na de 3-0 gaven de jongens van RCS het op", had Saïd Bouzambou gemerkt. De in ternational miste de halve finale in Goes door een feestje in de mos kee voor de pasgeboren tweeling van zijn broer, maar keerde voor de finale weer terug. Met twee ge slepen goals (uitstekende aanna me met links bij de 1-0, een knal met rechts bij de tweede) zette hij Vlissingen op het goede spoor. Daarna liep de score gestaag ver der op, waarbij de laatste goal één van de mooiste was. Een pass van achteruit van Josimar Pattinama werd door Ben Sellam in één be weging tussen de benen van Blind door getikt. ,Je zag de automatismen bij ons", vond Bouzambou. „We spe len al jaren samen. Dag in, dag uit zijn we aan het voetballen. We hadden vandaag thuis kunnen zit ten, maar dan spelen we liever een toernooi." ELLEBOOG UIT DE NA MISLUKTE Het Soccertoernooi Zeeuws- Vlaanderen begint weer aan een jubileumeditie, want het wordt voor de dertigste keer gehouden. Terneuzen is met acht zeges nog altijd de succesvolste club in de so- ccerhistorie, Terneuzense Boys en HW'24 hebben beide vier eindze ges achter hun naam staan. Ter neuzense Boys was tien jaar gele den de laatste club die het toer nooi twee keer achter elkaar won. Terneuzen is de enige club die het toernooi ooit drie jaar achter el kaar wist te winnen. Die werd gewonnen door Terneu zense Boys. In de finale was de za terdag-tweedeklasser met 4-2 te sterk voor HVV'24. Bij die laatste ploeg kreeg Ali Eryürük rood, voor de Terneuzenaren scoorde Len Eversdijk drie keer. De aanval ler was belangrijk, net als zijn André Siereveld kan de eerste voetballer worden die drie keer op rij tot beste speler van het soccertoernooi wordt gekozen. maatje André Siereveld. De Vlis- singer werd na afloop voor de tweede keer op rij tot beste speler van het toernooi uitgeroepen. Wordt Siereveld dat voor de derde keer op rij? Dat is in ieder geval nog nooit een speler gelukt. Deden er vorig jaar 21 clubs mee, nu zijn dat er twintig. De voorron den zijn daarom niet over vier maar over drie avonden uitge smeerd. Van de hoogst spelende Zeeuws-Vlaamse clubs doet ieder een mee, hoofdklasser Hoek vaar digt zoals altijd het tweede elftal af. Walcheren en RCS zorgen voor de inbreng van boven de Wester- schelde. Van de clubs die bij de vorige editie meededen zijn de vierde klassers Corn Boys en Aardenburg afgehaakt. Schoondijke, dat een aantal zaalvoetballers in de gelede ren heeft, schreef zich deze keer wel in. Zeker weten. Verschillende zaal voetballers kijken een heel jaar uit naar het toernooi en staan te trap pelen om te laten zien dat zij het spelletje tot in de puntjes beheer sen. Het is bij verschillende clubs ook echt dringen geblazen om een plekje in de soccerselectie te be machtigen. Terneuzense Boys behoort weer tot de favorieten, net als Zaamslag, FC Axel, RCS, HVV'24, Terneuzen en RIA W. Welke vier deklasser mengt zich in de strijd om de prijzen? En kunnen de eni ge twee vijfdeklassers - Vogelwaar de en SDO'63 - potten breken? De eerste antwoorden worden van avond vanaf 19.00 uur gegeven, de finaledag begint zaterdag 2 januari om 9.00 uur. Ruim negen uur la ter is de winnaar van het dertigste Soccertoernooi Zeeuws-Vlaande ren bekend. MAANDAG 28 DECEMBER 2015 Winnaar is vooraf al bekend door Barry van der Hooft Saïd Bouzambou, speler Vlissingen De zevende treffer van VC Vlissingen in de maak. Salim Ben Sellam (rechts) tikt de bal na een fraai hoogstandje door de benen van RCS-doelman Tim Blind, foto Johan van der Heijden Voor John Verswijver duurde de 44e editie van het kerstzaal- voetbaltoernooi van 's-Heer Arendskerke een minuut of vijf. De speler van Beve landers gooide er een omhaal uit en kwam op zijn arm te recht. Zijn elleboog schoot daarbij uit de kom. Verswijver meldde zich na een bezoek aan het ziekenhuis wel weer als toe schouwer in Goes. Daar zag hij hoe Be velanders uiteinde lijk zevende werd, omdat Patrijzen voor het laatste duel niet meer op kwam da gen. De spelers van Patrijzen waren al ge doucht... door Barry van der Hooft TERNEUZEN. In sportcentrum de Vliegende Vaart gaan vanavond de voorrondes van het Soccertoernooi Zeeuws-Vlaanderen van start. Ver deeld over drie avonden komen twintig clubs in actie en daarvan stromen er dan liefst zestien door naar de finaledag op 2 januari. De voorrondes zijn dus vooral een op warmertje, een mogelijkheid om te wennen aan de ondergrond en de boarding. Vier vragen en antwoor den over het soccertoernooi. Voor de hoeveelste keer wordt het toernooi nu gespeeld? Wat gebeurde er ook alweer bij de laatste editie? Wie doen er wel en wie doen er niet mee? Leeft het soccer nog in Zeeuws- Vlaanderen? Len Eversdijk in actie tijdens de laatste finale, archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70