i n k Harmes aan de Trappist, Jobse wordt wéér tweede t X 18 SPORT i Lesley Kerkhove kan zich bijna opmaken voor Australian Open „Ik ben er meteen vandoor ge gaan", zei Harmes die 'bang' was voor Tim Pleijte van wie hij al een aantal keren had verloren. Pleijte was niet gekomen voor de over winning en maakte er een rustige training van samen met zijn trail- maatje Michel Buijck. Maar dat wist Harmes vooraf niet. Op het fietspad onderlangs de duinen stormde Harmes lekker door richting het windorgel. Rob bert Meeuwse kon de schade nog beperkt houden met Remy Vas- seur in zijn spoor gevolgd door Edwin de la Ruelle en Wim van Sparrentak. Het strand lag er goed vlak bij en gesteund door een flin ke zuidwesterwind kon Harmes zich opmaken voor de zoveelste overwinning. Op het smerige klimmetje met mul zand naast Kaapduin had hij even moeite om boven te komen, maar de zege in dertig minuten en vijf seconden kon bijgeschreven worden. Meeuwse gaf op plek twee een mi nuut en vijftien seconden toe op Harmes. In de laatste kilometers werd Vasseur nog voorbij gesto ken door De la Ruelle en Van Spar rentak. Voor Harmes was het de laatste overwinning dit jaar op Zeeuwse bodem. Hij laat de Tankloop op 31 december aan zich voorbij gaan om deel te nemen aan de klassie ke Sylvestercross in Soest. Voor Vasseur was de Kerstloop een vere delde training. „Ik kan weinig meer trainen, omdat ik een nieu we loopgroep (Bi4sport) aan het opstarten ben." Naast looptrai ning voor de groep wil hij ook cur sussen geven in zwemmen en fiet sen. Daarnaast moet een mara- thongroep opgericht worden met een fittest, schema's en kracht- traing. Lisa Jobse uit Oost-Souburg dacht nadat de voorlopige uitslag bekend was dat ze de series twee de plaatsen kon doorbreken. He laas was Jelijn Franse in de na-in schrijving als man ingevoerd. De net zestienjarige Jobse scoorde al tweede plaatsen in de Hobbelde- bobbelloop en Schellachloop en de drie kilometer Serious Re quest. „Mijn opa roept altijd: je bent net Joop Zoetemelk met je tweede plaatsen." Jobse is aan het lopen geslagen door oom Robert Carol. „Ik train vooral voor me zelf', liet de vierdejaars havo-scho liere van Nehalennia weten. „Ik ben al bij diverse loopgroepen en Dynamica wezen trainen, maar ik heb nog geen keus gemaakt." Op de vijf kilometer was Sergio Harinck zo snel dat hij bijna de ju ry verraste met zijn tijd van 17.09. Bij de vrouwen was meervoudig Nederlands kampioene Shirin van Anrooij niet te kloppen met haar tijd van 20.59. Tennisster Lesley Kerkhove is op een haar na zeker van deel name aan de Australian Open, het eerste Grand Slamtoernooi van 2016. De 24-jarige Zierik- zeese heeft dan ook al besloten om sowieso in januari af te rei zen naar Melbourne. Kerkhove staat op de 202e van de wereldranglijst. Op basis van die ranking is ze net niet rechtstreeks geplaatst voor het kwalificatietoernooi. Toch kan het bijna niet meer mis. Ze staat '2 uit', zoals dat heet. Er moeten dus nog maar twee an deren afvallen. Bovendien heeft de organisatie nog wildcards uit te delen en dat kan ook posi tief uitpakken voor haar. Begin 2015 ging Kerkhove ook naar Melbourne, maar was haar ranking toch net niet genoeg om mee te doen. Als ze nu wel in actie komt, wordt het haar derde optreden bij een Grand Slamtoernooi. In 2014 was ze present bij de US Open in New York en dit jaar speelde ze op Wimbledon. Vader zesde in veldrit Reusel Middelburger Milan Vader is za terdag tijdens de Kerstveldrit Om d'n Ouwe Brandtoren in Reusel als zesde gefinisht bij de eliterijders en beloften. Het was een koers over zestig minu ten. Erik Boer uit Wolphaarts- dijk en Tim Janssen uit Goes werden respectievelijk dertien de en veertiende. Bij de vrouwen reden de junio ren en nieuwelingen tegelijk met de elite. Zoë Mulder uit Heinkenszand passeerde als tiende de meet. Ze was de eer ste nieuwelinge. Revanche RCS na lange penaltyreeks RCS heeft de nare smaak van de 7-0-nederlaag zaterdag in de finale tegen Vlissingen in het kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes zondag weggespoeld met winst in het Emergo-toernooi in Vlissingen. De finale tegen Baskensburg eindigde in een 2-2-gelijkspel. Na een heel lan ge reeks strafschoppen keerde RCS-keeper Tim Blind uitein delijk de veertiende penalty van Baskensburg, waardoor RCS won. Bij de 45+ was Oud-Walcheren de sterkste in een poule van vier teams. Sport kort I Oudjaars Bike Ride Op oudjaarsdag wordt de eerste Oudejaars Bike Ride over Walcheren gere den. Om 10.00 uur start de tocht over 32 kilometer bij Bras serie 't Hoofdkan toor op Woonboule vard de Mortiere in Middelburg. Het tra ject gaat richting Oost-Souburg, Lewe dorp en Arnemuiden en voert over een ge deelte van de Jan Raas Fietsroute. Het grootste deelnemersveld ooit in de Kerstloop van Dishoek wordt op gang getrokken. Van links naar rechts lo pen op de voorste rij Edwin de Jaeger, Ruud Hoosemans, Adriaan Walhout en Arjan Kranenburg, foto Ruben Oreel door Sjaak Sinke DISHOEK. Na zijn zege in de Kerst loop over negen kilometer in Dis hoek trakteerde Erwin Harmes zich zelf op een dubbel glas Trappist. „Dat heb ik nodig na zo'n zware in spanning", liet hij lachend weten. Jelijn Franse uit Amsterdam was de snelste vrouw op de langste af stand. 600 Met zeshonderd hardlopers plus veertig wandelaars scoorde de Kerstloop, die al meer dan vijftig jaar bestaat, zaterdag een recorddeelname. UITSLAGEN ATLETIEK Dishoek. Kerstloop. Negen kilometer. Mannen: 1. Erwin Harmes (Middelburg) 30.05, 2. Robbert Meeuwse (Kwadendamme) 31.19, 3. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 32.48, 4. Wim van Sparrentak (St Laurens) 33.04, 5. Remy Vasseur (Vlissingen) 33.14, 6. Wouter van Caspel (Souburg) 33.17, 7. Adriaan Wal hout (Middelburg) 33.27, 8. Willem de Vos (Middelburg) 33.46, 9. Ruud Hoosemans (Vlis singen) 33.51, 10. Rens de Ridder (Arnemui- den) 34.09. Vrouwen: 1. Jelijn Franse (Amster dam) 37.25, 2. Lisa Jobse (Souburg) 38.56, 3. Eva Boonman (Middelburg) 40.50, 4. Denise van Weelden (Goes) 41.31, 5. Loura Kleine- pier (Middelburg) 42.13, 6. Arma Kleinepier (Middelburg) 42.15, 7. Linda Versluis (Gapin- ge) 43.02, 8. Jenny de Nooijer (Middelburg) 43.13, 9. Annet van de Kreke (Souburg) 43.21, 10. Evelien van Sparrentak (St Laurens) 43.25. Vijf kilometer. Mannen: 1. Sergio Harinck (Souburg) 17.09, 2. Crum van der Linden (Vlissingen) 17.24, 3. Harmen Schot (Rotterdam) 17.36, 4. Chris Steenbakker (s-Heerenhoek) 17.46, 5. Chris de Smit (Hulst) 18.08. Vrouwen: 1. Shirin Anrooij (Kapelle) 20.29, 2. Amy de Graaf (Wemeldin- ge) 21.51, 3. Jasmijn Geldof (Middelburg) 22.33, 4. Natalie Sinke (Vlissingen) 22.57, 5. Mirjam Adriaanse (Nijmegen) 23.21. PAARDENSPORT Nieuw- en Sint joosland. Oudejaars Jumping De Kroo. Paarden klasse Z/ZZ: 1. Cedric Van- leerberghe, Quel Rve (Philippine) 0/0/37.00; 2. Sjoerd Kommers, Champetter (Lepelstraat) /0/37.85; 3. Piet Huige, Donna Corra (Nisse) 0/442.31. M: 1. Jelmer Hoekstra, Enzo (Seve- num) 0/0/36.68; 2. Lisanne Verdonk, Enerma (Oudenbosch) 0/0/45.45; 3. Yvonne Jakobsen) For Ami (Arnemuiden) 0/4/39.50. L: 1. Marit Louwerse, Zelma (Weelr.) 0/0/22.62; 2. Anne- lin Schrauwen, Datrichta (Rodeoruiters) 0/0/23.55; 3. Wendy Heck, Delote M (Heer Jansruiters) 0/0/23,64. Pony's klasse Z cat. CD: 1. Hente Ceelen, Sibyle (Kleppertjes) 0/4/24.77. M cat. CD: 1. Femke van de Maagdenberg, Folba (Rodeo Rui ters) 0/0/21.11. L cat. DE: 1. Chelsy Slabbe- koorn, Pedro (Weelr.) 0/0/20.88. L cat. ABC: 1. Anouck Marinissen, Starlight (Sé-Ros) 0/0/20.81. SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1: 1e hoofdvogel R. Klippel (Ellewoutsdijk), 2e hoofdvogel J. Braam (Oude lande), 1e en 4e zijvogel en 3e kal Sj. Raas (Kwadendamme), 2e zijvogel en 4e kal J. Rent meester (Roosendaal), 3e zijvogel J. Raas (Kwa dendamme), 1e kal M. Joosse (Oudelande), 2e kal P. Koeken (Oud Gastel), Vliegende vogel J. Harinck (Yerseke), R. de Puyt (Lewedorp). Wip 2: 1e hoofdvogel M. Joosse (Oudelande), 2e hoofdvogel S. Raas (Kwadendamme), 1e zij vogel en 4e kal R. v.d. Straate ('s-Heer Arends- kerke), 2e zijvogel J. Rentmeester (Roosen daal), 3e zijvogel J. Vermeule (Ovezande), 4e zijvogel J. Bek (Kwadendamme), 1e kal B. Buys (Oud Gastel), 2e kal C. Riemens (Kwadendam me), 3e kal R. Klippel (Ellewoutsdijk). Meeste kleine vogels H. Groos 6x (Wemeldinge). ZAALVOETBAL Goes. 44e Kerstzaalvoetbaltoernooi. Om de negentiende plaats: SVD/Volharding-Wolf- aartsdijk 2-2 SVD/Volharding wns, om de ze ventiende plaats: Jong Ambon-Kapelle 2-0, om de vijftiende plaats: Lewedorpse Boys-'s-Heer Arendskerke 4-2, om de dertien de plaats: Hoedekenskerke-Nieuwdorp 5-3, om de elfde plaats: SSV'65-Colijnsplaatse 3-2, om de negende plaats: Apollo'69-Dauwendae- le 3-2, om de zevende plaats: Bevelanders-Pa- trijzen, Patrijzen nog, om de vijfde plaats: De Meeuwen-Luctor'88 3-1, om de derde plaats: Kloetinge-Goes 2-1, finale: Vlissingen-RCS 7-0. ZIERIKZEE REUSEL VLISSINGEN ZIERIKZEE Van Keulen verlengt contract bijMZC'11 Alexander van Keu len (foto) is ook vol gend seizoen hoofd trainer bij voetbal club MZC'11. De oe- fenmeester is aan zijn eerste jaar bezig bij de Zierikzee club, waarmee hij op de tweede plaats staat in de tweede klasse van het zaterdagvoet bal. MZC'11 is met kop loper FC Axel verwik keld in de titelstrijd. Van Keulen was eer der hoofdtrainer bij Bruse Boys, Kapelle, RCS, Serooskerke, SSV'65, Terneuzen en Terneuzense Boys. THOLEN Van de Klooster mag beker houden Merijn van de Kloos ter is voor de derde keer op rij Thools ta feltenniskampioen geworden. Hij mag de wisselbeker daar om houden. Lucas Diepenbroek (jon gens) en Naomi van 't Hof (meisjes) won nen bij de jeugd. Van 't Hof won voor de vierde keer op rij. Aan het toernooi, ge organiseerd door Smash'76 uit Sint-An- naland, namen 49 spelers deel. VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69