Vanleerberghe en Louwerse hebben het laatste woord Vluchtelingen welkom bij Oliebollenloop AV56 Said Bouzambou in race voor mooiste goal 2015 De Ridder hoopt na Arnemuidse spits van TOP Arnemuiden maakt 16 SPORT Uitverkiezing Marijs voor Korfbal Challenge is geen liefdadigheid van bondscoach Scholtmeijer. Met een foutloze barragerit in 37.85 seconden zette de Brabander Sjoerd Kommers en zijn ruin Champetter de druk op de ketel. Op die tijd leken zijn concurren ten zich stuk te bijten. Maar het laatste woord was aan Cedric Van leerberghe. Op de rug van de ruin Quel Reve vloog de stilist uit Phi lippine in 37 seconden rond naar de finish. In de barrage van L streden zes tien combinaties voor de overwin ning. Cees Wisse bracht met zijn merrie Byacinthe het spel op de wagen. De veteraan uit Ritthem stuurde de Chin Chin-dochter in Cedric Vanleerberghe en Marit Louwerse kroonden zich als laatste starter tot winnaar. AV'56 geeft met die invitatie ge hoor aan een verzoek van de ge meente Goes, aan het lokale be- drijfs- en verenigingsleven, om vluchtelingen te betrekken bij de eindejaarsactiviteiten. En de lei ding van de noodopvang was zeer ingenomen met de invitatie. De jaarlijkse Oliebollenloop op VLISSINGEN. Said Bouzambou is ge nomineerd om maker van het mooiste zaalvoetbaldoelpunt van 2015 te worden. De speler van ere- divisionist Groene Ster Vlissingen is in de race met een doelpunt dat hij tegen 't Knooppunt maakte. Ploeggenoot Josimar Pattinama speelde hem vanaf de zijlijn in en Bouzambou scoorde vervolgens 'achter zijn standbeen'. Het is één van de vijf genomineerde goals 24,64 seconden over het parkoers. Naar later bleek, was dat goed voor de vierde plaats. Annelin Schrauwen stuurde vervolgens de merrie Datrichta in 23,55 seconden naar de finish. De amazone uit Sprundel mocht daar mee tot de laatste sprong de hoop op de overwinning koesteren. Ma rit Louwerse had echter het laat ste woord. Het parkoers bleek een kolfje naar de hand van de amazo ne uit Lewedorp, die in Zelma een Vandaag wordt in Nieuw- en St. Joosland door de pony's gestreden om de Felix Juristen Cup. slimme kompaan had. In een ra zend tempo stuurde Louwerse de schimmelmerrie in 22,62 secon den naar de zege. Yvonne Jakobsen uit Arnemui den leek in M met For Ami hard op weg naar de zege. Maar op de laatste hindernis trok de schim melmerrie een paal naar beneden en eindigde de combinatie als der de. De overwinning was een prooi voor Jelmer Hoekstra uit Seve- num met de ruin Enzo. Vandaag wordt het evenement vervolgd met de dressuur met als hoofdnummer de strijd om de Fe lix Juristen Cup voor nationale po ny's, klasse Z2. oudejaarsdag begint bij het AV'56-clubgebouw op sportpark Het Schenge. Het parkoers voert langs het havenkanaal en door de polders rondom Wilhelminadorp. De finish is weer bij het clubge bouw. De belangstelling onder de om streeks zeshonderd eigen leden van AV'56 is altijd groot, ongeacht de weersomstandigheden. De af standen zijn vijf en tien kilome ter. De jeugd loopt 2,9 kilometer. Na afloop zijn er warme drankjes en oliebollen. AV'56 liet zijn sociale gezicht woensdag voor de Kerst al zien met de baanwedstrijden ten be hoeve van Serious Request. door KNVB zaalvoetbal. Gestemd kan worden via www.knvb.nl of via de Face- book-pagina van de KNVB zaal voetbal. Stemmers maken kans op tickets voor de interland Neder land-Frankrijk, een gesigneerd shirt van het Nederlands elftal, tickets voor het olympisch kwalifi catietoernooi of een gesigneerde Nike voetbal van de OranjeLeeu- winnen. Wat een bin nenko mer! Jeani- ne Marijs maakte gistera vond haar debuut bij het Neder lands team - bij de Korfbal Chal lenge de Golden Tulips genaamd - en binnen dertig seconden scoorde de Arnemuidse voor het eerst. „Dat was wel lekker", beves tigde de aanvoerster van TOP Ar nemuiden. „De bondscoach had ook gezegd: je mag best de ballen opeisen. Dat deed ik en m'n twee de schot was meteen raak." Op de eerste avond van het ein dejaarstoernooi kreeg Marijs met een speeltijd tegen Koog Zaan dijk. Ze viel kort na rust in en bleef tot het einde van het duel staan. In een vak met Gerald van Dijk, Erwin Zwart en Sophie Han sen kwam ze goed uit de verf. Ze was direct scherp in zowel de aan val als de verdediging. Hoewel ze zenuwachtig was en pas één keer met de selectie van bondscoach Wim Scholtmeijer meetrainde, hoefde ze niet de kat uit de boom te kijken. „Ik had wel verwacht dat ik ze nuwachtig zou zijn", zei ze. „Maar ik was meteen vanaf het eerste moment ontspannen. Ik durfde ook m'n acties te maken. Twee keer schoot ik te geforceerd, maar over het algemeen ging het wel aardig." „Ik voelde me bij de eerste trai ning op Papendal ook meteen thuis bij Oranje", vervolgde ze. „Van tevoren had ik wel zoiets van: ik ga in m'n uppie naar die training en ik ken bijna helemaal niemand. Maar ik werd hartstikke goed opgevangen. Iedereen wist dat we met TOP aan een heel goed seizoen bezig zijn. Die spe lers uit de Korfbal League volgen dat allemaal ook." Marijs kon haar ploeg niet aan een overwinning helpen. In een spannend duel delfde Golden Tu lips onverwacht het onderspit te gen het team uit Koog aan de Zaan, dat het de laatste weken in de Korfbal League zo moeilijk had. De Noord-Hollandse ploeg, waarbij de Middelburgse Naomi Zuidweg lange tijd meespeelde en tweemaal scoorde, won met 27-24 en houdt nog kans op de fi nale. Marijs: „In de eerste helft hadden we het verschil moeten maken. We stonden voor en kre gen het gat maar niet groter. Ik heb m'n best gedaan om het in de tweede helft, toen we steeds te gen een kleine achterstand aanke ken, nog goed te laten komen. He laas is dat niet gelukt. Nu moeten we voor de vijfde en zesde plaats spelen." Zeeuwse selectie Scholtmeijer had voorafgaand aan het duel al laten doorschemeren dat hij Marijs speeltijd zou geven bij de Challenge. „Ik heb haar niet meegenomen voor de bank", zei hij. En nog geen uur later voeg de hij de daad bij het woord. De man die in november met Oranje wereldkampioen werd, vertelde dat hij Marijs had geselec- 'Jeanine is het type speler dat ik nodig heb. Ze scoort heel makkelijk' De Ridder deed afgelopen zomer teerd voor het eindejaarstoernooi vanwege haar spel in de afgelo pen seizoenen bij TOP Arnemui den. „We komen met het Neder lands team al jaren achter elkaar in Zeeland. Om een wedstrijd te spelen tegen de Zeeuwse selectie. Steeds was Jeanine daar ook bij en mij is bijgebleven dat ze het mijn speelsters elke keer lastig maakte." Van het WK-team is deze da gen niet veel over. Aan de Korfbal Challenge doen namelijk ook de topploegen PKC, TOP Sassen- heim en Koog Zaandijk mee en de afspraak is dat de internatio nals bij hun clubteam meespelen. Zo krijgt Scholtmeijer de gelegen heid om eens anderen aan het werk te zien. „Maar denk nou niet dat het liefdadigheid van mij is om een speelster van TOP te se lecteren, omdat die club het zo goed doet in de hoofdklasse. Jeani ne heeft dit écht zelf verdiend. Ik vind haar echt goed. En de spion nen die ik in de hoofdklasse heb - ik zie op dat niveau zelf geen wed strijden - zeiden ook dat ze dat wekelijks laat zien." Marijs is de enige in het team van Golden TUlips zonder Korfbal League-ervaring. „Maar dat zie ik niet als bezwaar", zei de bonds coach. „Zeker niet bij zo'n toer nooi. Jeanine is het type speler dat ik nodig heb. Ze scoort heel makkelijk. Tegenwoordig is dat het allerbelangrijkste: ik zoek mensen die doelpunten kunnen maken en kijk dan wat ze nog meer kunnen. Aan iemand die al leen maar kan rebounden, heb ik niks." Marijs speelde in het verleden nog bij Oranje onder zestien jaar. Daarna bedankte ze voor de eer, school kreeg voorrang. Maar met TOP promoveerde ze vele malen en werkte ze zich op het veld en in de zaal op van de tweede klas se naar de hoofdklasse, het twee de niveau van Nederland. En in al die seizoenen was ze topscoorster of de nummer twee op het lijstje. Ook in de jaargang 2015-2016 gooit ze de ballen veelvuldig bin nen. In de afgelopen zes zaalduels scoorde ze in totaal 29 keer. Donderdag mag Marijs weer aantreden bij Golden Tulips. Mo gelijk krijgt ze dan weer speeltijd. met een Nederlands team mee aan het WK voor studenten in Norwich. De Oranje-equipe pakte de titel. Daarna nam de speelster van hoofdklasser TOP Arnemui den enigszins afstand van de natio nale talentenploeg. „Vanwege mijn achillespezen en mijn druk ke programma bij TOP was het be ter om even te bedanken", legde ze uit. Maar voor het eindejaarstoer nooi in het Rotterdamse Topsport centrum werd ze toch weer opge- 'Ik vind haar écht goed' door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND De laat ste jumping van 2015 trok een massa ruiters van buiten de provin cie naar het Hippisch Centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Maar de Zeeuwen lieten zich de kaas niet van het brood eten. Ced- ric Vanleerberghe uit Philippine schreef de klasse Z op zijn naam. Marit Louwerse uit Lewedorp was de beste in L. GOES De traditionele Oliebollen loop van de Coese atletiekvereni ging AV'56, op oudejaarsdag, staat deze keer niet uitsluitend open voor de eigen leden. Dit jaar wor den ook bewoners van de vluchte- lingen-noodopvang Zeelandhallen uitgenodigd. De inschrijving loopt nog. door Roeland van Vliet Anita de Ridder Wim Scholtmeijer, bondscoach door Roeland van Vliet ROTTERDAM. Anita de Ridder kreeg gisteren, op de eerste dag van de Korfbal Challenge in Rotterdam, een basisplaats bij Young Golden Tulips (Jong Oranje). „Dit had ik niet verwacht", zei de 21-jarige Ar nemuidse. „Ik ben pas net weer aangesloten bij het team, terwijl de andere meiden al een hele tijd in training waren voor dit toernooi."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52