Voor Van Rhijn én Ajax is transfer naar Galatasaray perfecte uitweg vrienden geweest en dat zal na vanavond niet veranderen SPORT 3 Voormalig FIFA-lid geeft corruptie toe gaan tegen zijn voormalige werk- vriend, weet Hiddink zijn antipa thie meestal nét ietsje subtieler te bedekken. Niets vriendelijks „Qua resultaat was het goed, ja", zei hij altijd over het WK van Van Gaal in Brazilië. Met andere woor den: het spel was niet om aan te zien. Andersom zegt Van Gaal ook nooit iets vriendelijks over Hid dink, trouwens. Ze gedogen elkaar en dat was eind jaren negentig al niet anders, toen ze elkaar troffen in de Spaanse Clasico tussen Bar celona en Real Madrid. Er kon die avond nog geen handdruk vanaf. Hiddink (Varsseveld, 1946) en Van Gaal (Amsterdam, 1951) zijn in alles volstrekte tegenpolen. Ze ker, als voetballer waren ze allebei strategen, modale voetballers die het niet zozeer van hun snelheid moesten hebben. En allebei werk ten ze als trainer in de internatio nale top. Maar karakterologisch en werktechnisch is er geen enkele overeenkomst. De methodische schoolmeester versus de man van de losse pols. De charmante kos mopoliet tegenover de starre tacti cus. Hoe dan ook: voor Van Gaal is het duel van vanavond (18.30 uur, Ne derlandse tijd) vele malen zwaar der beladen. Na de 2-0 nederlaag van zaterdag tegen Stoke City is de thuiswedstrijd tegen Chelsea een laatste reddingsboei, na zeven wedstrijden op een rij zonder overwinning. „Misschien stap ik zelf wel op", zei Van Gaal, die eer der al eens bij Barcelona de eer aan zichzelf hield. Onophoudelijk gonsde het na deze opmerking weer van de geruchten over de po sitie van de coach. De Nederlander geniet de steun van clubdirecteur Ed Wood ward, maar daaromheen brokkelt het krediet aan alle kanten af. De 7 DUELS ZONDER ZEGE pers, analisten en oud-spelers zijn al onverbiddelijk voor Van Gaal, maar vanavond wacht de volgen de tegenstander: het publiek op Old Trafford. Nóg een massaal fluitconcert is er domweg eentje te veel voor Van Gaal. Vorige week was de aanhang al onverbiddelijk voor de manager, na het verlies te gen Norwich City. Boegeroep, ge fluit, spandoeken. Degradatiewedstrijd De clash tegen Chelsea heeft daar om eerder de karaktereigenschap pen van een degradatiewedstrijd dan van een topper. Het is de lam me tegen de blinde, nu de Londen- se club op de vijftiende plaats bi vakkeert en United op de zesde. Niettemin is de druk op Hiddinks schouders vele malen lichter van avond. Als opvolger van de ontsla gen José Mourinho kan het met Chelsea goedbeschouwd alleen maar beter gaan. Een overwin ning in Manchester betekent een regelrechte meevaller voor The Blues, zo vlak voor de jaarwisse ling. De opdracht voor Van Gaal is helder. Wil hij de tijd krijgen om zijn filosofie alsnog succesvol over te brengen bij één van de grootste clubs ter wereld, dan moet er dom weg gewonnen worden van Chel sea. „Manchester United is een nette en stabiele club", zei José Mourinho vorige week nog bij Sky Sports, bij wijze van steuntje in de rug aan zijn vriend en voor malig collega Van Gaal. „Van Gaal heeft tijd nodig om zich aan te passen aan het Engels voetbal. Hij heeft een lange trainersloopbaan achter de rug, maar heeft hier nog nooit gewerkt. United weet dat ook en ik verwacht ook dat ze Van Gaal die tijd zullen geven. Van Gaal kan United de titel bezor gen." MONTEVIDEO. Voormalig vice- voorzitter van werelvoetbal- bond FIFA Eugenio Figueredo heeft toegegeven dat er in het Zuid-Amerikaanse voetbal sprake is geweest van een groot corruptienetwerk. Dat heeft de openbaar aanklager in Montevideo bekendgemaakt. De Uruguayaan werd donder dag door de Zwitserse justitie uitgeleverd aan zijn vaderland waar hij meteen in hechtenis werd genomen. Volgens de aan klager heeft Figueredo onder meer toegegeven dat hij 'grote sommen geld' heeft ontvan gen. Dat geld investeerde de 83-jarige bestuurder elders. Dat bedrag is inclusief verschillen de prestatiebonussen die de ko mende jaren op het vaste transfer bedrag kunnen komen. Directeur spelersbeleid Mare Overmars be dong bij de Turken ook een door verkooppercentage. De overgang van Van Rhijn, die voor meerdere jaren gaat teke nen in Istanbul, is voor zowel hem persoonlijk als voor Ajax een goede manier om de huidige uit zichtloze situatie te doorbreken. De rechtsback komt dit seizoen niet voor in de plannen van trai ner Frank de Boer. De voormalig international van Oranje is voor bijgesneld door verdediger Kenny Tete, de revelatie van Ajax in de eerste seizoenshelft. Sporadisch mag Van Rhijn (24) nog opdra ven, maar op die momenten blijkt dat de verdediger het vertrouwen en de vorm kwijt is. Voor zijn laatste wedstrijd in de Europa League tegen het Noor se Molde FK zat Van Rhijn nog naast De Boer tijdens een perscon ferentie. De oefenmeester sloeg toen een arm om Van Rhijn heen als blijk van waardering voor zijn voorbeeldige gedrag ondanks zijn bijrol. Van Rhijn vertelde toen zich te willen terugknokken, maar staat nu dus voor een nieu we uitdaging bij de club van Wes ley Sneijder. Frenkie de Jong maakt per di rect de overstap van Willem II naar Ajax. De 18-jarige middenvel der, die de gehele jeugdopleiding van de Tilburgers doorliep, teken de afgelopen zomer een vierjarig contract in Amsterdam. Toen werd onder meer op verzoek van de speler zelf besloten dat hij dit seizoen nog bij Willem II zou blij ven. Toch is nu besloten dat hij het voetbaljaar niet afmaakt in Til- burg. De Jong krijgt onder trainer Jurgen Streppel geen speeltijd. De rest van dit seizoen kan hij nu wel speelminuten maken bij Jong Ajax in de eerste divisie. Ook mag De Jong nog uitkomen voor de Ai. MAANDAG 28 DECEMBER 2015 kan Van Gaal pootje lichten 25 nov Man Utd - PSV 0-0 28 nov Leicester City - Man Utd 2-1 5 dec Man Utd - West Ham 0-0 8 dec VfL Wolfsburg - Man Utd 3-2 12 dec Bournemouth - Man Utd 2-1 19 dec Man Utd - Norwich City 1-2 26 dec Stoke City - Man Utd 2-0 door Daniël Dwarswaard AMSTERDAM. Ajax houdt aan de aanstaande transfer van Ricardo van Rhijn naar de Turkse topclub Galatasaray waarschijnlijk mini maal 3 miljoen euro over. Ricardo van Rhijn foto ANP Louis van Gaal druipt af met zijn assistenten Albert Stuivenberg (I) en Ryan Giggs (r). foto Getty Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39