Southampton swingt weer lOOO Verrassend december v 0 Hiddink en Van Gaal zijn nooit Uitgerekend Guus Hiddink kan vanavond op Old Trafïörd de genadeklap geven aan Van Gaal. 2 SPORT Pieters langer bij Stoke City hollands nieuwe. O iPhone 5s Erik Pieters voetbalt ook de komende jaren bij Stoke City. De oud-PSV'er heeft zijn con tract bij de Engelse club ver lengd tot de zomer van 2020. „Ik heb het hier al sinds mijn eerste dag naar mijn zin", al dus Pieters, die medio 2013 de overstap maakte van PSV naar Stoke City. „Toen we om de tafel gingen om te praten over een nieuw contract, wilde ik het zo snel mogelijk rond heb ben." De 27-jarige verdediger is uitgegroeid tot een vaste waarde in de ploeg van mana ger Mark Hughes, waar ook Marco van Ginkel en Ibrahim Afellay onder contract staan. Newcastle gaat in extra tijd onderuit Daryl Janmaat, Vurnon Anita en Georginio Wijnaldum heb ben met Newcastle United op de valreep verloren. Everton sloeg diep in blessuretijd toe via Tom Cleverley: 0-1. Daar door blijft de thuisploeg on der de degradatiestreep, Ever- ton staat negende. Koploper AA Cent in mineur jaar uit AA Gent heeft de tweede ne derlaag van het seizoen gele den. KV Mechelen was thuis met 2-0 te sterk voor de rege rend landskampioen van Bel gië. Met een doelpunt en een assist deed Tim Matthys zijn oude club pijn. Gent gaat wel als koploper de winterstop in. Arsenal liep op Tweede Kerstdag tegen de grootste competitiene derlaag van dit seizoen aan. De ploeg van Arsène Wen- ger had bij een zege op Southam pton de koppositie van Leicester City overgenomen, maar maakte geen schijn van kans (4-0). Het elftal van Ronald Koeman slaag de erin zich op een cruciaal mo ment op te richten. „Een gewel dig resultaat", zei de Nederlan der glunderend. Koeman had bij de laatste we ken weinig om vrolijk over te zijn. Geluk ontbrak, dragende spelers vielen geblesseerd weg en overwinningen bleven uit. Southampton, vorig seizoen de revelatie van de Premier League, zakte langzaam weg richting de onderste regionen van de rang lijst. De winterse transferperio de hing als een donkere wolk bo ven het hoofd van Koeman. Hij vreesde weer een handvol top- voetballers kwijt te raken. Uitgerekend tegen Ar senal bewees Koe man zijn waarde als inspirator. Southampton barstte van het zelf vertrouwen en rolde de belangrijkste gegadigde om kampioen van Engeland te worden op. Cuco Martina stal de show. De 26-jarige Rotterdammer, in de zomer overgekomen van FC Twente, krulde een afvallende bal met de buitenkant van zijn rech- terschoen langs doelman Petr Cech (1-0). Martina, voor het eerst in de basis, haalde met de ze knal het laatste restje vrees bij zijn ploeggenoten weg en vestig de zijn naam. Al komt de rechts back nooit meer in actie voor Southampton, zijn wondergoal zal niet snel worden vergeten. Een commentator van de BBC vergeleek zijn uithaal zelfs met een beroemd doelpunt van voor malig wereldkampioen Roberto Carlos. Zijn Missile Toe, zoals tabloid The Sun zijn 'teen met buskruit' noemde, kleineerde de spelers van Arsenal. Martina - naast Jor- dy Clasie, Virgil van Dijk en Maarten Stekelenburg de vierde Nederlander op het veld - liet de ploeg geloven in zich zelf. Het elftal liet zijn tanden zien, iets wat volgens Koe man lang niet was gebeurd. hollandsnieuwe.nl/pzc Liever Sim Only? Nu Sim Only 1000 voor maar 10,- per maand! MANCHESTER. Twee van de meest gelauwerde Nederlandse coaches maken vanavond de beroemde wandeling langs de zijlijn, van uit de hoek van Old Trafford, pal langs de oude South Stand. Chel- sea-coach Guus Hiddink loopt volgens het protocol als eerste, Louis van Gaal zal volgen op en kele meters afstand, om kort daarna de trap te beklimmen richting de verhoogde dug-out. De kans dat ze gebroederlijk naast elkaar lopen, is te verwaar lozen. Het gaat wat te ver om ze ge zworen vijanden te noemen, maar beide zestigers hebben niets met elkaar. Nergens slui mert ook maar een vleugje sym pathie. „Van Gaal en ik zijn twee totaal verschillende persoonlijk heden", zei Hiddink in 2013 in het televisieprogramma College Tour. „Ik zou nooit zo werken zo als hij." Nu het hoofd van Van Gaal op het hakblok ligt bij United, lonkt voor Hiddink bovendien een kans op zoete revanche. Tijdens zijn zo pijnlijke dienstverband bij Oranje werd hij een jaar lang achtervolgd door de erfenissen van Van Gaal, de man die het Ne derlands elftal naar een derde plaats leidde op het WK in Brazi lië. De afloop is bekend: Hid- dinks onvergelijkbare aanpak sloeg volledig dood bij Oranje. Steeds opnieuw ging het over zijn voorganger Van Gaal, de man die letterlijk alles anders deed - en met succes. „Voor mij is het moeilijk een oordeel te geven", zei Hiddink za terdagmiddag over de benarde positie van Van Gaal, kort na het 2-2 gelijkspel van Chelsea tegen Watford. De Nederlander hield de kerk keurig in het midden, zo als hij dat meestal doet. Waar Ro nald Koeman nooit te beroerd is om er met gestrekt been in te Terwijl het hoofd van Louis van Gaal op het hakblok ligt bij United, krijgt Guus Hiddink een kans op zoete revanche BUITENLANDS VOETBAL ENGELAND M B/MIN/SMS totaal per maand VOETBAL VOETBAL VOETBAL door Geert Langendorff Cuco Martina foto Reuters SOUTHAMPTON ARSENAL Bij hollandsnieuwe profiteer je deze decembermaand van nog meer voordeel op de iPhone 5s. Kijk voor dit en meer op: Toestel t.w.v. 519,- i.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot en met 31 december 2015. Tegenpool door Sjoerd Mossou BELGIE STW - OH Leuven KV Mechelen - AA Cent Waasland-Beveren - Lokeren Charleroi - Racing Genk Kortrijk - Club Brugge Standard Luik - Moeskroen-Péruwelz Anderlecht - Westerlo Zulte Waregem - Oostende 2-2 2-0 2-3 1-0 1-4 3-0 2-1 1-0 AA Gent Anderlecht Club Brugge Oostende Zulte Waregem Charleroi Racing Genk Standard 21-43 21-41 21-40 21-38 21-33 21-30 21-28 21-28 Lokeren 21-27 KV Mechelen 21-25 STW 21-25 Kortrijk 21-25 Waasland-Bev. 21-24 Moeskroen-Pér. 22-21 OH Leuven 21-19 Westerlo 21-16 Southampton - Arsenal 4-0 Newcastle United - Everton 0-1 Aston Villa - West Ham United 1-1 Chelsea - Watford 2-2 Tottenham Hotspur - Norwich City 3-0 AFC Bournemouth - Crystal Palace 0-0 Liverpool - Leicester City 1-0 Manchester City - Sunderland 4-1 Swansea City - West Bromwich Albion 1-0 Stoke City - Manchester United 2-0 Leicester City 18-38 Arsenal 18-36 Manchester City 18-35 Tottenham Hot. 18-32 Crystal Palace 18-30 Manchester Utd 18-29 Watford 18-29 Liverpool 18-27 Everton 18-26 West Ham Utd 18-26 Stoke City 18-26 Southampton 18-24 West Bromwich 18-20 Bournemouth 18-20 Chelsea Swansea City Norwich City Newcastle Ut Sunderland Aston Villa 18-19 18-18 18-17 18-17 18-12 18-8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38