TO©S NL Transportbedrijf rijdt niet meer op Engeland Agrimarkt en pomp helpen CZAV aan winst Glazen Huis Domburg haalt 115.828 euro op Vierde kerstdag BuurtApp veel groter Bertie weer met Esther 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik trek mij niets aan van vuurwerkvrije zones. Uw Mening EENS ONEENS paul kusters 170 kg illegaal vuurwerk maandag Ernst Jan Rozendaal De donkere dagen tus sen kerst en oud en nieuw, horen die er nu wel of niet bij? Gebruiken we ze om nog wat uit te buiken of zelfs weer wat kilo's kwijt te raken? Of is het eigenlijk een week lang feest, we zijn toch vrij, het is zo vroeg donker en met de kerstboom in huis is het zo gezel lig? Dan is een excuus snel gevonden. 'Als die fles eenmaal open is, kun Als die fles eenmaal open is, kun je hem niet te lang laten staan je hem niet te lang laten staan.' 'Nog eentje dan, om het af te le ren.' 'Dit kun je niet bewaren, hoor. Dan bederft het.' 'Ik kan het toch moeilijk weg gooien.' 'Die koelkast is zo vol.' 'Het pak was al open.' 'Het moet op.' 'De sportschool zal wel niet open zijn.' 'Als jij het niet lust dan zal ik het maar opeten.' 'Ik ga mezelf geen schuldgevoel aanpraten.' 'Doe niet zo ongezellig.' 'Ik ben toch zeker geen monnik.' 'Je leeft maar één keer.' 'Ik heb in de aanloop naar de kerst bewust rustig aangedaan.' 'Een slokje kan geen kwaad.' 'Ik heb eigenlijk alleen rood op. Was die witte ook een beetje lek ker? Die wil ik wel effe proeven.' 'Iedereen doet het.' 'Volgend jaar toch iets minder ko pen.' 'Ik ben heus geen alcoholist.' 'De boog kan niet altijd gespan nen blijven.' 'Wat zijn die kerstpakketten toch groot.' 'Het is maar één keer vierde kerst dag.' 'Ik wil het een beetje langzaam af bouwen.' 'Je kookt ook zo lekker.' 'Als ik het laat staan, zijn ze daar in de Derde Wereld heus niet mee geholpen.' 'Van één glaasje is nog nooit ie mand doodgegaan.' 'Weet je zeker dat jij dat laatste stukje niet meer hoeft?' 'Op januari ga ik écht lijnen.' Alleen met kerst naar de kerk gaan is schijnheilig. toosenhenk.nl D TOP 2000 In een woning aan de Boek weitstraat in Bruinisse heeft de politie 170 kilo ille gaal vuurwerk in beslag ge nomen. Agenten troffen donderdagmiddag in de ga rage enkele dozen met ille gaal vuurwerk, afkomstig uit België, aan. De bewo ner vertelde dat hij het vuurwerk diezelfde dag had gekocht. De illegale partij werd in beslag geno men. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. Een inbraak heeft bewo ners van de Middelburgse wijk Mortiere doordron gen van het nut van een BuurtWhatsApp waarin ze elkaar kunnen waarschu wen voor verdachte situa ties. De groep in de Mortie re bestaat nu een jaar maar is onlangs 'explosief ge groeid' na een inbraak in een huis. Daarom is de app- groep verhuisd naar berich tendienst Telegram. Boerin Bertie Steur uit Renesse en Esther zijn weer samen. Dat hebben ze laten weten in een terug blik op het laatste seizoen van Boer zoekt Vrouw. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Tijd voor winteronderhoud aan uw huis! 6% BTW!1 Eind juni kwam een van de chauffeurs van het bedrijf, Bart- jan Fieret uit Breskens, in het nieuws toen hij rechtstreeks via Radio 1 verslag deed toen vluch telingen zich met geweld toe gang tot zijn trailer probeerde te verschaffen. „Niet zo lang daarna zijn we helemaal gestopt met het rijden op Engeland", zegt Imca Op 't Hof. „Je bent gewoon veel te lang bezig. Het kost twee dagen om een vrachtje te brengen en daardoor is het voor ons een kos tenpost geworden. Het is niet meer rendabel." Het lange wachten in Calais voor de oversteek naar Engeland en de problemen met illegale mi granten zijn voor de chauffeurs erg vervelend. „Dat werkt niet echt motiverend", aldus Op 't Hof. Het bedrijf reed voordat de problemen in Calais zo groot werden gemiddeld wel vijf keer per week op Engeland. De vakbond CNV Vakmensen riep vlak voor Kerstmis vracht wagenchauffeurs op Calais te ver mijden omdat de Noord-Franse havenstad 'verandert in een oor logszone' waar het voor chauf feurs niet veilig is. CNV Vakmensen stelt dat chauffeurs op basis van de ar beidsomstandighedenwet het recht hebben op een veilige werk- Problemen en oponthoud in Calais zorgen ervoor dat een vrachtje een kostenpost is geworden. plek. Transportbedrijven zijn daarom verplicht veilige routes te kiezen bijvoorbeeld via Hoek van Holland, Zeebrugge of IJmui- den. Volgens Joost de Maat van de Zeeuwse afdeling van Logistiek en Transport Nederland rijden er nog altijd Zeeuwse transpor teurs via Calais. „Het is de eigen verantwoording van elk bedrijf om deze route kiezen." Eerder maakte de corporatie be kend dat ze aan telers en veehou ders een nakorting van 2,2 mil joen euro had kunnen uitbeta len. CZAV kijkt terug op een boekjaar met recordvolumes in afzet en een lagere kostprijs. Met 163 euro per ton betaalde CZAV de hoogste graanprijs. Toch was voor veel leden en klanten 2014/2015 een matig sei zoen, aldus CZAV: De zeer lage melkprijzen legden een grote druk op de melkveesector. In de fruitteelt waren de nega tieve gevolgen van de Russische boycot voelbaar en de akker bouw kampte met extreem lage marktprijzen voor een aantal pro ducten." Cebeco Granen, Nedato en de activiteiten op de Belgische markt droegen - naast Agrimarkt en AgriSneltank - bij aan het po sitieve resultaat. De klanten van CZAV profi teerden van een recordafzet die tegen lagere kosten werd gereali seerd: „In vrijwel alle hoofdpro ductgroepen van CZAV, waaron der granen, (organische) mest stoffen, veevoeders en brandstof fen werden recordvolumes (+13,4%) in afzet gedraaid met la gere kosten (-3%) in tarieven richting de klant. De afzet van granen steeg met ruim 14% door een hoge inname waardoor, on danks de lage prijs, de omzet ook met 3,5% steeg", aldus CZAV. Dat is op kerstavond bekendge maakt nadat de drie dj's het Gla zen Huis bij Café Tramzicht ver laten hadden. Notaris Marcel Oonk schreef het getal op het chequebord. De opbrengst van het Glazen Huis in Westkapelle was vorig jaar ruim 104.000 eu ro. De samenwerking tussen de Oostkappelaars, Westkapelle- naren en de Domburgers is een krachtige gebleken, roemde ini tiator van de glazen huizen op Walcheren, Hans Burgs. Het geld gaat naar het Rode Kruis voor steun aan jongeren in oorlogsge bieden, onder het motto: Keep them going. DJ's Sander Willemse, Jordy Conté en Tim de Kraker vertoef den drie dagen in het Glazen Huis en bleven al die tijd nuch ter: ze werden onthaald met een appeltje op het podium in de feesttent. Daar trapten de band De Hobbyisten het slotfeest af. Donderdag finishten de zes tien speedmarsers van de Mari niers bij het Glazen Huis in Heer len. Zij haalden aan sponsoring voor hun 350 kilometer vam Rot terdam via Domburg en Vlissin- gen naar Heerlen 30.000 euro op. 649 reacties WIE SPEELT ER NU OOK LUCHTGITAAR achter HET STUUR HENK BRUINISSE MIDDELBURG RENESSE CHICAGO Prijs voor film van regisseur Erik de Bruyn De film J. Kessels (Road Dus- ter in het Engels) van de van oorsprong Zeeuwse regis seur Erik de Bruyn (bekend van onder meer Wilde Mos sels) is op het Blowup Film festival in Chicago in de prij zen gevallen. Ben Zuydwijk won met de film de prijs voor Best Production Design. Verder waren er nominaties voor het beste verhaal, beste regisseur (Erik de Bruyn), bes te acteur (Frank Lammers, fo to) en beste geluid. ONDERHOUD altijdgoedinonderhoud.nl door Theo Ciele HANSWEERT. Engeland staat voor lopig niet meer op het lijstje van bestemmingen van het Hans- weertse internationale fruittrans- portbedrijf Jac Op 't Hof. Reden: de problemen en het oponthoud in Calais. WEMELDINGE. Mede dankzij de goede resultaten van de Agri markt en AgriSneltank heeft land bouwcorporatie CZAV een goed jaar achter de rug. CZAV maakte dit boekjaar een winst van bijna vijf miljoen euro na belasting. DOMBURG. De acties rond het Gla zen Huis Domburg voor Serious Request hebben 115.828,88 euro opgeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2