l 26 CULTUUR SHOW Vrijdag is de 17e editie van de Top 2000 van start gegaan op NPO Radio 2. Een reportage vanuit de studio in Hilversum. £^)K00PJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van 28 december 'Son of Saul' beste film Star Wars niet te stoppen ummer 1379, de beurt aan Everybody van The Backstreet Boys. Gerard Ekdom werpt zijn koptele foon in een hoek, glipt de studio uit en beklimt een van de tafels in het Top 2000-café. Naar zijn voorbeeld trekken alle bezoekers vervolgens hun beste boybandmoves uit de kast. Dat je bui ten die paar kubieke meter grote en stampvolle gelegenheidskroeg in Hil versum de eerste vogels kan horen kwetteren, is onwerkelijk. Het is toch echt 07.45 uur 's ochtends, 'derde kerst dag'. Behoor je niet tot zeker het middag uur onder de dekens te liggen, om ver volgens loom op de bank twee dagen aan riante maaltijden te verteren en bij te komen van gezellig doen met fami lie en vrienden? „Ben je mal! Het is bijna oud en nieuw, tijd voor de Top 2000", meent bezoeker Nico van Eg- mond opgewekt. Om op tijd hier te zijn vanuit Roelofarendsveen ging zijn wekker al ruim voor 5.00 uur in de vroegte. „Al die nummers die je nu voorbij hoort komen, helpen me de boel weer te resetten voor volgend jaar." En ge woon thuis NPO Radio 2 opzetten? En waarom zo vroeg? Voor slechts een uur tje! Want dan zijn de volgende vijftig Top 2000-enthousiastelingen aan de beurt, die voor de ingang van het café keurig in de rij staan, alsof het een Efte- lingattractie betreft. Even monter: „Hier beleef je het veel intenser. En al leen tussen 7.00 en 8.00 uur was nog plek. Ik dacht er een maand geleden vroeg bij te zijn met reserveren. Die drukte zal ook wel door Ekdom ko men." Tijdens Serious Request blijven de dj's in het Glazen Huis een soort ge kooide dieren. En verboden te voeren, bijna letterlijk ook omdat ze er vasten voor een goed doel. Gerard Ekdom was er vorig jaar, in Haarlem, nog een van. 'Dr. Pop', die recent 3FM inruilde voor Radio 2 en nu zijn eerste Top 2000 ach ter de microfoon beleeft (in zijn dage lijkse shift tussen 6.00 en 9.00 uur), mag dit 'hok' ook uit en van die moge lijkheid maakt hij gretig gebruik. Het blijft niet bij wat hossen op de Backstreet Boys. Nog geen kwartier la ter zwiert de dj dansend door het café met wie zijn of haar hand ook naar hem uitsteekt. 'Bijna jammer om na drie uur alweer buiten te staan' Glunderend houdt hij een doos cupcakes met zijn naam erop om hoog. „Net gekregen van wat meis jes. Zo van: hij mag nu wél eten aanne men." „Ik bevind me hier echt op een an dere planeet", vervolgt Ekdom tussen de aankondigingen door. „Alsof je op zaterdagavond laat een gezellige kroeg binnenwandelt. Het is best vergelijk baar met Serious Request, ook een eve nement dat tegenwoordig iedereen met de feestdagen associeert. En het is zo verslavend! Ik zat gisteren in de au to, uiteraard met de Top 2000 aan, Ben ny Neyman met Waarom fluister ik je naam nog kwam voorbij en ik zing ge woon mee. Hoor je wat ik zeg? Ge woon met Jucking Benny Neyman!" Ook zenderproducer Rebecca Lom- baers slaat met een glimlach de vrolij ke janboel in het Top 2000-café gade. Maar, zo biecht ze op: „Ik ben het nu wel een béétje zat, na deze graveyard shift", zegt ze, wijzend op haar nacht dienst die om middernacht begon en nu pas ten einde is. „Ik ga maar eens naar mijn slapende gezin." Dat dit werk een traditionele kerst onmoge lijk maakt, vindt Lombaers niet zo'n probleem. „Dat is al jaren zo. Thuis hebben ze zich erbij neergelegd. Onze kerst is op 6 januari met Driekonin gen, compleet met cadeautjes en lek ker eten." Maaike Rijpstra, die pal achter de studio de onlineploeg aanstuurt, werk te op beide kerstdagen. „Via FaceTime zwaaide ik zo nu en dan even naar mijn familie thuis. Maar het is ook hartstikke gezellig hier." Aan kerst lichtjes en -versiersels geen gebrek op de geïmproviseerde redactieruimte in het Hilversumse Instituut voor Beeld en Geluid. „We zingen vaak met z'n allen hard onze favoriete nummers mee." Nummer 1366, de beurt is aan Eve of Destruction van Barry McGuire. Ge rard Ekdom komt de redactie binnen wandelen. Het is 09.00 uur, zijn dienst zit erop. Op de ochtenduren na is de dj wél gewoon met de feestdagen bij zijn vrouw en kinderen. En niet langer verzwakt door weer een Glazen Huis-avontuur. „Qua energieverdeling is het wel een verschil. Ik kan hier nu drie uur vol gas knallen. Al is het ook vreemd om na die drie uur alweer buiten te staan." Met pretoogjes: „Het is bijna jammer." Vanaf slechts 19,95 Nu slechts 16,95 Het Hongaarse oorlogsdrama Son of Saul is door de Nederland se filmpers uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van 2015. Het debuut van regisseur Lasló Ne- mes volgt twee dagen uit het le ven van Saul Auslander, een ge vangene in het vernietigings kamp Auschwitz. Op de tweede plaats eindigde de animatiefilm Inside Out van producent Pixar. De laatste titel in de top 3 was de apocalyptische actiefilm Mad Max: Fury Road van regisseur Ge orge Miller. Bloed Zweet en Tra nen, over het leven van volkszan ger André Hazes, is verkozen tot beste Nederlandse titel van het jaar. De opbrengst van Star Wars: The Force Awakens doorbrak gisteren de grens van 1 miljard dollar. Nooit eerder behaalde een film zo snel die mijlpaal. Het vorige record stond op naam van Juras sic World. De omzet van die film overschreed na dertien dagen de grens van 1 miljard dollar. Het nieuwe Star Wars-deel schreef eerder al Jurassic World uit de boeken als de film met het beste openingsweekeinde in de Vere nigde Staten. Ook in Nederland is de titel een succes. Vorige week trok The Force Awakens al ruim 400.000 bezoekers. Zij be taalden samen zo'n 4,3 miljoen euro voor hun kaartjes. door Cudo Tienhooven Gerard Ekdom dj Inktpatronen voor MP, Epson, Brother en Canon met FLINKE korting Epson, Brother en Canon: 6-pack (3x zwart 3x kleur) HP:XL-pack(zwart+kleur) Foto's en tekst van laserkwaliteit Adviesprijs Korting U I €59,- 66% €39,05 BINNEN 3 WERKDAGEN GELEVERD PAR korting 12 paar herensokken van kwaliteitsmerk Pierre Cardin Nog geen €1,45 per paar Behoudt de kleur en rekt na het wassen In maten 39-42 en 43-46 beschikbaar Warm, zacht en comfortabel Tip: vul je voorraad aan! Adviesprijs Korting U I 51,80 67% 34,85 f N BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen I; DPDrjjjl NIET TEVREDEN? GELD TERUGl) FILM FILM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26