25 Tv blijft veel uit tijdens Kerstmis 40 jaar 'Met het Oog op Morgen' Bivakkeren in het Glazen Huis viel Domien Verschuuren zwaarder dan vorig jaar. Volgens de dj kwam dit onder meer door kritiek van luisteraars. Show Entertainment Tijdens de kerstdagen hebben veel mensen hun tv niet aan gehad. Op zaterdagavond trokken slechts drie programma's 1 miljoen kijkers of meer. Alleen André van Duins Thea tershow, het NOS Journaal van 20.00 uur en Kerst met Nick en Simon passeerden de grens van 1 miljoen. Het radioprogramma Met het Oog op Morgen bestaat 40 jaar en viert dit op 4 januari met een jubileumuitzending vanuit Tivoli- Vredenburg in Utrecht. Presentator Chris Kijne blikt dan terug met onder meer Rein- hard Mey, zanger van Gute Nacht Freunde, al 40 jaar de vaste tune van het programma. De mensen die doneerden, dat zijn de enige echte helden In tegenstelling tot zijn Glazen Huis-genoten Giel Beelen en Paul Rabbering had Domien Verschuuren géén vakantie ge boekt voor na zijn 'vrijlating'. En dat bleek maar goed ook. Misselijk en met buikloop verliet de dj donderdagavond het 'Huis' in Heerlen, waar na zes dagen radio ma ken zonder vast voedsel 7,5 miljoen euro werd opgehaald voor kinderen en jongeren in oorlogsgebieden. „Ik voel me eigenlijk nu pas weer een beetje oké. De afgelopen dagen was ik getrouwd met het toilet." De kerstmaaltijd bestond dit jaar naar eigen zeggen dan ook uit 'een paar plakjes zalm', de rest hield hij niet binnen. „Ik heb nog wel een week nodig om bij te komen. Mijn vriendin brak laatst haar been dus we waren überhaupt al niet in staat om ver van huis te gaan", vertelt Ver schuuren, die de laatste dagen van de cember vooral op de bank voor de te levisie doorbrengt. „Het was een schitterende week", benadrukt de 3FM-presentator, die het avontuur voor de tweede keer aanging. (Rabbering werd voor de derde en Beelen zelfs voor de negen de keer opgesloten.) „Ik denk dat Ne derland opnieuw heeft bewezen echt één te kunnen zijn tijdens Serious Re quest." Een huwelijksvoltrekking in het Glazen Huis, een spontane Gla zen Houseparty en gewekt worden door de aandoenlijke dagelijkse be zoekster Lot (5) behoren tot zijn favo riete momenten. „Maar het viel me ook zwaarder dan vorig jaar" volgt de dj eerlijk. De focus lag dit jaar meer dan ooit op de 'stille ramp'. Zenderbaas Wilbert Mutsaers van NPO 3FM gaf vooraf aan dat de ac tie niet de suggestie van een 'egoshow' mocht hebben. Zo werd ook de 'hel denverering', als het Glazen Huis weer opengaat en de dj's een reusach tig podium be stormden, afge schaft. Ver schuuren: „We kre gen per Twitter en sms soms wat kritiek van mensen die vonden dat ver het niet meer zo geweldig is als vroe ger. Ze misten vaste ankers als Vei ling TV, een rubriek waar wij wel klaar mee waren." „Mensen zijn gewoontedieren, dat snap ik ook best. Maar die kritiek maakte het wel taai. We moesten uit kijken dat we er niet door werden ontmoedigd. Uiteindelijk wisten we het als drie-eenheid om te zetten in positieve energie." De inzamelingsactie leverde 4 mil joen euro minder op dan vorig jaar, een laagterecord. Ziet Verschuuren een verband met de geuite kritiek? „Geen flauw idee. We hebben het wel over 7,5 miljoen euro, hè? On voorstelbaar veel geld. Ik ben hartstik ke trots op dit resultaat. De mensen die doneerden zijn de echte helden." Kritiek krijgen terwijl je opgeslo ten bent en constant bijna letterlijk in de etalage zit. In het Glazen Huis bivakkeren is geen eitje. „Op dag drie kreeg ik ineens zin in haute cuisine en op dag vier in vettige dingen. Ik wilde een kapsalon!" Ziet Ver schuuren een volgende editie zitten? „Als 3FM mij volgend jaar vraagt, sta ik daar zeker voor open." Na een kor te stilte: „Maar dat is nu even het laat ste waar ik mee bezig ben." MAANDAG 28 DECEMBER 2015 Cultuur Serious Request bepaald 1 door Cudo Tienhooven Dj Domien Verschuuren is 'hartstik ke trots' op het resultaat van dit jaar. foto Sander Koning/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25