Richard Tol: Aarde kan best een paar graadjes warmer Ekdom waant op andere planeet Top 2000 VrOUW met een missie Jongeren schoppen politieagent Politie heeft geen mankracht om op vele meldingen af te gaan De politie treedt nauwelijks op tegen afsteken vuurwerk buiten de wettelijk toegestane afsteektijden. Kras Kortingsdagen Ze wil iets stoers doen. Negentien jaar is Selena Paardekooper uit Vlissingen nog maar als ze met 59 mannelijke collega's op missie gaat naar Afghanistan. Vrijwel direct daarna volgt uitzending naar Mali. En nu wil ze bij de politie. DEN HAAG. Jongeren die dezer da gen knallen op straat, gaan bijna altijd vrijuit. Dat blijkt uit cijfers die deze krant heeft opgevraagd bij Halt en het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). Rond de vorige jaarwisseling werden in het hele land slechts 524 'vroegafstekers' bekeurd. Een jaar eerder waren dat er nog 647. Ruim 1200 jonge vuurwerkklant jes werden tijdens oud en nieuw doorverwezen naar Halt, tegen 1600 een jaar eerder. „Ontzettend lage aantallen", constateert Gerrit van de Kamp, voorzitter van politievakbond ACP. „Maar het verbaast me niets. Agenten hebben geen tijd om hier op te controleren. In december moeten de overuren opgemaakt worden, waardoor er nauwelijks mankracht is. Ook heeft vuur- werkoverlast geen prioriteit." Sinds de vorige jaarwisseling zijn de afsteektijden aangescherpt: vuurwerk mag alleen nog worden afgestoken op 31 december van 18.00 uur tot 2.00 uur 's nachts. „Een symboolmaatregel", zegt Van de Kamp. „Ik snap heel goed dat mensen er boos om worden dat we niet kunnen handhaven. Zij willen dat er iets wordt gedaan met de tienduizenden meldingen van vuurwerkoverlast." Utrecht is een van de steden waar vorig jaar slechts vijf vuur werkbonnen zijn uitgeschreven. Sinds begin december is een spe ciaal team van toezichthouders op pad dat jacht maakt op 'vroegafste kers'. Daarbij wordt ook gebruik gemaakt van een systeem dat knal len registreert en de exacte locatie doorgeeft aan surveillanten. Legaal vuurwerk afsteken bui ten de vastgestelde tijden levert een boete op van 100 euro. Gaat het om illegaal vuurwerk, dan stijgt dat bedrag naar 380 euro. SINT JANSTEEN. Enkele jongeren hebben een agent in burger zater dagavond geschopt en geslagen op de Badhuisweg in Sint Jansteen. De politie zoekt nog naar de da ders. De agent was niet in dienst toen hij rond half twaalf langs een groepje jongeren op de voetbaltri bune liep. Hij zag dat ze met glas gooiden. Hij waarschuwde zijn col lega's, maar die troffen alleen een lege tribune en gebroken flessen bier. De politieman in burger kwam even verderop een groepje jongeren op straat tegen. Hij legiti meerde zich als politieagent en vroeg naar hun identiteit. Daarop gaven ze geen antwoord en de meesten liepen weg. Toen de agent nog met enkele jongens stond te praten, kwamen er een paar terug. Ze sloegen en schop ten de agent waarna ze vluchtten. Het slachtoffer liep diverse ver wondingen op. Agenten vonden later bij het voetbalveld enkele fiet sen, vermoedelijk van de jonge ren. Meer nieuws zie: www.pzc.nl KORTINGSBON T.W.V. 1 Deel 9: Erasmus De knipoog van Erasmus Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 1 korting. Exclusief bij Bruna en Primera. Met bon Deze bon is geldig t/m 02-01-2016 Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977<>c PAGINA 10 11 www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 28 december 2015 Droog en 257e jaargang nr. 304 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 zacht PAGINA 26 27 Vrij spel voor knallers door Raymond Boere en Peter Winterman pagina 14 en 15: Vuurwerk mag weer wat kosten pagina 14: Commentaar 10114 003157 7 11688 555530 - ic: Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1