Nieuw geld voor meer grote namen en objecten bij de Kunstschouw 'Asco en PAC samen sterker' Orionis ruimt rommel in duinen en parken op NU GEEN KOSTEN KOPER FJ2 16 WALCHEREN Uitverkochte popquiz in 't Beest 'Het is duur om een groot ruimtelijk kunstwerk te vervoeren en te plaatsen' De fietsroutes van scholieren naar de scholen in de steden worden opgeruimd. Het opruimen van zwerfvuil is indirect ook een middel om werkloosheid te bestrijden. Informeer naar de voorwaarden op www.m2makelaars.nl/von In de regio Fietstocht over Walcheren Excursie rond kasteel Westhove A Ti 1 ft n j CKWPI Mijn dorp, mijn stad door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE. De Kunst- schouw kan vooruit kijken. Ver deeld over drie jaar tijd krijgt het evenement in de Westhoek 60.000 euro van de stichting Ren- esse. Een financiële injectie om de kwaliteit van het evenement op een hoger plan te kunnen tillen. „Het is op het nippertje", zegt ar tistiek leider Marjolijn van den Adel. „Vorig jaar zeiden de men sen al 'waar zijn toch die grote dingen gebleven?'. Dit is echt een enorme opsteker." In de afgelopen 22 jaar heeft de Kunstschouw in de Westhoek zich ontwikkeld tot een evene ment met een goede reputatie. Het trekt kunstliefhebbers uit heel Nederland, maar ook veel dagjesmensen uit heel Zeeland die afkomen op de vaak ver vreemdende objecten in het vrije landschap en op bijzondere loca ties, zoals in huiskamers of boe renschuren. Daarbij weet het eve nement gevestigde namen aan te trekken en ruimte te bieden aan groot werk. En dat laatste komt steeds meer in het gedrang. „Het is ont- zettend moeilijk om groot ruim telijk werk of gevestigde namen naar de Kunstschouw te krijgen", zegt Van den Adel. „De belang rijkste reden is geld. Het is duur om een groot werk te vervoeren en te plaatsen. Soms moet een fundering worden neergelegd en het werk moet goed verankerd worden om diefstal te voorko men. En dat zijn kosten die kun stenaars niet altijd kunnen of wil len opbrengen, zeker niet als het om een werk gaat wat moeilijk verkoopt. Bovendien duurt de Kunstschouw maar twee weken en dan is de investering vaak te hoog." Het geld van de stichting Ren- esse wordt dan ook vooral ge bruikt om kunstenaars uit te kun nen nodigen en ze een vergoe ding te geven. „We hopen zo meer gerenommeerdev namen te trekken en deze te koppelen aan jonge kunstenaars." De Kunstschouw trekt jaar lijks zo'n vijftienduizend bezoe kers waarvan velen een paar da gen in de Westhoek verblijven. Die impuls voor de verblijfsre- creatie en horeca is voor de stich ting Renesse een voorname re den om te investeren in de Kunst schouw. door Claudia Sondervan MIDDELBURG Bram Jakobsen van Jakobsen Beheer denkt met de combinatie van Asco Zeeland en PAC Zonwering een sterke markt partij te hebben in kunststof kozij nen en zonwering in Zeeland. Ja kobsen tekende vorige week voor de overname van de bedrijfsna men en de orderportefeuille van het failliete Polderdijk/PAC Zon weringen uit Ritthem. Jakobsen is een samenwerking aangegaan met Asco Zeeland voor de dienstverlening en verkoop voor PAC. „Asco en PAC waren al de twee grootste spelers, Asco vooral in kozijnen en PAC in zon wering. Samen vullen ze elkaar goed aan", vindt de Middelburgse investeerder. De vijf personeelsleden van PAC in Ritthem gaan niet mee in de overname. Voor hen is ontslag aangevraagd. Curator Folkert Hiemstra van Van Boven Advoca ten hoopt dat een mogelijke nieu we ondernemer aan de Marie Cu- rieweg in Ritthem hen een baan kan bieden. Jakobsen nam eerder ook Hoga- zon uit Heinkenszand en Roegiers Glas uit Middelburg over uit faillis sement om de bedrijven succesvol te laten doorstarten. „De afgelo pen jaren heb ik vijftien, zestien keer zulke overnames gedaan, vooral elders in het land. Hier in de regio nu drie keer." door Maurits Sep DOMBURG. Plantsoenen, winkel gebieden, duinranden en fiets routes. Als Walcheren er op de ze plekken schoon uitziet, is dat voor een groot deel te danken aan mensen met een uitkering die via Orionis Walcheren wor den ingezet om zwerfafval op te ruimen. De gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen zetten ook komend jaar het leerwerkbe- drijf van Orionis in om rom mel op straat en in het open baar groen weg te halen. Dat doen ze nu al drie jaar, maar Veere en Middelburg gooien er een schepje bovenop. Middelburg maakte vorige week bekend dat Orionis nog vaker zwerfvuil gaat opruimen in parken en plantsoenen. Daar voor trekt de gemeente 34.000 euro uit. Veere betaalt Orionis Walcheren in 2016 32.000 euro voor een extra inspanning om rommel op straat weg te halen. Het gaat dan in het bijzonder om de randen van de duinen en de fietsroutes waarlangs scholieren naar Middelburg en Vlissingen rijden. Veere is te vreden over hoe Orionis dat de laatste jaren al heeft gedaan. Het werk dient bovendien een maatschappelijk doel. Bij het leerwerkbedrijf worden mensen ingezet die al langere tijd werkloos zijn. Door hen bij voorbeeld zwerfvuil te laten op ruimen, krijgen ze weer een dagbesteding en wordt de kans op betaald werk groter. Zo is het opruimen van zwerfvuil in direct ook een middel om werk loosheid te bestrijden. Vlissingen roept de hulp van Orionis Walcheren in het bij zonder in voor de winkelgebie den en in drukkere seizoenen, bijvoorbeeld door het toerisme. De mensen van het leerwerkbe drijf ruimen rommel op, maar helpen ook bij het weghalen van graffiti en het schoonma ken van banken op straat en in parken. De Walcherse gemeen ten doen komend jaar ook mee aan het project Schoon Zee land. Daarbij krijgen onder meer scholieren bij Terra Maris voorlichting over zwerfvuil. GEEN OVERDRACHTSBELASTING GEEN KADASTERKOSTEN GEEN NOTARISKOSTEN Let op: Tijdelijk aanbod! Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 -33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl mc. Het optreden begint om 17.00 uur. MIDDELBURG Bingomiddag Activiteitenvereniging Het Bastion houdt za terdag 2 januari zijn maandelijkse bingo. Deze activiteit begint om 14.30 uur in Basti on 40 in Middelburg, aansluitend is er een loterij. Meedoen kost vijf euro, voor dat be drag kan een deelne mer acht ronden bin- VLISSINGEN De Niro in Panta Rhei De Zeeuwse band De Niro speelt zondag 3 januari in strandpavil joen Panta Rhei in Vlis singen. Hierbij staan de vijf le den van de band sinds vijftien jaar weer sa men op één podium, leadgitarist Peter Tous- saint komt voor dit op treden over naar Ne derland. In het voor programma staat de Zeeuwse band Echoso- MIDDELBURG Zeelandfiets.nl houdt donderdag 31 december een oudejaarsfiets tocht. Deze tocht van 32 kilome ter kan gereden worden op moun tainbike, racefiets of sportfiets. Deelnemers kunnen vanaf 9.30 uur terecht bij Brasserie 't Hoofd kantoor op woonboulevard de Mortiere in Middelburg. De groep vertrekt om 10.00 uur, de route voert over verharde wegen naar Oost-Souburg, Ritthem, Oudedorp, Lewedorp, vliegveld Midden Zeeland, Arnemuiden en gaat deels over de Jan Raas route. Meer info: www.zeelandfiets.nl go spelen, krijgt deze een lot voor de loterij en twee kopjes koffie of thee. VROUWENPOLDER Huiskamerconcert Ruben en Naomi de Keijzer geven dinsdag 29 december een huis kamerconcert in HAEF Gitaaratelier Lifesty le in Vrouwenpolder. Het optreden in de muzikale woonwinkel aan Dorpsdijk 11a be gint om 16.00 uur. Toegang is gratis. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer en StayOkay Domburg houden zondag 3 ja nuari een excursie rond kasteel Westhove tussen Domburg en Oostkapelle. De excursie begint om 10.30 uur met een toelichting over de geschiedenis van het kasteel. Na een bezoek aan de toren be gint de wandeling. Deze activi teit duurt ongeveer anderhalf uur, deelname kost vijf euro per persoon. Aanmelden kan tot 2 januari (16.00 uur) met vermel ding van telefoonnummer via domburg@stayokay.com. V ifls p i fp mj m GOES. Met vijftien teams van maximaal vijf personen was de Nationale Popquiz in 't Beest in Goes gisteravond uitverkocht. Popquizzen zijn door het jaar heen populair, maar eind december, als de Top 2000 wordt uitgezonden al helemaal. Reden om in heel het land de Dag van de Popquiz te houden. In vijf rondes kregen de deelnemers vragen met een link naar de gebeurtenissen van het afgelopen jaar. foto Johan van der Heijden MIDDELBURG CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'; Markt, 09.00-22.00 uur - ijsbaan geo pend; 12.00-22.00 uur - Winter- foodtruck Festival met diverse markt kramen; Vleeshal, Markt 1, 12.00-17.00 uur - Winterexpositie Zeeuwse Kunst kring; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Verto ning 'A Perfect Day'; 20.00 uur - Verto ning 'Youth, La Gio- vinezza'. VEERE Museum Veere, Kaai 25,10.00-12.00 en 15.00-17.00 uur - Masterclass piano met amateurs; 13.30-14.30 uur - Con cert Jeroen van Veen met werk van Dou- we Eisenga; 17.15-18.30 uur - Con cert volgers van de masterclass piano. VLISSINGEN Ter Reede, Vredehof laan 370, 09.00 uur - Zonnebloembingo; Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassop- lein 120-126,09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Biblio theek, Spuistraat 6, 13.00-17.30 uur - Ex positie 'Het Wilde Oog'; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur - Kleu- tergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Oudejaars- Quiz. WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154-156, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Openbare la gere school Westka- pelle 1844-1944'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16