Met kerst mist Anke haar familie Stefanie blogt over bijzondere kerstgerechten. Nichtjes namsters Protestanten redden katholieke kerstviering Vertraging windparken op zee Energieakkoord in gevaar Eerste Kamer wil niet dat Delta en Eneco worden gesplitst en is niet gevoelig voor druk minister Kamp. i In Uit&Thuis Chinees Circus in Cine City XL Lise (I) en Emma runnen hun eigen hamsteropvang in Meliskerke. Al zeker veertig hamsters hebben ze samen DEN HAAG, De Eerste Kamer heeft gisteravond de nieuwe Elektrici- teits- en gaswet (wet Stroom) afge schoten, omdat ze tegen splitsing is van zowel Delta en Eneco. Mi nister Henk Kamp van Economi sche Zaken houdt vol dat de ener giebedrijven moeten splitsen. Nu de energiewet (met één stem) is verworpen, loopt de aan leg van windparken voor de Zeeuwse kust minstens een half jaar vertraging op. Kamp moet nu een nieuwe wet maken, die de windparken op zee mogelijk maakt. Uitstel brengt het halen van klimaatdoelen en het Energie akkoord in gevaar. Aan de split sing van Delta en Eneco verandert volgens de minister niets. Want de wet die de splitsing regelt (en basis is voor de nieuwe wet) is al sinds 2008 van kracht. „Die wet is en blijft geldig." De hele dag lag minister Kamp op ramkoers met de Eerste Kamer. Hij hield vast aan splitsing van Delta en Eneco en negeerde daarmee de wens van de senaat om die op te schorten. Op PvdA, VVD en D66 na wil den alle partijen dat Delta en Ene co pas moeten splitsen als Europa dat verplicht. Splitsing in een apart netwerk- en energiebedrijf moet voorkomen dat energiebe drijven in de verleiding komen om te bezuinigen in onderhoud van stroomkabels om andere in vesteringen te kunnen doen. Al leen Delta en Eneco zijn nog niet gesplitst. Ze vrezen verlies van veel banen. Daar is de Eerste Kamer ook bang voor. Bovendien vindt ze dat de wet al genoeg handvatten biedt om gesjoemel door energiebedrij ven te voorkomen. Maar hoe de se naat gisteren ook probeerde, HUGO BORST Kamp piekerde niet over uitstel. „Ik heb geen wisselgeld, geen plan B en ik speel geen spelletjes", zei hij. „Ik ga de splitsing van Delta en Eneco niet intrekken of op schorten. Het kabinet wil geen en kel risico lopen met de energie voorziening in Nederland. Als u vervolgens tegen de wet stemt, is dat geen straf voor mij. U brengt wel het halen van de klimaatdoe len in 2020 in gevaar." BRESKENS. Het is de échte kerstge dachte, hét voorbeeld van verdraag zaamheid en saamhorigheid. De Bressiaanse parochianen die hun kerk niet meer in kunnen, zagen hun kerstviering gered door de pro testantse plaatsgenoten. Die stel den zonder omhaal hun eigen kerk gebouw ter beschikking. De vaste stek van de katholieken, de Barbarakerk aan de Europa straat, moest vrijdag opeens de deu ren sluiten. Er werd asbest ontdekt in de vloer. „Dat komt vrij doordat de vloer licht beschadigd is", ver telt bestuurslid Guus Langeraert van de West-Zeeuws-Vlaamse Andreasparochie. Heel even zat het bestuur met de handen in het haar. De lokale PKN-gemeente trad ech ter op als reddende engel. „Die heb ben meteen de SOW-kerk beschik baar gesteld. Dat is wel een heel mooi gebaar." Het is vanzelfsprekend, vindt domi nee Wim van den Hoek van de PKN-gemeente. „We werken al ja ren prima samen met de katholie ken. We denken immers over ne gen van de tien dingen hetzelfde. Dat weegt veel zwaarder dan de verschillen." De viering in de SOW-kerk aan de Dorpsstraat begint morgenavond om 22.00 uur. KORTINGSBON T.W.V. 1 Deel 8: Antoni van Leeuwenhoek De kleine diertjes Tegen inlevering van deze bon PAGINA 13 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 23 december 2015 257e jaargang nr. 302 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 <1 o Vrij zonnige middag ZEELAND 2 3 ZEELAND 4 Energiewet sneuvelt door Jeffrey Kutterink Het hartverscheurende boek van Hugo Borst over de band van een moeder en zoon, en de impact van dementie www.Lebowskipublishers.nl ontvangt u 1 korting. Exclusief bij Bruna en Primera. Deze bon is geldig t/m 25-12-2015" g 10114 003157 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1