4. Medisch Centrum Vlissingen 3. Reeks van RCS 1. Genieten op 'De Groe' Tweede editie van zwemloop Vlissingen helft van het Zeeuwse voetbalseizoen? ZEELAND 13 Van de Bunder eervol onderuit in finale van titelstrijd libre I Tegen UDI' 19 moest het maar bij Dongen ging verloren en weer 's gebeuren. Vlissingen had vervolgens werd het 0-0 bij 'MÈSg r-j j een formidabele start gehad in de Gestel, maar tegen UDI' 19 moest \|j' hoofdklasse. Door zeven de draad weer worden opgepakt. ongeslagen duels stond de club Maar dat gebeurde niet.Na her aan de leiding en leek de twee minuten viel doelman wens om topklasser te worden Ariën Pietersma geblesseerd uit, r«een holle frase. Oké, de topper kort voor rust verdween Roy cel ,ames met eenblessure van het j» veld en kort na rust was het ook einde oefening voor x Regilio Pinas. Het was het verhaal jS van de maanden ,N Vu november en december bij Vlissingen. gehoord. Hij wist alleen niet van Thomas Ragut langdurig wie. Dat kost Vlissingen ettelijke geblesseerd, Joost de Rubber duizenden euro's, eruit, Abdoe Abdenbi niet fit. Vlissingen zal na de winterstop En dan was er nog het einde van terug in de tijd moeten gaan. die wedstrijd tegen UDI' 19. Na Terug naar het begin van het de drie blessuregevallen en de seizoen, toen iedereen nog fit 2-1 -nederlaag kreeg Geraldi was, niemand geschorst was en Geerman bij het verlaten van het de Vlissingse voetballers met veld ook nog 's rood wegens hun fluwelen techniek alleen vermeende verwensingen aan maar aan aanvallen, scoren en de het adres van de scheidsrechter, topklasse dachten. Dat zal nog En in en rond de kleedkamers een hele klus worden voor had de assistent-scheidsrechter scheidend trainer Jurriaan van zelfs doodsbedreigingen Poelje co. f uw De laatste feestwedstrijd fv van Vlissingen, 18 oktober w thuis tegen Dosko. Doelpuntenmaker Geraldi Geerman wordt bespron- gen door Josimar Pattina- ma. Sindsdien won Vlissin- gen niet meer. foto Ruben Oreel I RCS is dit seizoen de zoveelste dertien duels gewonnen, 7 6 goals zondagclub die zijn gezicht laat zien gemaakt, 13 tegen gekregen. in het zaterdagvoetbal. Daar is niks Ter inspiratie: sinds het opheffen van nieuws aan. Maar de wijze waarop de het afdelingsvoetbal (in 1996) heeft 7 7 Souburgers de weg naar boven Brouwershaven het productiefste PI zoeken.Zevenmijlslaarzen zijn er seizoen in een standaardklasse ■ir- niks bij. Na dertien wedstrijden heeft neergezet. In het seizoen 1998/1999 v;7 RCS nog geen punt verspeeld. maakte de Schouwse club 119 Natuurlijk is de vierde klasse niet het doelpunten op weg naar het kampio- £7 niveau waarop de ploeg van trainer enschap in de vierde klasse. Michel Leonhart hoort te spelen. Dat 'i-3 bewijst de club momenteel in de j'f districtsbeker met twee zeges op .V 3L, v; eersteklassers. De recente geschieden- P is leert misschien wel dat er een i'>', speciale regeling voor overstappers als RCS moet komen. Hier wordt immers Ty niemand wijzer van. Bp^^B7 M Maar RCS werkt zich nu al een hall]aar professioneel door tal van Vfc verplichte nummers heen. Soms Het bekersprookje van RCS moet de ploeg even gas geven, maar duurt voort. Eersteklasser over het algemeen waant het zich in Pelikaan moest er zaterdag aan yj. een speeltuin. Dertien duels gespeeld, geloven. ovoost (links) de wse amateurvoetbal. Bij sommige Zeeuwse clubs werden ze een beetje chagrijnig van al die aandacht voor Groede. Het was misplaatste jaloezie, want wat 'De Groe' neer had gezet was in Zeeland nog nooit vertoond. Het dorpsclubje bereikte als eerste Zeeuwse vijfdeklasser ooit de derde ff fe ronde van de districtsbeker en werd jTj? daarin aan de gerenommeerde 75 hoofdklasser ASWH gekoppeld. jP| Groede liet vervolgens zien waar een vv,kleine club groot in kan zijn. Een sterke aanloop, een warme ontvangst voor de gasten, een prima wedstrijd in regen en een snijdende wind, een uitslag om trots op te zijn ('slechts' 1-3) en een after party om rode wangen van te krijgen. Met aanvoerd er en clubman Arno van den Hemel als een heuse presentator bovenop een stoel, die de afgeladen kantine in beweging hield. Het was de wedstrijd van het jaar voor Groede en dat willen ze in 2016 graag nog een keertje herhalen. Groede vierde de nederlaag tegen ASWH alsof het een overwinning was. foto Ronald den Dekker Bij de eerste editie van het evene ment, op 17 januari van dit jaar, waren er zo'n honderd deelne mers. Westkapellenaar Kevin de Pagter, één van de organisatoren bij atletiekvereniging Dynamica, hoopt nu op een groter aantal. „Er zijn geen triatlons meer in Zee land. Met deze zwemloop probe ren we toch weer mensen warm te maken voor dergelijke wedstrij den", zei hij. „Nieuw is dat we nu voor de vrouwen aparte series heb ben. Zij zwemmen en lopen nu echt tegen elkaar." Het zwemmen gebeurt in het Vrijburgbad tussen Vlissingen en Middelburg in. De eerste series gaan om 14.00 uur van start. Aan sluitend trekken de deelnemers hun schoenen aan en vertrekken ze voor één of meer rondes door het buitengebied. De finish is op de atletiekbaan van Dynamica. De zwemloop in Vlissingen is de eerste in een serie van vijf wedstrijden. Later in 2016 zijn er ook nog zwemlopen in Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda en Ruc- phen. ROOSENDAAL. Biljarter Aloys van de Bunder uit IJzendijke is in Roosendaal tweede geworden in het gewestelijk kampioenschap li bre tweede klasse. De titel ging naar Ruud Waanders uit Bergen op Zoom. Met zijn tweede plaats hield Van de Bunder een traditie in ere, al was dat onbedoeld. De biljarter heeft in zijn carrière al legio fina les gespeeld, maar er nog nooit eentje gewonnen. Ondanks het mislopen van de titel was de IJzendijkenaar dik te vreden met zijn prestatie. „Het was een goed toernooi. Ik heb goed en regelmatig gespeeld, maar in de finale verloren van Waan ders. Hij was nu eenmaal de bete re biljarter. Daar kan ik vrede mee hebben." Hiermee zei Aloys van de Bun der, de broer van de oud-wielren ner Toine, geen woord te veel. In het gehele toernooi presteerde hij royaal boven zijn aanvangsgemid- delde van 3.19 en hij sloot af op 10 punten en 3.43. Tot de finale bleef hij in het spoor van de latere win naar; beiden begonnen met één verliespartij aan de slotronde. Daarin was de Brabander met 90-40 veruit de sterkste. „Het ging niet meer, maar ik heb eervol verloren", zei De Bunder. DINSDAG 22 DECEMBER 2015 ii ft 5k VLISSINGEN De tweede editie van de zwemloop in Vlissingen is op za terdag 9 januari. Bij de wedstrijd kunnen de senioren kiezen uit twee afstanden. Of ze zwemmen 500 meter en lopen 5 kilometer hard of ze leggen op beide onder delen het dubbele af. Voor de jeugd zijn er kortere afstanden. door Joop van den Oudenhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74