Economie in regio maakt inhaalslag Schilder André Nicolai uit Breskens overleden 'Digitalisering parkeervergunningen slecht voor imago stadscentrum' Na drie jaar kan sloop- en recyclingbedrijf echt aan de slag ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Het eerste werkterrein aan de Finlandweg is klaar, Vuiltje' van de vorige eigenaar opgeruimd. De groei van de economie in heel Zeeland blijft met 1,9 procent vol gend jaar achter bij het landelijke gemiddelde van 2,5 procent. Op de landelijke ranglijst stijgt de provin cie - mede dankzij de Zeeuws- Vlaamse inhaalslag - een plaats: van nummer negen naar nummer acht. In Limburg en drie noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drenthe groeit de economie minder hard dan in Zeeland. In de rest van het land gaat het juist snel ler, met Noord-Holland en Utrecht (3,1 procent) als uitschie ters. De ING heeft haar voorspelling ook per regio gedaan. Opvallend is dat het grote verschil tussen Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland verdwijnt. Zeeuws- Vlaan deren kende dit jaar een groei van slechts 0,8 procent, de rest van de provincie van 2,0 procent. In 2016 is de groei nagenoeg gelijk. De aangrenzende regio's zien hun economie volgend jaar harder groeien dan Zeeland, sterker nog die gaan bovengemiddeld vooruit: Groot-Rijnmond mag volgens de ING komend jaar een plus van 2,8 procent noteren. West-Brabant is met 3,1 procent zelfs de grootste groeier na Amsterdam en Delft- Westland. Dat is goed nieuws voor Zeeuwse werkzoekenden. ING verwacht dat de werkloos heid in Zeeland volgend jaar tot onder de 5 procent daalt, ruim on der het landelijk gemiddelde van 6,9 procent. Dat komt onder meer doordat relatief veel Zeeuwen (3700) volgend jaar met pensioen gaan. De INC voorspelt voor Zeeland in 2016 een economische groei van 1,9 procent; landelijk is dat gemiddeld 2,5. Lef kan Wim Beelen niet worden ontzegd. In 2012 koopt hij uit de failliete boedel van grondverzetbedrij f De Feijter een stuk grond van twintig hectare aan de Finlandweg bij Westdorpe. Hij zet gelijk hoog in. Hij wil er een ultramodern recyclingbedrijf ves tigen waar op termijn twee- a driehonderd mensen werk zullen vinden. Het is eind 2015. Beelen heeft z'n woord gehouden. Althans, er is een begin gemaakt met de nieu we vestiging: Beelen Terneuzen. De eerste 2,4 hectare is ingericht. BAM Infra legde het aan. De over dracht was vorige week, waar voor René Koppenaal, directeur Beelen Rotterdam en Terneuzen, en vergunningendeskundige Ar nold Sijtsma speciaal naar de Fin landweg kwamen. Het heeft alle maal langer geduurd dan Wim Beelen drie jaar geleden hoopte. De eerste reacties op zijn komst wezen daar ook al op. De gemeen te Terneuzen keek de kat uit de boom. Zo vreemd vinden Kop penaal en Sijtsma dat achteraf niet. „Op een deel van het terrein lag 60.000 ton bodemassen uit af valverbrandingsinstallaties", ver tellen ze. „Dat is een prima bouw stof, maar de vorige eigenaar was er niet goed mee omgesprongen. daarna een laag bodemassen die is ingepakt volgens een speciaal, door de overheden goedgekeurd procédé. Beelen heeft met deze werkwijze het vertrouwen ge wonnen. Twee bergen sorteerzeefzand en een hoop puin liggen ter ver werking op het superglad geasfal teerde terrein. Tien man kan er de komende tijd aan de slag, schat Koppenaal. Het wachten is nu op wijziging van de bestem ming van de rest van het twintig hectare grote terrein, van agra risch in bedrijven. Twee recycling- firma's uit de buurt hebben kri tisch gereageerd. Sijtsma ver wacht toch dat half 2016 de proce dure afgerond kan zijn. Beelen wil de Terneuzense ves tiging geleidelijk uitbouwen. Het bedrijf dat in de Randstad een grote speler is in de sloop- en re- cyclingwereld, wil er naast eigen afvalstromen ook afvalstromen uit de markt gaan verwerken. Koppenaal: „Het moet groeien." We stonden 3-0 achter." Tal van onderzoeken zijn door Beelen uit gevoerd om aan te tonen dat de bodemassen goed te verwerken zijn. Sijtsma: „We hebben de bo dem lekgeprikt voor die onder zoeken." Voor het eerste aangeleg de werkterrein is de grond afge graven tot het maaiveld. Schoon zand is hierop aangebracht en 'We hebben eerst het vertrouwen moeten winnen, dat is nu wel gelukt' BRESKENS. Kunstschilder André Nicolai uit Breskens is in de nacht van zondag op maandag overleden. Hij werd 97 jaar. Nicolai kon leven van zijn schilderijen, al had hij aanvanke lijk ook een lijstenmakerij en kunsthandel. De Bressiaander be gon op zijn vijftiende met schil deren. Hij was autodidact, leerde zichzelf werken met olieverf, pas tel en aquarel. Geliefde onderwerpen waren landschappen, zee-, haven- en dorpsgezichten, vaak van zijn ge liefde Breskens, waar Nicolai zijn hele leven woonde. De kunst schilder woonde tot enkele jaren geleden zelfstandig. Maar ook toen hij naar zorgcentrum De Hooge Platen verhuisde, bleef hij schilderen: niet meer op locatie, maar vaak met foto's van zijn zoon, fotograaf Peter Nicolai, als voorbeeld. Nicolai was tot enkele weken geleden, op wat kleine gebreken na, nog opvallend fit. Hij expo seerde eerder dit jaar nog in Goes en was bezig aan een nieuw schilderij. Dat was voor driekwart klaar. De kunstschil der werd twee weken geleden ziek. André Nicolai wordt in beslo ten kring begraven. Het raadslid voor TOP/GB vindt dat het college van B en W snel passende maatregelen moet tref fen 'om het imago zo aantrekke lijk mogelijk te houden of nog aan trekkelijker te maken'. Voor bewoners met verschillen de auto's heeft de digitalisering - geen papieren vergunning in een speciaal mapje meer - soms verve lende gevolgen. Het is bijvoor beeld niet meer mogelijk om zoge noemde wisselparkeervergunnin- gen (met een dubbel kenteken) aan te schaffen. In dat geval moe ten er twee vergunningen worden aangevraagd en dat kost extra 'De bezoeker zal onbezorgd de stad ingaan en later de gevolgen van digitale beboeting per post ontvangen' Paul van der Meer. raadslid geld. Van der Meer wijst ook op de onduidelijke situatie voor be zoekers. Winkelend publiek en an dere bezoekers zullen nietsver moedend binnen bewonerszones parkeren, omdat andere auto's niet langer zijn voorzien van een verduidelijkende vergunning. „De bezoeker zal dus onbezorgd de stad ingaan en later de gevolgen van digitale beboeting per post ontvangen. Dit zal bezoekers en bewoners enorm frustreren." Het raadslid vraagt B en W of de digitalisering vooraf wel goed met alle belanghebbenden is door gesproken. Hij vindt dat de bewo ners tegemoet gekomen moeten worden. DINSDAG 22 DECEMBER 2015 door Theo Giele VLISSINGEN. In Zeeuws-Vlaanderen neemt de economisch groei vol gend jaar flink toe, in de rest van Zeeland neemt het tempo van de groei ietsje af. Deze voorspelling doet ING Nederland. René Koppenaal, directeur Beelen Rotterdam en Terneuzen, en vergunningendeskundige Arnold Sijtsma (rechts) op het nieuw ingerichte werkterrein van sloop- en recyclingbedrijf Beelen aan de Finlandweg bij Westdorpe. foto Camile Schelstraete Beelen houdt z'n woord door Harmen van der Werf Arnold Sijtsma, vergunningendeskundige door Martijn de Koning door Wout Bareman TERNEUZEN. De digitalisering van de parkeervergunningen voor de binnenstad van Terneuzen is te overhaast ingevoerd en niet hele maal goed doordacht. Dat is niet goed voor het imago van de stad. Zowel bezoekers, ondernemers als bewoners hebben last van de gevol gen, aldus raadslid Paul van der Meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71