Het beste uit de eerste helft van de Zeeuwse voetbal Bands maken singles voor Serious De feestdagen vanuit de kerstetalage Schuttevaer wil plek aan binnen- en buitenzijde van zeesluis en binnenvaartsluis Schippersorganisatie wil meer aandacht van Rijkswaterstaat en Zeeland Seaports voor ligplaatsproblemen bij sluisbouw. TERNEUZEN. De binnenvaartschip pers in Terneuzen vragen zich af of ze wel een luisterend oor vin den bij de overheidsdiensten voor hun herhaalde, dringende verzoe ken om extra ligplaatsen. Voorzitter Johnny van Ijk van de afdeling Terneuzen van schip persorganisatie Koninklijke Bin nenvaart Logistiek Nederland- Schuttevaer: „Ons wordt wel ge vraagd mee te denken en mee te praten, maar of er ook daadwerke lijk iets mee gedaan wordt, vraag ik me af. Want de heren in de fau teuils denken heel anders dan de mensen op de werkvloer." Hij zei dat tijdens de jaarvergadering van de afdeling aan boord van rond vaartboot Denick. Van Ijk hamerde erop dat Rijks waterstaat en havenbedrijf Zee land Seaports - samen verantwoor delijk voor het ligplaatsbeleid - de ligplaatsproblematiek serieus moe ten nemen. Zoniet dan dreigen er zowel tijdens de bouw van de nieuwe zeesluis (2017 tot 2021) als na de ingebruikname moeilijkhe den. Schuttevaer wil ligplaatsen aan de binnen - en buitenzijde van de huidige zeesluis en de bin nenvaartsluis. Zeker als de mid- densluis verdwijnt om plaats te maken voor de nieuwe sluis zijn die ligplaatsen geen overbodige luxe. De binnenvaart en kleinere zeevaart zijn dan jarenlang hele maal aangewezen op die twee slui zen. In de voorlopige planning wordt er nog vanuit gegaan dat de binnenvaart alleen (tijdelijke) extra ligplaatsen krijgt voor de huidige zeesluis. Van Ijk verwees naar een recen te uitspraak van burgemeester Jan Lonink van Terneuzen: „Hij con stateerde dat nieuwe bedrijven nu al inspelen op de komst van de nieuwe sluis, maar Zeeland Seaports verzuimt vervolgens om voldoende wachtplaatsen aan te 'Ze vragen ons mee te praten, maar of er ook daadwerkelijk iets mee gedaan wordt, is de vraag' bieden aan schepen die wachten op belading of lossing. Dat moet snel veranderen, want alleen met voldoende ligplaatsen kan een ha ven groeien." Om tijdens de sluisbouw de doorstroming van de scheepvaart zoveel mogelijk te garanderen, wil waterstaat extra maatregelen tref fen. Dat kan, volgens Van Ijk, tot problemen leiden omdat de om standigheden voor de zeevaart af wijken van die voor de binnen vaart (weer, vaartijden en getij). „Het is een complex geheel dat waarschijnlijk veel gemor en dis cussie zal veroorzaken. Ik vind dat we mee moeten werken, alleen al om er ons voordeel uit te kunnen halen." Overal in Zeeland hebben winkeliers hun etalages zo mooi mogelijk opgetuigd om zoveel mogelijk klanten te verlei den. Want dit is de week van de waarheid - en van de omzet. PAGINA 5 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 22 december 2015 Roep om extra ligplaatsen door Wout Bareman Bakkerij De Soete Suikerbol, Axel Een kerstman, een kerststol en een tulband, meer heeft de bakker aan de Weststraat in Axel niet nodig om klanten en voorbijgangers in een feestelijke stemming te Studio Kim, Middelburg Allemaal kleine kerstmanne tjes voor het raam bij Studio Kim. De kapsalon op de Dam zorgt elk jaar voor een originele kerstetalage en ook deze keer is dat weer gelukt. Dameskleding winkel Bijvon, Goes Op de Facebookpagina Coesisgoes konden mensen tot en met gisteren hun favoriete decemberetalage in Goes kiezen. Bij Bijvon hebben ze er ook werk van gemaakt. foto Mechteld Jansen' foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69