CL wil nog altijd show vuurwerk Ook Vlissingen krijgt City Trail Bestemming gebouw wordt wonen en werken 6 BEVELANDEN en THOLEN Inwoners Kats willen niet dat gebouw aan een particulier wordt verkocht, terwijl het straks weer nodig is. f Lammetjesdagen bij Schaapskooi KATS. De Verenigde Zelfstandige Dorpsscholen (VZD) heeft be zwaar aangetekend tegen de ver koop van het schoolgebouw in Kats. Ook een aantal inwoners ziet de bestemmingsplanwijzi ging niet zitten, laten zij burge meester en wethouders van Noord-Beveland weten. Het college is van plan de be stemming van het voormalige schooltje wijzigen in wonen en be drijfsmatig werken. Een inwoner van Kortgene wil een ton betalen voor het gebouw. Voorzitter Jan Schuurman Hess van de VZD vind het 'onbestaanbaar en onver antwoord' dat een gebouw met een publieke functie onderhands aan een particulier wordt ver kocht. „Zeker in het licht dat het college weet dat de bevolking van Kats, de werkgroep Katse School GOES. GroenLinks in Goes blijft hopen op een centrale vuurwerk show in de stad, in de hoop dat dan minder mensen zelf vuur werk afsteken op oudjaar. „Een vuurwerkshow op de Gro te Markt, dat zou fantastisch zijn", zegt raadslid Carel Bruring van GroenLinks. „Dan zijn we af van alle overlast, schade en ongeluk ken." Vorig jaar is al onderzocht of zo'n vuurwerkshow mogelijk zou zijn. Maar toen was er in Goes geen locatie beschikbaar. Boven dien was er geen geld voor. De gemeente Goes heeft wel vuurwerkvrije zones ingesteld om de overlast terug te dringen. Afgelopen weekeinde is het meldpunt www.vuurwerkover- last.nl weer geopend. Dat is een initiatief van dertig lokale Groen- Links-fracties, waaronder die in Goes. Op dat meldpunt zijn al di rect honderden klachten binnen gekomen. en de Verenigde Zelfstandige Dorpsscholen zich steeds zijn blij ven inzetten, niet alleen voor de leefbaarheid van het dorp maar ook voor een terugkeer van het on derwijs in het dorp", schrijft Hess in het bezwaarschrift dat ook op zijn Facebookpagina is te lezen. De VZD roept B en W op om, in afwachting van een besluit, te voorkomen dat er aan het gebouw wijzigingen, veranderingen of ver bouwingen worden aangebracht. De Verenigde Zelfstandige Dorpsscholen heeft weinig vertrouwen in eventuele nieuwbouw. Want hoewel het college met in stemming van een raadsmeerder- heid heeft besloten het schooltje te verkopen en daarbij heeft aange tekend een nieuw schoolgebouw te zullen bouwen wanneer dat no dig is, heeft de VZD daar weinig vertrouwen in. „Wij zullen onze school nodig hebben op het moment dat wij ho pen en verwachten met onderwijs in ons dorp te kunnen starten. Het huidige schoolgebouw past na melijk als een jas op het onder wijs wat wij voor ogen hebben: op maat, flexibel, gericht op onderlin ge samenhang en verbonden heid", aldus Schuurman Hess. Want dat Kats binnen nu en twee, drie jaar weer een dorps school heeft, staat voor de VZD en de Katse School Vereniging vast sinds staatssecretaris Sander Dek ker zich bereid heeft getoond tot een wetswijziging die het moge lijk maakt in elk dorp weer een schooltje te vestigen of in stand te houden zodra daar jaarlijks 23 leer lingen voor beschikbaar zijn. Schuurman Hess wist de Tweede Kamer daar na lang masseren voor te winnen. Een City Trail is een (hard-)loop- tocht die niet voert over geijkte banen, maar die een verrassende route volgt door een stad. Over pleintjes, langs het water en dwars door gebouwen heen. Een ontdekkingstocht voor sportieve- lingen. Die in Middelburg afgelopen september was een succes: alle startnummers waren verkocht, al le deelnemers waren enthousiast en in de stad was het één groot feest. „Een heel toffe sfeer hing er", herinnert vrijwilliger Geral- da Jansen zich, „bijna on-Middel- burgs gezellig, zeiden sommigen. Gelijk werd gezegd: dat moeten we ook in Vlissingen doen." Dat gaat gebeuren, op zondag 13 maart. Vanuit de Machinefa briek gaan lopers richting Las- loods, vismijn, sluizen, om via de Groene Boule in de binnen stad te belanden en dan via het Dokje van Perry weer terug. Tien kilometer in totaal, zowel wande lend als rennend af te leggen. Al leen starten de wandelaars een uurtje eerder. Vooralsnog zet de organisatie, Stichting MadMen Running Zee land, in op vijfhonderd deelne mers, maar dat mogen er meer worden. Vlak na de lancering op Facebook was de helft van de voorlopige kaartjes al verkocht. Voor 7,50 euro krijgen deelne mers een startnummer, een con sumptie en een aandenken. Géén City Trail-shirt, zegt Jan sen. „Dat draag je anders toch nooit meer." De precieze route blijft nog even geheim, vertelt Jansen. „En we vertellen ook nog niet door welke gebouwen we gaan, dat is nog een verrassing. Onderne mers in de binnenstad zorgen, net als die in Middelburg afgelo- 'We vertellen nog niet door welke gebouwen we gaan. Ondernemers zorgen voor feest in de stad' pen jaar, voor feest in de stad." Ook aan de achterblijvers is ge dacht. Bij de Machinefabriek zijn foodtrucks, live muziek en activi teiten voor kinderen. De organisatie is nog op zoek naar sponsoren en vrijwilligers voor het evenement. Deelnemers aan de City Trail kunnen zich aanmelden via www.inschrijvenzeeland.nl. Vrij willigers kunnen zich aanmel den via www.citytrailvlissin- gen.nl/vrijwilliger In de regio Van 27 tot en met 30 december zijn er weer lammetjesdagen op de schaapskooi in Heinkens zand. Tijdens de lammetjesdagen zijn er elke dag van 13.00 tot 16.00 ac- Mijn dorp, mijn stad tiviteiten op de Schapenboerde rij in Heinkenszand, zoals scha pen scheren, wolspinnen, pony rijden, schminken en lammetjes aaien. Toegang kost 2,50 euro in clusief consumptiebon. Grote markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Dirk-Dronkersweg I,10.00-16.00 uur - Kerst bij Kringloop Anemoon; De Koperen Tuin, Keizersdijk 16, II.30-12.00 uur - Op treden en signeerses sie Cellist Joachim Eijlander en presen tatie van zijn nieu we cd, 'de Bach Cel lo suites II' Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; 'Ons Dorpshuis', Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur - 'Kom uit je huis middag', spelletjes middag voor se nioren met deze keer Koersbal-activi- teit Dorpshuis Meer waarde, overdag - Fototentoonstelling over jubileumdag Zeeuwse Molen met prinses Beatrix van der kooij Bezwaar tegen verkoop school door Luc Oggel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Wandelen langs wa ter, rennen door fabrieken. In na volging van het succes in Middel burg krijgt Vlissinen een City Trail. Ceralda Jansen, organisatie GOES The Evergreens treedt op in Goes Bigband The Ever greens, de oudste big band van Zeeland, houdt op zondag 27 december een swin gend middagconcert in de Goederenloods in Goes. Op het reper toire staat de jazzstan- dard Take the A-train, bekend van het or kest van Duke Elling ton. Ook zangeres An- nelies Mallekote is van de partij. Het con cert begint om 14.30 uur. De entree be draagt 5 euro per per soon. GOES Westerkerk Goes opent deuren op tweede kerstdag De Westerkerk in Goes opent op twee de kerstdag haar deu ren voor een drempel loze dienst. Bij de dienst zullen kerstlie deren, kerstevangelie, chocolademelk en snoepzakken de kern woorden zijn. De dienst duurt van 10.30 tot 11.30 uur. WAARDE Kerstzangavond In de Adullamkerk van Waarde wordt op kerstavond (donder dag 24 december) de jaarlijkse kerstzanga vond gehouden. Deze avond zal muzi kale medewerking worden verleend door het Christelijk Samengesteld Man nenkoor Zeeland, on der leiding van Ron van Ommen. Het or gel zal worden be speeld door de orga nist Martin Weststra- te die zowel koor- als samenzang zal bege leiden. De avond be gint om 19.30 uur en de toegang is vrij. OUD-VOSSEMEER Kerstnachtdienst Oud-Vossemeer Op kerstavond 24 de cember vindt een kerstdienst van de Hervormde Gemeen te en Gereformeerde kerk in Oud-Vosse- meer plaats. De dienst begint om 21.00 uur en is in de Gereformeerde kerk aan de Hofstraat in Oud-Vossemeer. Het thema van de dienst is 'Godsgeschenk' en gospelkoor Polyhym nia verleent haar me dewerking. Na afloop is er warme chocola demelk. HEINKENSZAND TabletCafé in bibliotheek Bibliotheek Ooster- schelde en Seniorweb houden maandag 28 december een Tablet- Café in bibliotheek Heinkenszand. Dit is een ontmoe tingsplek voor tablet- bezitters. Het gaat vooral om de uitwisse ling van ervaringen, tips en trucs. Bijvoor beeld over het instal leren van apps, e-books binnenhalen en een e-mailadres koppelen aan de ta blet. Het TabletCafé is gratis te bezoeken tussen 14.00 en 15.30 in de biblio theek in Heinkens zand, aan Stengeplein 1. Meer informatie is te vinden op www.bi- bliotheekoosterschel- de.nl. HEINKENSZAND GOES KAPELLE KRUININGEN WAARDE edelsmeden wolstraat 197 vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67