Tweede editie van zwemloop Vlissingen 100 4. Medisch Centrum Vlissingen 3. Reeks van RCS 1. Genieten op 'De Groe' helft van het Zeeuwse voetbalseizoen? ZEELAND 13 Van den Berg troeft vijf mannen af De tweede editie van de zwemloop in Vlissin gen is op zaterdag 9 ja nuari. Bij de wedstrijd kunnen de senioren kiezen uit twee afstanden. Of ze zwemmen 500 meter en lopen 5 kilometer hard of ze leggen op beide onder delen het dubbele af. Voor de jeugd zijn er kortere afstanden. Bij de eerste editie van het eve nement, op 17 januari van dit jaar, waren er zo'n honderd deelne mers. Westkapellenaar Kevin de Pagter, één van de organisatoren bij atletiekvereniging Dynamica, hoopt nu op een groter aantal. „Er zijn geen triatlons meer in Zee land. Met deze zwemloop probe ren we toch weer mensen warm te maken voor dergelijke wedstrij den", zei hij. „Nieuw is dat we nu voor de vrouwen aparte series heb ben. Zij zwemmen en lopen nu echt tegen elkaar." Het zwemmen gebeurt in het Vrijburgbad tussen Vlissingen en Middelburg in. De eerste series gaan om 14.00 uur van start. Aan sluitend trekken de deelnemers hun schoenen aan en vertrekken ze voor één of meer rondes door het buitengebied. De finish is op de atletiekbaan van Dynamica. De zwemloop in Vlissingen is de eerste in een serie van vijf wedstrijden. Later in 2016 zijn er ook nog zwemlopen in Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda en Ruc- phen. Na een spannend toernooi eindig den drie deelnemers op zes pun ten en drie op vier. Tot de slotron- de had Jan Vos van de Graanbeurs de beste papieren. Een remise in de finale zou voor hem volstaan, maar Van den Berg won met 30-20 en griste de titel voor zijn neus weg. Dat deed Van den Berg eerder al bij Ronny Schijf. Die was tot dan leider en zij verwees hem met 30-29 naar het zilver. Lee Nguyen van ALM uit Goes ging als favoriet van start in het gewestelijk kampioenschap fi bre tweede klasse. Hij kon zijn faam echter niet waarmaken en moest genoegen nemen met een achtste plaats. Tegen UDI' 19 moest het maar bij Dongen ging verloren en weer 's gebeuren. Vlissingen had vervolgens werd het 0-0 bij een formidabele start gehad in de Gestel, maar tegen UDI' 19 moest hoofdklasse. Door zeven de draad weer worden opgepakt, ongeslagen duels stond de club Maar dat gebeurde niet.Na fier aan de leiding en leek de twee minuten viel doelman wens om topklasser te worden Ariën Pietersma geblesseerd uit, geen holle frase. Oké, de topper kort voor rust verdween Roycel SS 'ames met een blessure van het f—veld en kort na rust was het ook einde oefening voor !§j i Regilio Pinas. Het was het verhaal van de maanden Jj november en december bij Vlissingen. gehoord. Hij wist alleen niet van Thomas Ragut langdurig wie. Dat kost Vlissingen ettelijke geblesseerd, oost de Kubber duizenden euro's, eruit, Abdoe Abdenbi niet fit. Vlissingen zal na de winterstop En dan was er nog het einde van terug in de tijd moeten gaan. die wedstrijd tegen UDI' 19. Na Terug naar het begin van het de drie blessuregevallen en de seizoen, toen iedereen nog fit 2-1 -nederlaag kreeg Geraldi was, niemand geschorst was en Geerman bij het verlaten van het de Vlissingse voetballers met veld ook nog 's rood wegens hun fluwelen techniek alleen vermeende verwensingen aan maar aan aanvallen, scoren en de het adres van de scheidsrechter, topklasse dachten. Dat zal nog En in en rond de kleedkamers een hele klus worden voor had de assistent-scheidsrechter scheidend trainer Jurriaan van zelfs doodsbedreigingen Poelje co. v De laatste feestwedstrijd -fv van Vlissingen, 18 oktober Rjïj» f thuis tegen Dosko. V]11\ Doelpuntenmaker Geraldi -yjw Geerman wordt bespron- gen door Josimar Pattina- ma. Sindsdien won Vlissin- gen niet meer. Bwi m foto Ruben Oreel I wsg"^illET II HII'«!3WHi3Wii—üii^i RCS is dit seizoen de zoveelste zondagclub die zijn gezicht laat zien in het zaterdagvoetbal. Daar is niks nieuws aan. Maar de wijze waarop de Souburgers de weg naar boven zoeken.Zevenmijlslaarzen zijn er niks bij. Na dertien wedstrijden heeft RCS nog geen punt verspeeld. Natuurlijk is de vierde klasse niet het niveau waarop de ploeg van trainer Michel Leonhart hoort te spelen. Dat bewijst de club momenteel in de districtsbeker met twee zeges op eersteklassers. De recente geschieden is leert misschien wel dat er een speciale regeling voor overstappers als RCS moet komen. Hier wordt immers niemand wijzer van. Maar RCS werkt zich nu al een halljaar professioneel door tal van verplichte nummers heen. Soms moet de ploeg even gas geven, maar over het algemeen waant het zich in een speeltuin. Dertien duels gespeeld, dertien duels gewonnen, 7 6 goals gemaakt, 13 tegen gekregen. Ter inspiratie: sinds het opheffen van het afdelingsvoetbal (in 1996) heeft Brouwershaven het productiefste seizoen in een standaardklasse neergezet. In het seizoen 1998/1999 maakte de Schouwse club 119 doelpunten op weg naar het kampio enschap in de vierde klasse. ovoost (links) de wse amateurvoetbal Het bekersprookje van RCS duurt voort. Eersteklasser Pelikaan moest er zaterdag aan geloven. Bij sommige Zeeuwse clubs werden ze een beetje chagrijnig van al die aandacht voor Groede. Het was misplaatste jaloezie, want wat 'De Groe' neer had gezet was in Zeeland nog nooit vertoond. Het dorpsclubje bereikte als eerste Zeeuwse vijfdeklasser ooit de derde 7 ronde van de districtsbeker en werd daarin aan de gerenommeerde 'j. hoofdklasser ASWH gekoppeld. T:' Groede liet vervolgens zien waar een vv,kleine club groot in kan zijn. Een sterke aanloop, een warme ontvangst voor de gasten, een prima wedstrijd in regen en een snijdende wind, een uitslag om trots op te zijn ('slechts' 1-3) en een after party om rode wangen van te krijgen. Met aanvoerd er en clubman Arno van den Hemel als een heuse presentator bovenop een stoel, die de afgeladen kantine in beweging hield. Het was de wedstrijd van het jaar voor Groede en dat willen ze in 2016 graag nog een keertje herhalen. :- ,3 Groede vierde de nederlaag tegen ASWH alsof het een overwinning was. vyu-UzA foto Ronald den Dekker DINSDAG 22 DECEMBER 2015 Bij de eerste zwemloop in Vlissingen waren begin 2015 zo'n honderd deelnemers. Bij de tweede keer op 9 januari 2016 zet atletiekvereniging Dynamica in op een hoger aantal. 'S-HEERENHOEK. Het persoonlijk kampioenschap bandstoten in de vijfde klasse is gewonnen door San dra van den Berg van BV Kwaden- damme. Zij was in 's-Heerenhoek vijf mannen te slim af. ii *1 ri Sm,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62