Ook Belgen blij met de Vrienden van Siem Stichting Bas staat op 34.000 euro Eilandje voor visdiefjes 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Lammetjesdagen bij Schaapskooi 'Het is een manier om een keer iets terug te doen voor bijvoorbeeld een schilder of een behanger die ons sponsort' van der kooij In de regio Kerstzangdienst Kinderkoor de Sjofar treedt vrijdag 25 de cember op tijdens een kerstzangdienst in de kerk in Zierik zee. Mijn dorp, mijn stad door Rob Paardekam De teller staat inmiddels ruim boven een ton. Zo veel geld hebben de Vrienden van Siem de afgelopen acht jaar al ingezameld voor goede doelen op het gebied van kanker. Ze hebben zelfs de stap naar België gemaakt. In zieken huis Sint-Rembert in Torhout werd onlangs een snoezelruimte geopend, met geld van De Vrien den van Siem. Een snoezelruimte is een gezellig ingerichte kamer waar kankerpa tiënten en hun familie zich tussen de behandelingen door kunnen te rugtrekken om te ontspannen. „Nog vóór de officiële opening wil de een patiënt er al in met zijn fa milie", vertelt voorzitter Leo Vroeg- op van de stichting Vrienden van Siem. „Daar hebben we natuurlijk toestemming voor gegeven. Het heeft me zelfs diep geraakt. Het geeft aan dat er veel behoefte is aan dit soort voorzieningen. Dan weet je weer waarvoor je het doet." De naam van de stichting verwijst naar Siem Vroegop uit Sint-Anna- land, die in 2006 op 27-jarige leef tijd overleed. Zijn voetbalvrienden besloten daarna hun jaarlijkse zaal- Leo Vroegop, broer van Siem voetbaltoernooi naar hem te ver noemen. Aan dit toernooi werd een goede doelenactie gekoppeld. Dat was een schot in de roos. Al meteen in 2007 kon vijfduizend eu ro worden overgemaakt naar KWF Kankerbestrijding. Een jaar later was de opbrengst - voor de Daniël den Hoed Kliniek in Rotterdam - al verdubbeld. In 2010 besloten de Vrienden van Met tal van activiteiten, zoals een biggenrace in Poortvliet in 2012, hebben de Vrienden van Siem de afgelopen jaren tienduizenden euro's bijeenge bracht. archieffoto Willem Mieras Siem hun activiteiten onder te brengen in een stichting. Sinds die tijd wordt met meer activiteiten dan alleen het voetbaltoernooi geld ingezameld voor het doel van dat jaar. Tal van evenementen - lang niet altijd gerelateerd aan voet bal - passeerden de afgelopen jaren de revue. De opgehaalde bedragen liepen uiteraard flink op. Ze zaten de afgelopen jaren vaak rond de twintigduizend euro. Tot en met 2014 hebben de vrienden in totaal ruim 110.000 euro opgehaald. Dat bedrag loopt zeer binnenkort weer op, want na afloop van het einde- jaarstoernooi - dat door omstandig heden pas op 2 januari plaatsvindt - maakt de stichting de opbrengst van dit jaar bekend. Het goede doel van 2015 is het Prinses Maxima Centrum, dat volledig is gespeciali seerd in kinderoncologie. Na het toernooi wordt ook meteen het goede doel voor 2016 bekendge maakt. Het Sint-Rembert Ziekenhuis in Torhout, vlakbij Brugge, was het goede doel van 2013. Dat de snoe- zelkamer onlangs pas werd geo pend, komt omdat de vrienden bij de totstandkoming van een derge lijke voorziening niet over één nacht ijs gaan. „Het is niet zo dat we het geld overmaken en er daar na niet meer naar omkijken", zegt Leo Vroegop, de broer van Siem. „We blijven nauw betrokken bij de invulling van zo'n ruimte en scha kelen vaak zelf de mensen in die hem ontwerpen of maken. Het is een manier om een keer iets terug te doen voor bijvoorbeeld een schil der of een behanger die ons spon sort." Dat de Vrienden van Siem de stap naar België hebben gemaakt, is vol gens Vroegop niet raar. Hij wijst er op dat ook in Vlaamse ziekenhui zen vaak Nederlanders worden be handeld. Het contact met Torhout is tot stand gekomen via Cees van Liere. De oud-burgemeester van Noord-Beveland en Sluis-Aarden burg is ambassadeur en daarmee het boegbeeld van de Vrienden van Siem. Zijn netwerk opent deu ren voor de stichting. BURGH-HAAMSTEDE. De zaterdag gehouden actie 'Een lichtje voor Bas' heeft 13.180 euro opgebracht. Daarmee komt het dit jaar inge zamelde bedrag voor onderzoek naar de ernstige kinderziekte juve niele dermatomyositis (JDM) op 34.000 euro. Slotakkoord van de acties dit jaar was zaterdag de grote kerst boom bij De Molenberg, waarin mensen voor 5 euro een lichtje mochten hangen. Dat gebeurde 2636 keer. De Molenberg verdub belde dat bedrag. De uitslag werd bekendgemaakt door oud-Fe- ijenoorder Ben Wijnstekers, am bassadeur van de Bas stichting. Er kwamen zaterdag 500 mensen af op het evenement rond de kerst boom. Ongeveer 200 woonden daarna nog de optredens van het ballet Elly Geelhoed en het koor Popwave bij. De 9-jarige Bas van den Ouden uit Zierikzee overleed in juli 2010 aan JDM. Zijn ouders richtten een stichting op om bekendheid aan de ziekte te geven en om geld in te zamelen voor onderzoek. wolstraat 197 vlissinaen edelsmeden SINT-MAARTENSDIJK. Staatsbosbe heer heeft in het natuurgebiedje aan de Heideweg bij Sint-Maar tensdijk een broedeiland aange legd voor visdiefjes en kluten. Zo'n eiland was er in het verle den al, maar het is verdwenen door zandhonger. Het eiland is volgens Staatsbosbeheer straks het bekijken waard. Wie nieuws gierig is, moet nog wel even ge duld hebben. „De vogels keren pas vanaf het voorjaar terug van uit Zuid-Europa en wellicht zelfs Noord-West Afrika. Volgens Staatsbosbeheer komen op wei nig plekken zoveel kustbroedvo- gels voor als aan de Heideweg. ZIERIKZEE Potspel in Café Bommenede Op tweede kerstdag, zaterdag 26 decem ber, wordt het jaarlijk se potspel weer ge speeld in Café Bom menede in Zierikzee. Potspel is een vorm van biljart met obsta kels. Er zijn prijzen te win nen zoals vleespakket ten en rollades. Het café is open vanaf 15.00 uur. ZIERIKZEE Nieuwe ouderenbond vergadert De nieuwe Senioren Vereniging Schou- wen-Duiveland houdt op zaterdag 2 januari haar oprichtingsverga dering in Zierikzee. De vereniging kwam tot stand door het huidige beleid van An- bo Woerden en heeft inmiddels bijna hon derd inschrijvingen. De vergadering be gint om 14.00 uur in het Hervormd Kerk centrum aan het Ha venplein in Zierikzee. Agendapunten zijn de statuten en reglemen ten, de activiteiten en contributie. GOES The Evergreens treedt op in Goes Bigband The Ever greens, de oudste big band van Zeeland, houdt op zondag 27 december een swin gend middagconcert in de Goederenloods in Goes. Op het repertoire staat de jazzstandard Take the A-train, be kend van het orkest van Duke Ellington. Ook zangeres Anne- lies Mallekote is van de partij. Het concert begint om 14.30 uur. De en tree bedraagt 5 euro per persoon. BURGH-HAAMSTEDE Kerknachtdienst in Burgh-Haamstede De gezamenlijke ker ken van Burgh-Haam- stede (Hervormde Ge meente Burgh, Gere formeerde Kerk, Christelijk Gerefor meerde Kerk en de Hervormde Gemeen te) houden op 24 de cember een kerst nachtdienst in de Gro te Kerk. Muzikale medewer king wordt verleend door organist Art Kot, de Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede en het Interkerkelijk Koor Haamstede met organist Annet van de Linde. De voorganger in de ze dienst is predikant Wouters van de Her vormde Gemeente. Aanvang is om 22.00 uur. ZIERIKZEE Dominee J. van Lange- velde leidt de dienst met als thema 'Ont moet de vluchteling'. De dienst begint om 19.00 uur. HEINKENSZAND Van 27 tot en met 30 december zijn er weer lammetjesdagen op de schaapskooi in Heinkens- zand. Tijdens de lammetjesdagen zijn er elke dag van 13.00 tot 16.00 ac- tiviteiten op de Schapenboerde rij in Heinkenszand, zoals scha pen scheren, wolspinnen, pony rijden, schminken en lammetjes aaien. Toegang kost 2,50 euro, in clusief consumptiebon. BURGH-HAAMSTEDE Atelier Danielle Ore- lio, 11.00-17.00 uur: Open Atelier; Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yo ga; 19.30 uur Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursie- schuur, 13.30 uur: Ex cursie door de Bos- wachterij; DREISCHOR Streek- en land bouwmuseum Goe- manszorg, 13.00-17.00 uur: Openstelling ter ge legenheid van de kerstvakantie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 14.00 uur: Koersbal/Soos; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Zumba dansen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvereniging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbalvereniging 2000; Watersnood museum, 10.00, 13.00 en 14.30 uur: Voorstelling Storm kracht; 11.00 en 13.00 uur: Kinder rondleiding; RENESSE Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 10.00-12.00 uur: Expositie diver se exposanten; Blik museum de Blikvan ger, 10.00-12.00 uur: Expositie; 19.30 uur: Yoga; SCHARENDIJKE Brouwersdam, Ieder uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boemel treintje; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.00-21.30 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Fizi, 14.00 uur: Youth; Gemeente huis, 8.30-17.00 uur: Expositie Schilder achtige Lichtschrij- verij; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en be klimming van de to ren; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling VASTeiland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59