I 7 W Durf nieuwe dingen aan te pakken Er gebeurt zoveel lelijks in de wereld. Leef vanuit je hart en probeer om niet met angst of agressie te reageren kijk naar de overeenkomsten DE FAMILIE Manroo: „Dan is 'Hakuna matata' wel mijn levensmotto, geloof ik. Je geen zorgen maken, maar zorgen datje geniet. Maak het beste van het leven, zorg voor je eigen geluk." Saskia: „En pieker niet te veel, dat helpt toch niet. Durf bovendien te groeien, nieuwe dingen aan te pak ken, ook al is het doodeng. Dat geeft zo'n voldoening." Manroo: „Het hoeft niet per se met studie, het kan ook door te gaan reizen. Dat doe ik graag, zien hoe andere mensen leven en daarvan leren." Saskia: „Ik ben wel weer de school boeken ingedoken en naar de Aka- demie voor Massage en Beweging in Amsterdam gegaan. Vier jaar lang studeren, naast mijn baan. Al die Latijnse namen, pfff, dat viel niet mee. Tentamens, praktijkop drachten, supervisie, intervisie, eindscriptie, reuzespannend alle maal. Maar ik ben nu gediplomeerd massagetherapeut, en daar ben ik trots op. Toen Manroo het huis uit ging en ik meer tijd voor mezelf kreeg, wilde ik een leuke, inspire rende opleiding gaan doen. Eén waarmee ik met mijn lichaam bezig kon zijn, als tegenhanger van het zittende 'pc-communicatiedenk- werk'. Mijn eindscriptie ging over de bijdrage van massagetherapie aan herstel en reïntegratie na een burn-out. Tijdens het onderzoek deed ik veel kennis op en kreeg ik veel inzicht, ook in mezelf. Bij lang durig te veel stress houd je teveel spanning vast in je lijf. Dan ver kramp je en kun je niet goed meer ontspannen. Vaak zit je dan ook te veel in je hoofd. Met massagethera pie leer je weer in verbinding te komen met je lichaam, je gevoel en je behoeften. Daar wil ik mensen mee helpen." Saskia: „Wat Kerst voor ons bete kent? Samenzijn met de mensen van wie je houdt. Jarenlang vierden Manroo en ik met mijn zus Kerst bij mijn ouders in Eindhoven. Toen ik klein was, gingen we zelfs nog naar de nachtmis. Dit jaar vier ik Kerst voor het eerst bij Manroo en zijn vriendin. Ik ben gedoopt, maar niet gelovig, helemaal niet zelfs. Toch heeft het geloof mij een le venswijsheid gegeven: 'Behandel de ander zoals je zelf behandeld wil worden'. Er gebeurt zoveel lelijks in de wereld. Leef vanuit je hart en probeer om niet met angst, boosheid of agressie te reageren." Manroo: „Volgens mij gaat het om liefde en saamhorigheid, en je ver plaatsen in de ander." Saskia: „Maar misschien moeten we ook accepteren dat we sommige dingen niet kunnen veranderen?" Manroo: „Nee, alléén kun je het niet veranderen, maar samen wel. Als er maar genoeg mensen blijdschap en liefde verspreiden in de wereld, dan heeft dat invloed. Luister naar Bob Marley. Wees blij, wees lief!" Saskia: „Dat is waar, maar het is moeilijk om bij extremisten de rede te vinden. Die staan daar vaak niet voor open. Blij en gelukkig zijn komt van binnen, het is een keus." Manroo: „Liefde alleen is niet ge noeg. Sluit mensen niet buiten omdat ze anders zijn, accepteer ze, probeer ze te begrijpen." Saskia: „Kijken naar de overeen komsten, niet naar de verschillen." Manroo: „Ja, dat is liefhebben." dinsdag22 december 2015 PZ Saskia Buitenkamp (51), communicatie medewerker en massagetherapeut Manroo York (27), laborant bij een chemieconcern 44 -> Manroo belde veel met zijn moeder Saskia toen het een tijdje niet zo goed ging. 'Geen bericht is goed be richt.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52