'Goede toekomst' 'Laat mij gewoon weer kind zijn' Artiesten uit de regio schrijven nummers voor het goede doel ZEELAND 5 Zeeuwse muzikanten zijn geïnspireerd door het thema van Serious Request. Ze halen met zelfgeschreven songs geld op voor de toekomst van oorlogskinderen. 112-nieuws Drietal opgepakt na inbraak loods Drie mensen zijn zondag middag aangehouden op verdenking van inbraak in een leegstaande loods aan de Sint Anthoniekade in Westdorpe. Agenten wa ren heel snel ter plaatse en kregen daar signalementen van de persoon die de poli tie had gebeld. Kort daarna konden de drie verdachten worden aangehouden. Het bleken twee jongens van 14 jaar te zijn, uit Assenede (B) en uit Sas van Gent. De derde verdachte is een man van 21 jaar uit Sas van Gent. De drie bleken wat klein gereedschap uit de loods te hebben gestolen. Man gestoken bij vernieling Twee Vlissingers (42) zijn zondagavond met elkaar op de vuist gegaan in de Anjelierenlaan in Vlissin- gen. Agenten troffen een man aan bij een vernielde portiekdeur. Hij gaf toe dat hij de deur had vernield, en de voordeur van een van de woningen in het portiek. Hij bleek ook een snijwond in zijn rug te heb ben. Die wond, verklaarde hij, was hem tijdens een vechtpartij toegebracht door een andere Vlissinger. Daarop werd ook deze man aangehouden. Terneuzenaar slaat vriendin Een 28-jarige man is zon dagavond aangehouden door de politie omdat hij zijn vriendin zou hebben mishandeld in zijn wo ning. Zijn 23-jarige vrien din had even daarvoor aan gifte gedaan van mishande ling. De man was inmid dels vertrokken uit de wo ning, maar agenten hiel den hem staande in zijn au to waarmee hij op de Bin- nenvaartweg in Terneuzen reed. De 28-jarige Terneu zenaar bleek bijna drie keer meer te hebben ge dronken dan is toegestaan. De vrouw raakte lichtge wond als gevolg van de mishandeling. Jongen vast na vernieling Een jongeman is gisteren aangehouden voor het ple gen van vernielingen aan zijn ouderlijk huis in de Prins Hendrikstraat in Oost-Souburg. De politie trof bij aan komst bij de woning ver nield serviesgoed, een om gegooide computer en een omgegooide televisie aan. Door de woning verspreid lagen brokstukken van an dere kapotte goederen. De moeder heeft aangifte gedaan van vernieling. Onnab en Dabur, twee broertjes uit Congo, gaan op zoek naar ge luk, naar een goede toe komst. „De jongens staan symbool 'Als muziekdocent weet ik hoe belangrijk onderwijs is voor de ontwikkeling' voor kinderen die leven in vergelijk bare, uitzichtloze situaties. Dat is de stille ramp waar Serious Re quest dit jaar geld voor ophaalt", vertelt Olaf Sinke, beter bekend als singersongwriter Solof. Hij schreef de single 'Onnab en Dabur', omdat het thema van het Glazen Huis hem aanspreekt. „Als muziekdocent weet ik hoe belang rijk goed onderwijs is voor de ont wikkeling van kinderen." Solof zingt in zijn lied een fictief verhaal over twee broers. „Het zit ze niet mee. Hun moeder is overleden en hun vader is gevlucht. Van hun school is niets meer over." 'Ze dreigen dood te gaan van ver driet, vraag me niet, waar de kracht van leven faalt. En alles wat ze zien is donker en vaag, het licht te traag, door een schaduw ingehaald.' „Het gaat erover dat niet ieder een in de wereld hetzelfde heeft", legt Sinke uit. „De schaduw over heerst het leven van Onnab en Da bur." Met dit nummer haalt hij op verschillende manieren geld op. „Mensen kunnen mijn actie al steu nen door het liedje te downloaden, op YouTube te beluisteren of aan te vragen op de radio. Alles wat ik daarmee verdien, gaat naar Serious Request." heeft en laks is wat school en sport betreft. Dat staat in contrast met een kind dat in oorlog leeft en er alleen maar van kan dro men. De zanger: „Door vanuit die twee perspectieven te vertellen op een bijna kinderlijke manier, spre ken we ook een jonge doelgroep aan. We hebben bij ons lied daar om ook lespakketten gemaakt. Zo zijn veel basisscholieren zich be- 'Een westers kind heeft geen zin in school, terwijl een oorlogskind ervan droomt' wust gaan inzetten voor dit goede doel. Zeker twintig Zeeuwse klas sen hebben zelf acties gedaan, me de door ons liedje." De bandleden doneren alle in komsten die ze met 'Laat mij' ver dienen aan Serious Request. De single hebben ze aan het Glazen Huis in Domburg geschonken en daar geven ze donderdag om 19.00 uur een gratis optreden, tijdens de bekendmaking van de totale op brengst. Oorlogskinderen zitten in een situatie waar ze zelf niets aan kunnen doen. Dat willen De Hobbyisten met hun nummer 'Laat mij' duidelijk maken. Zanger Kevin van Gorkum vindt de mooi ste zin van het zelfgeschreven lied daarom: 'Ik zit vast in een strijd en het is niet de mijne'. Volgens Van Gorkum spreekt de titel van het nummer voor zich. „Laat mij gewoon weer kind zijn. Het gaat om de volgende ge neratie, om kinderen die in oorlog leven", vertelt hij. „We moeten kinderen niet lastigvallen met de strijd die in hun land speelt." De gevolgen schetsen De Hob byisten door te zingen over een westers kind dat geen zorgen DINSDAG 22 DECEMBER 2015 WESTDORPE VLISSINGEN TERNEUZEN OOST-SOUBURG Muzikanten in actie voor Glazen Huis door Elodie Kint Praktijkschool zamelt 2647 euro in Alle negentig leerlin gen van de Praktijk school in Hulst heb ben samen met hun leerkrachten 2647 eu ro ingezameld voor 3fm Serious Request. De leerlingen bakten afgelopen weken on der meer honderden cupcakes en wafels, ze zamelden statie- geldflessen in, fiets ten, wandelden en hielden een 'onder- wijsnacht.' De kinde ren bleven bij deze ac tie de hele nacht wak ker en volgden les, waarbij elk uur ge sponsord werd. Singersongwriter Solof zingt in 'Onnab en Dabur' over twee broertjes, die geen ouders meer hebben en niet naar school kunnen, foto Sam Steegers De Hobbyisten spelen hun lied donderdag om 19.00 uur live bij het Glazen Huis in Domburg, foto Michel van de Linde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33