Zoektocht Gerco ook over de grens Dodelijke ziekte in Zeeuws-Vlaanderen In de gemeenten Terneuzen en Hulst overleden de afgelopen tijd katten aan Kattenziekte. 4 ZEELAND edelsmeden TERNEUZEN. De afgelopen maan den zijn in Zeeuws-Vlaanderen waarschijnlijk zo'n tien katten aan Kattenziekte bezweken. Kattenziekte is een erg besmet telijke virusziekte, veroorzaakt door het panleukopenievirus, een parvovirus. Het virus tast het spijs verteringsstelsel aan van de kat, die besmet kan raken via de neus of het maag-darmkanaal. Dierenarts Margot Aerts van Dierenkliniek Hulst kreeg in haar praktijk vier gevonden jonge kat ten binnen die aan de ziekte le den. „Dat is bijzonder, want we hebben deze ziekte al jaren niet meer gezien." Volgens Aerts gaat het vooral om zwerfkatten. „Die zijn namelijk niet ingeënt, de meeste huiskatten zijn dat als het goed is wel." Dokter Bruinenberg van Die renkliniek Axel zag de afgelopen tijd ook enkele dieren met de ziek te in zijn praktijk. „We zien de laatste jaren dat mensen vaccina ties steeds meer in twijfel trek ken. Als minder dan zeventig pro cent van alle katten wordt gevacci neerd, hebben dit soort virussen nu eenmaal meer kans om uit te breken." Dat betekent niet dat die ren die wel gevaccineerd zijn de Kattenziekte niet kunnen krijgen. Bruinenberg: „De symptomen zijn wel minder heftig en katten De symptomen: bloederige diarree, aanhoudende koorts, verminderde eetlust, sloomheid en braken hebben meer kans te overleven dan beestjes die niet gevaccineerd zijn." Dierenarts Annette Burm van Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaan- deren in Terneuzen kreeg, evenals de dierenartsen van IJzendijke, nog geen katten met Kattenziekte binnen, maar ze raadt mensen aan om te controleren of hun huisdie ren zijn ingeënt. „En als je merkt dat je kat niet eet, bloederige diar ree heeft, veel braakt, dagen na el kaar koorts heeft of sloom is, ga dan meteen naar de dierenarts." Kittens Dokter Aerts laat weten dat het voor de meeste dieren dan al te laat is. „Als een dier de ziekte heeft en niet gevaccineerd is, over lijdt het meestal binnen een paar dagen. Vooral kittens zijn haast niet meer te redden, want die heb ben nog weinig weerstand opge bouwd." Een specifiek medicijn te gen de ziekte bestaat niet. Brui nenberg: „Je kunt het dier alleen een ondersteunende behandeling geven. We zorgen dat de kat ge noeg vloeistof en eten binnen krijgt via een infuus en kunnen medicijnen toedienen die het bra ken onderdrukken en de bloederi ge diarree tegengaan." Katten binnenhouden heeft niet veel zin, aangezien het virus volgens de dierenartsen ook indi rect kan worden doorgeven. Bij voorbeeld via de schoenen of kle ding van het baasje dat in een om geving komt waar een besmette kat rondloopt. „Inenten blijft dus de boodschap." De politie heeft haar Franse colle ga's gevraagd uit te kijken naar de jongen en naar zijn auto. Het verhaal dat rondwaart op sociale media dat hij vertrokken zou zijn naar een vriendin in Italië klopt niet, volgens een woord voerder van de politie. Dat de politie concreet een verzoek om uit te kijken heeft ge stuurd naar Frankrijk, komt voort uit een tip van een vracht wagenchauffeur. „Maar dat neemt niet weg dat we ook in Nederland blijven zoeken", zegt de woordvoerder. „We krijgen nog steeds tips uit heel het land die we onderzoeken." Meerderjarig Gerco is meerderjarig, en dat be tekent dat hij het recht heeft om weg te gaan. Toch blijft de poli tie actief naar hem uitkijken. Dat komt omdat hij net meerderjarig is en het heel vreemd is dat hij niets meer van zich heeft laten horen sinds hij op die bewuste dinsdagavond in zijn auto stapte. Hij ging rond 22.00 uur weg om nog een rondje te rijden. Dat was op zich niet vreemd, want dat deed hij vaker. Meestal keerde hij dan vrij snel terug. Gerco wordt door zijn ouders omschreven als een rustige, ijve rige jongen. Hij heeft een baan als timmerman en ging volgens zijn ouders uitstekend om met zijn vriendenkring. Dat de Franse politie is ge vraagd om uit te kijken moet ge zien worden als een vraag om 'We krijgen nog steeds tips uit heel het land die we onderzoeken' hulp in een vermissingszaak. Mocht hij worden gezien, dan kan de politie hem niet naar huis terugsturen, maar weet de familie wel dat hij op een bepaal de plek is. De politie gaat er niet van uit dat zijn vermissing ver band heeft met een misdrijf. Gerco Murre is tussen de 1,70 tot 1,80 meter lang, heeft kort, bruin haar en is vertrokken in een zwarte BMW met kenteken 10-JD-LV. wolstraat 197 vlissingen 0118-417377 vdke.nl Virus nekt kat door Gertie De Boey door Melita Lanting 'S-GRAVENPOLDER. De politie zoekt in binnen- en buitenland naar Gerco Murre uit 's-Graven- polder. De 19-jarige jongen is op 1 december spoorloos verdwe nen. Politie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32