eerste helft van de Zeeuwse voetbalcompeti Bands maken singles voor Serious Reque Het beste uit de De feestdagen vanuit de kerstetalage ING doet voorspelling over economie in 2016 Zeeuws-Vlaanderen loopt de achterstand op rest van de provincie komend jaar in, voorspelt de ING. VLISSINGEN. In Zeeuws-Vlaande- ren neemt de economisch groei volgend jaar flink toe, in de rest van Zeeland neemt het tempo van de groei ietsje af. Deze voorspel ling doet ING Nederland. De groei van de economie in heel Zeeland blijft met 1,9 procent volgend jaar achter bij het landelij ke gemiddelde van 2,5 procent. Op de landelijke ranglijst stijgt de pro vincie - mede dankzij de Zeeuws- Vlaamse inhaalslag - een plaats: van nummer negen naar nummer acht. In Limburg en drie noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drenthe groeit de economie minder hard dan in Zeeland. In de rest van het land gaat het juist sneller, met Noord-Holland en Utrecht (3,1 procent) als uitschie ters. De ING heeft haar voorspelling ook per regio gedaan. Opvallend is dat het grote verschil tussen Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Zeeland verdwijnt. Zeeuws-Vlaanderen kende dit jaar een groei van slechts 0,8 pro cent, de rest van de provincie 2,0 procent. In 2016 is de groei nage noeg gelijk. West-Brabant De aangrenzende regio's zien hun economie volgend jaar harder groeien dan Zeeland, sterker nog die gaan bovengemiddeld vooruit: Groot-Rijnmond mag volgens de ING komend jaar een plus van 2,8 procent noteren. West-Brabant is met 3,1 procent zelfs de grootste groeier na Amsterdam en Delft- Westland. Dat is goed nieuws voor Zeeuwse werkzoekenden. En dat in een provincie waar ook in 2015 de werkeloosheid in alle leef tijdscategorieën het laagst is. ING verwacht dat de werkloos heid in Zeeland volgend jaar on der de 5 procent daalt, ruim onder De ING voorspelt voor Zeeland in 2016 een economische groei van 1,9 procent; landelijk is dat gemiddeld 2,5. het landelijk gemiddelde van 6,9 procent. Dat komt onder meer doordat relatief veel Zeeuwen (3700) in 2016 met pensioen gaan. Werkloosheid De lage werkloosheid is vooral te danken aan de bevolkingsontwik keling, schrijft de ING in haar voorspelling voor het nieuwe jaar: „De Zeeuwse beroepsbevolking is stabiel. In tegenstelling tot de rest van het land neemt de vraag naar werk daardoor niet toe. Het gene reren van extra werkgelegenheid in Zeeland is vooral noodzakelijk om de regio aantrekkelijk en con currerend te houden en veel min der om de werkloosheid terug te dringen." Overal in Zeeland hebben winkeliers hun etalages zo mooi mogelijk opgetuigd om zoveel mogelijk klanten te verlei den. Want dit is de week van de waarheid - en van de omzet. 1r - PAGINA 5 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DINSDAG 22 december 2015 eelan Zeeuwse groei in middenmoot door Theo Giele Dameskleding winkel Bijvon, Goes Op de Facebookpagina Coesisgoes konden mensen tot en met gisteren hun favoriete decemberetalage in Goes kiezen. Bij Bijvon hebben ze er ook werk van gemaakt. foto Mechteld Jansen' Studio Kim, Middelburg Allemaal kleine kerstmanne tjes voor het raam bij Studio Kim. De kapsalon op de Dam zorgt elk jaar voor een originele kerstetalage en ook deze keer is dat weer gelukt. Bakkerij De Soete Suikerbol, Axel Een kerstman, een kerststol en een tulband, meer heeft de bakker aan de Weststraat in Axel niet nodig om klanten en voorbijgangers in een feestelijke stemming te foto Camile Schelstraete t 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29