'De tussenstanden zijn beter dan ooit' Alleen Elvis vliegt even uit de bocht op kerst-cd «Mwi CULTUUR SHOW 25 nfBi'1 levisie in deze tijd, om te kunnen knallen met familie. Kerstpakket ten inpakken, de nacht doorwer ken om de volgende ochtend weer achter de toonbank te staan van de traiteur, om te ver kopen. Met kerstklassiekers op de achtergrond." Ron: „Echt een ondernemers gezin. Net als mijn vader: hij im porteerde allerlei elektronica uit Japan, maar dat ging toen ik een prille tiener was niet van een leien dakje. Dit is het land van Philips, hij moest er hard voor knokken. Maar kerst was altijd feestelijk. Mijn moeder kon in de keuken van niets iets maken. Dan trokken wij ons beste pak aan. Vestje, strikje." Nicolette: „Doen jullie dat nog steeds?" Ron: „Zeker, de jongens (Rick en Bob) eten sowieso twee keer per week bij ons thuis. En als Yvonne uitpakt, dan moet je er bij zijn." Nicolette: „Kerstavond vier ik al tijd bij mijn schoonfamilie. Eer ste Kerstdag komt mijn familie bij elkaar. Lange ta fel, mooie wijnen, lekker eten: kalkoen in de oven. Dit jaar is het extra spe ciaal, want mijn nichtje heeft net een baby'tje gekre gen. Een kerst kindje." Ron: „En je hebt zelf twee meisjes?" Nicolette: „Lola en Kiki, van 3 en 1 jaar oud. Onze dochtertjes houden van familiedingen. Zij worden er heel vrolijk en gezel lig van als we met elkaar samen zijn. Dan zijn ze op hun geluk kigst." Ron: „Dat hebben mijn jon gens ook. Het is erfelijk, denk ik. Dit jaar ben ik alleen met kerst. Mijn gezin gaat naar de sneeuw in de Alpen, dat was al geboekt voordat ik hier 'ja' op zei." Ron: „Ik heb altijd sober geleefd, dus ik heb mijn schaapjes wel op het droge en dat is een heerlijke gedachte. Ik word nu weieens ge beld door een jong meisje: 'Wilt u meedoen aan dit en dat tv-pro- gramma? U mag niet ontbreken'. Maar ik hoef niet meer zo nodig. Dit doe ik alleen zodat, mocht ik ooit grootvader worden, ik tegen mijn kleinkinderen kan zeggen dat opa de kerstman is." Nicolette: „Oh, dat is lief." Ford verdient vele miljoenen aan 'Star Wars' Harrison Ford (73) verdient bakken met geld aan de nieuwste Star Wars-film The Force Awakens. Hij kan zo'n 32 miljoen euro binnenhalen met zijn reprise als Han Solo, zo is bere kend. De studioba zen hadden er 23 mil joen euro voor over om Ford vast te leg gen. Daarnaast krijgt hij een half procent van de totale op brengst die naar ver wachting tenminste 1,7 miljard euro is. Nieuwsjaars concerten met Ilse DeLange Ilse DeLange luidt met The Common Linnets, Guus Meeu- wis en 0'G3NE het nieuwe jaar in. Dat doen ze op 8,9 en 10 januari tijdens de Bankgiro Loterij Nieuwjaarsconcer ten in Carré. Met een groot orkest on der leiding van Do minic Seldis breng en ze hun muziek in een symfonische uit voering ten gehore. Guus Meeuwis pre senteert de Nieuw jaarsconcerten. Album Bieber al miljoen keer verkocht in VS Justin Bieber scoort wederom. Van zijn nieuwste album Pur pose zijn in de Vere nigde Staten meer dan een miljoen exemplaren over de toonbank gegaan. Het is de vijfde keer dat de zanger dit voor elkaar krijgt. Purpose is het derde album, gereleased in 2015, waarvan een miljoen exemplaren werden verkocht in de VS. Eerder lukte Adele dat en rapper Drake. Dat was een mooi roman tisch momentje gisteroch tend. Gerard Ekdom en ik spraken elkaar in eikaars uitzending. Gerard heeft acht keer in het Glazen Huis gezeten, ik ben bezig aan mijn negende editie. In september is Gerard verhuisd van 3FM naar Radio2. We presenteren nu elke dag op hetzelfde tijdstip. Be gin dit jaar vroeg hij me om advies over zijn overstap. 'Moet je doen', zei ik meteen. Uit ervaring weet ik hoe leuk een ochtendshow is. In het gesprek kwamen we al snel op het Glazen Huis. Daar zou ik hem dan wel erg gaan missen. Aan de andere kant is het ook goed dat Serious Re quest verandert. Om bij de tijd van het jaar te blijven: zie de actie als een kerstboom die we steeds mooier hebben opgetuigd tot hij he lemaal vol hing. Om iets nieuws te laten ontstaan, is het dan soms no dig er een paar hele mooie ballen uit te halen. Dat geeft weer ruimte voor frisse ideeën. Hoewel Gerard nu for meel gezien een concurrent is, blij ven we goede vrienden. Hij heeft me de afgelopen dagen bestookt met opbeurende berichtjes. Als ik om peptalk, een slechte woordgrap Als Giel verlegen zit om een slechte woordgrap, mag hij Gerard Ekdom bellen of psychische bijstand verlegen zit, kan ik altijd bellen, schreef hij. Heel lief, maar het is nog niet nodig ge weest. Eigenlijk gaat het nog steeds prima met me net als met de op brengst. De tussenstanden zijn beter dan ooit. Voor ons een verrassing. Onze enige referentie zijn de luiste raars die bellen en de mensen op het plein. De eerste dag was het daar heel gezellig, maar vreesde ik dat de mensen de brievenbus voor het geld vergaten. Dat is helemaal veranderd. Ik zag hier net weer iemand zich een hernia tillen aan de oogst van de middag. Toch durf ik nog niet te juichen. Misschien denken mensen dat het vanzelf wel goed komt met onze actie en laten ze die ene dona tie waarover ze twijfelen achterwe ge. Dus voor al die mensen: gewoon doen, want het is hard nodig. Dat Leo Blokhuis vroe ger elke zondag in de kerk zat, weten we. Hoe zit dat bij zijn echt genote? Ricky Koole lacht. „Ken je Jezus redt van Robert Long?" Voor wie het liedje niet kent: in de jaren zeventig joeg Long nog al wat gelovigen er de kast mee op. „Dat was dus mijn opvoeding. Wij waren thuis totaal niet chris telijk." Koole had wel een gereformeer de oma. „Met haar ging ik mee naar de kerk, wat ik heel span nend vond. Kerstmuziek vond ik wel altijd mooi. Ik ben er nog al tijd gek op, net als Leo." Het samenstellen van een al bum met kerstmuziek stond bij de twee al langer op het verlang lijstje. Dit jaar is het er echt van gekomen: deel 6 van hun cd-serie Songs we shouldn't forget heet Wha tever happened to Christmas. Het is ook de titel van de - uitverkochte - kerstshow die Koole en Blok huis geven in Theater Amsterdam. Veertig kerstliedjes staan op de dubbel-cd. En wees niet bang, lied jes van Chris Rea of Mariah Carey zijn daar niet bij. „Zoals bij onze eerdere verza- mel-cd's gaan we grote namen niet uit de weg, maar kiezen we wel het liefst voor een onbekend liedje. Bij kerst mag het ietsje kit scheriger zijn dan de rest van het jaar natuurlijk, maar op Whatever happened to Christmas vliegt alleen Elvis even echt uit de bocht." Andere artiesten die bijvoorbeeld voorbijkomen op de cd zijn Tom Waits, Melissa Etherigde, Otis Redding en T-Bone Burnett. Een deel van hun liedjes staat ook op het programma in de theater show. „Het gaat niet lukken ze al le veertig te zingen. Bovendien hebben de gasten ook hun wen- 'James Taylors uitvoering van 'Have yourself a merry little Christmas' vind ik het mooiste' sen. Zo wil Janne Schra graag San ta baby zingen, vooral bekend van Eartha Kitt." Leo Blokhuis doet daarbij waar hij het best in is: hij vertelt verhalen bij de liedjes. „Hij is heel muzi kaal. Hij kan best zingen, speelt ook een beetje bas en gitaar, hij heeft het alleen nooit getraind. In zijn jeugd is hij niet verder geko men dan het harmonium, het christelijke instrument bij uit stek." Vier keer per jaar presenteert Ricky Koole een kerkdienst voor ongelovigen in De Nieuwe Liefde, het door Huub Oosterhuis opge zette centrum voor bezinning en debat. „Ik had in De Nieuwe Liefde een keer een door Oosterhuis ge leide dienst bezocht. Ik vind kerk diensten erg mooi, maar heb zelf niets met God. Ik vroeg hem: mag ik hier ook niet eens zoiets organi seren, maar dan zonder God? Het mocht. Bij het begin van elk jaar getijde hebben we zo'n dienst." Tot slot de onvermijdelijke vraag: wat is het allermooiste kerstliedje? „Oh, dat vind ik altijd zulke moeilijke vragen. Ik vind The spririt of Christmas in de versie van Ray Charles heel erg mooi. Maar ik kies toch voor James Tay lors uitvoering van Have yourself a merry little Christmas. Het is een klassiek kerstliedje, maar dan niet zo uitgekauwd als White Christ mas. En James Taylor nam zijn ver sie op vlak na 9/11, waardoor het in Amerika een heel speciale, ver zoenende lading kreeg." DINSDAG 22 DECEMBER 2015 Nicolette Hoe zien de kerstdagen er bij jullie uit? U wilde toch meer de luwte in? The Christmas Show staat 26 en 27 december in de Ziggo Dome. Voor twee van de vijf shows zijn nog kaartjes te koop. LONDEN AMSTERDAM NEW YORK Dj Ciel Beelen schrijft dagelijks een column vanuit het Glazen Huis in Heerlen. Zijn honorering komt volledig ten goede aan Serious Request. 'èd Een selfie vanuit het Glazen Huis. „Ge woon doneren, want het is hard nodig." door Peter van Brummelen Leo Blokhuis en Ricky Koole stel den een cd met kerstliedjes samen. Ricky Koole samensteller kerst-cd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25