'Ik hou gewoon niet van 23 Nick Simon vieren jubileum in Ahoy Tarantino laat pj Russell pieken Na veel pech is Vera Mann weer terug. Met succes: ze is genomineerd voor een Musical Award. Media Entertainment Nick Simon staan eind volgend jaar op nieuw in Ahoy Rotterdam. Het duo viert in 2016 zijn 10-jarig samenzijn. De twee man nen presenteren daarom op 17 december het jubileumconcert 10 Jaar Nick Simon. De voorverkoop is gestart. De carrière van Kurt Russell (foto) beslaat meer dan vijftig jaar. Toch bereikt hij, vindt hij, nu pas zijn hoogtepunt met zijn rol in The Hateful Eight. De film van Tarantino is vanaf januari te zien. 'Op het moment dat ik mijn hart verlies aan iemand, word ik vloeibaar' Een tijdje had Vera Mann (52) het gevoel dat de pech aan haar zijde stond en niet meer wilde wijken. In 2010 moest ze noodgedwongen voorstellingen af zeggen omdat ze kampte met een hernia. „In dat stuk, Duet for one, zat ik nota bene in een rolstoel, maar zelfs dat was te veel ge vraagd!" Ze herstelde, schitterde weer op de planken, maar zag vervol gens haar relatie stuklopen, vrien den sterven en zat ineens zonder werk, voor het eerst in dertig jaar. „Het was raar dat ik niet zeker wist dat er zich weer iets zou aan dienen." Maar een moeilijke tijd? Vast, maar ze wuift het liever weg. „Elk nadeel heb z'n voordeel, hè. Uit eindelijk heb ik het heerlijkste jaar uit mijn leven gehad. Ik heb me overgegeven aan het totale nietsdoen." Met Hartsvrienden stond ze dit jaar weer op het podium, na ander halfjaar 'radiostilte'. Met succes: ze is genomineerd voor beste actri ce bij de Musical Awards. Nu is ze weer een paar maanden vrij - in april starten de repetities voor Sweeney Todd - en werkt aan haar eigen voorstelling. Een show over een vrouwenleven, waarvoor ze put uit haar eigen dag- en logboe ken, die ze al sinds haar 12e bij houdt. Of ze een mooie anekdote kan oplepelen? De musicalactrice steekt van wal. Over een vriendje dat ze ooit had, dat na twee maan den al met een belachelijk duur ca deau aan kwam zetten. Ze voelde zich bezwaard, want ze twijfelde aan hun relatie. Een paar maan den later maakte ze het uit. „Hij zei: 'ik heb er te veel geld in ge stopt'. Ja, dat vond ik eigenlijk ook, reageerde ik. Zegt hij: 'ik be doelde de parkeermeter...'." „Ik kan me vaak moeilijk vinden in keuzes die nu in de theaterwe reld gemaakt worden. Scripts, in vulling van de rollen. De liefde voor het vak zit er niet bij ieder een ingebakken. Daar word ik ver drietig van. Ik denk dan: als ik er zo veel over zeik, dan moet ik zelf maar eens een voorstelling gaan maken. Weet je, ik hou gewoon niet van middelmatigheid. De af gelopen weken heb ik, omdat ik nu tijd heb, heel veel voorstellin gen gezien. Het is een kwestie van smaak, maar soms dacht ik: dit kan echt niet, zo slecht." „Haha, nee. Als ik een oorlog wil ontketenen, moet ik dat doen. Nou wacht, neem Sweeney Todd, de voorstel ling die ik vanaf mei ga doen. Die is vorig jaar ook opgevoerd door de Nationale Reisopera. Ik heb 'm gezien, maar er stond een cabare tière - ik noem geen namen - in de hoofdrol die niet kon zingen. Hoezo doe je dat? Omdat die naam kaartjes verkoopt? Het was tenen krommend slecht. En die zaal toch een staande ova tie geven..." „In het repetitie proces leef ik een haast Spartaans bestaan. Het staat haaks op het leven dat ik nu heb, daar om geniet ik er nu ook zo van. Repete ren, eten, administratie doen, tekst leren, sla pen. Mijn vrienden we ten dat ze dan niets van me hoeven te verwachten. Voor de Facebooktijd heb ik wel eens een mail gestuurd naar iedereen om te zeggen dat ik van ze hou. 'Ik ben effe weg, onbereikbaar.' Ha, nee ze maakten zich geen zor gen hoor. Ze weten, dan zit ik weer in mijn tunnel." „Ach, er zijn mensen die ik maar twee keer per jaar zie die ik al hartsvrienden beschouw. Dat is niet erg, want als het klopt, maakt dat niet uit. Dit vak is toch mijn keuze? Het leukste van zo'n stuk is de repeti- tietijd, omdat je dan met z'n allen iets moois aan het maken bent." „Ik luister naar mijn intuïtie. Ik heb dat één keer niet gedaan, en van dat stuk - ik noem geen na men - werd ik erg ongelukkig. In mijn privéleven vaar ik ook al tijd op mijn intuïtie. Al leen op het moment dat ik echt voor ie mand val, dan laat mijn intuïtie me in de steek." „En doof, in mijn geval. Dan komt de onze kerheid naar bo ven. Frappant, want ik kan goed mijn grenzen aange ven. Maar op het moment dat ik mijn hart verlies aan iemand, word ik vloei baar. Ik weet niet waar het aan ligt, ik kan me er ook niet tegen wapenen. Misschien heeft het te maken met mijn overgave. Ik geef me over aan mijn baan, aan va kanties en dus ook als ik verliefd ben." „Dat was ik de afgelopen ja ren wel. Ik zou het heel pret tig vinden om iets te delen met iemand, maar ik heb me nog nooit zo prettig gevoeld als de afgelopen drie jaar, sinds ik sin gle ben. Ik voel me vrij. (stilte) En dus gebeurt er de laatste tijd weer van alles, omdat ik uitstraal dat ik goed in mijn vel zit." Mann, schalks: „Ik ben be nieuwd." DINSDAG 22 DECEMBER 2015 Cultuur Vera Mann musicalster foto Daniël Kroll door Marlies van Leeuwen Waarom wilt u een eigen show ma ken? En u gaat nu vast niet zeggen welke voorstellingen dat waren. Als u middel matigheid haat, hoe zorgt u dan dat u die ont stijgt? Dat is best een opoffering. Hoe beslist u welke rol u aanneemt? Liefde maakt blind? Bent u niet huiverig om te daten? Dat is wel spannend dan...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23