Met kerst oesters op je bord De lelijkste huizen van België, dat zijn er nogal wat 1 \xJ8 'Zet tweeling niet in aparte klassen' Tolk Ahmed zwaait vluchtelingen uit F &Ziel Lasten in Zeeland stijgen snelst De gemeentelijke lasten zijn in tien jaar tijd met ruim 43 procent gestegen in Zeeland. Wie houdt ons spiritueel bij de les? Pootje baden in de winter? VLISSINGEN. Nergens zijn de ge meentelijke heffingen de afgelo pen jaren zo sterk gestegen als in Zeeland. In totaal halen de der tien gemeenten in 2016 248 mil joen euro binnen. Dat is ruim 43 procent meer dan in 2007, toen het nog om 273 miljoen euro ging. De afgelopen tien jaar hebben gemeenten elk jaar diverse tarie ven verhoogd, zodat de totale be lastinginkomsten blijven toene men. Voor komend jaar hebben de Zeeuwse gemeenten samen op nieuw 8 miljoen euro meer inge calculeerd dan dit jaar, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Sinds 2007 is er sprake van een stijging van in totaal 43,4 procent. Dat is beduidend meer dan in de andere provincies. Het dichtst in de buurt komt nog Flevoland (39,3 procent), gevolgd door Gel derland (37,9). Het minst stegen de gemeentelijke belastingen in Limburg (26,2), Noord-Brabant (26,6) en Drenthe (26,7). Omgerekend naar het aantal in woners ontvangen de Zeeuwse ge meenten het meest: 652 euro per persoon in 2016. In de andere pro vincies ligt dat veel lager, varië rend van 477 (Noord-Brabant) tot 594 euro (Noord-Holland). Per inwoner incasseert Zee land verreweg de meeste toeris tenbelasting (42 euro) en foren senbelasting (voor bezitters twee de woningen, 17 euro). Maar ook de rioolheffing, de afvalstoffenhef fing en de begraafplaatsrechten zijn in Zeeland, omgerekend per inwoner, het hoogst van alle pro vincies. De onroerendezaakbelasting (ozb), de voornaamste heffing, zit in Zeeland echter op gemiddeld niveau. De ozb brengt het meeste geld in het gemeentelaatje: vol gend jaar 86 miljoen euro in Zee land, gevolgd door reinigingsrech ten en afvalstoffenheffing (50 mil joen), rioolheffing (41 miljoen), parkeerbelasting (19 miljoen) en toeristenbelasting (r6 miljoen). [1T1W LISSE. Scholen moeten twee- en drielingen niet zomaar in aparte klassen zetten. Als de kinderen daar niet aan toe zijn, voelen ze zich onzeker en presteren ze slechter. Dat stelt ontwikkelings psycholoog Coks Feenstra. „Het is een mythe dat het beter is voor de persoonlijke ontwikkeling van meerlingen om ze op school te scheiden." Slechts 16 procent van de ouders van twee- of drielingen vindt het een goed idee om het kroost in groep 1 van de basis school uit elkaar te halen. 42 pro cent heeft de kinderen echter in aparte klassen zitten. Dat blijkt uit een enquête van Nederlandse Vereniging voor Ouders van Meerlingen (NVOM) onder ruim zeshonderd ouders. Vier op de tien vindt dat scholen te weinig weten van meerlingen. „Ik ken verhalen van tweelin gen die op een vast moment naar de wc gingen om elkaar even te knuffelen. Die waren er nog hele maal niet aan toe om uit elkaar te gaan", zegt Marc Bisschops van de NVOM. foto Lex de Meester Maandenlang begeleidde tolk Ahmed El Kharbouchi verspreid over heel Zeeland de vluchtelingen in de crisisnoodopvang. Gisteren zwaaide hij in Koudekerke de laatste groep uit. 'De man met de baard' had het er moeilijk mee. ZEELAND 2 3 ZEELAND 11 io Zacht maar wisselvallig www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 22 december 2015 257e jaargang nr. 301 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Heffingen zwaarder door Rolf Bosboom O Zeeland 2: Commentaar Zeeland 8 en 9: Dit betaalt u in 2016 aan lokale lasten I I J Meest veelzijdige aanbod op de Nederlandse markt Kras.nl/zon of bel 0900-9697 7ocP9 lij! ^5 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Ellen van Gaaien 8 711688 555530 ZEELAND 8 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1