nog altijd meest attractieve competitie van Europa SPORT 17 Mulder klaar voor machtsgreep Indeling Olympisch hockeytoernooi Ronald Mulder (foto) is klaar voor een nieuwe machtsgreep op de 500 meter bij de NK afstan den, die zondag in Heerenveen beginnen. De 29-jarige schaatser uit Zwolle is volledig hersteld van een liesblessure, die hij vori ge maand in Salt Lake City op liep. Mulder, die vijf winters ge leden zijn eerste en enige Neder landse titel op de sprintafstand won, wil de ietwat weggezakte Jan Smeekens onttronen op de 500 meter. De Nederlandse hockeysters ont lopen in de groepsfase op de Olympische Spelen Argentinië en Australië, de nummers twee en drie van de wereld. Oranje is inge deeld in een poule met China, Nieuw-Zeeland, Duitsland, Zuid-Korea en Spanje. De Neder landse mannen zijn ingedeeld met de regerend olympisch kam pioen, Duitsland. Verder moeten de mannen van coach Max Caldas het opnemen tegen Argentinië, In dia, Ierland en Canada. Baas in eigen Kuip Met de onverzettelijke Dirk Kuyt als boegbeeld is Feye- noord dit seizoen weer de baas in eigen Kuip. Het hondstrouwe legioen, dat el ke keer weer voor een uitver kocht huis zorgt, schreeuwde de ploeg in elf duels (acht competitie, drie beker) naar de overwinning. Ajax hield als enige een puntje (1-1) over aan het bezoek aan Rot terdam. Telden alleen de thuiswedstrijden mee dan was Feyenoord dé grote favo riet voor de titel. Buiten de Kuip liet het elftal van trai ner Giovanni van Bronch- korst echter al 13 punten lig gen. Hattrick Van Benthem Dirk Kuyt maakte drie goals tegen Heerenveen en AZ, maar de meest indrukwekkende hattrick van Feyenoord kwam op naam van Jo ris van Bethem. De huisjurist van de club was de KNVB drie keer te slim af met vrijspraak voor de aan geklaagde Rick Karsdorp, Eljero Elia en Michiel Kramer. Winterkampioen Het zou kunnen dat de titelrace spannender wordt dan ooit, maar de kans is groot - histo risch gezien zelfs 80% - dat de schaal straks weer 'gewoon' PSV scoort overal en altijd Best gek natuurlijk dat de ploeg die ten koste van Manchester Uni ted en CSKA Moskou overwintert in de Champions League in Neder land niet bovenaan staat. Toch is PSV, dat tegen de 'kleintjes' te veel liet liggen, wel degelijk de voornaamste belager van koploper Ajax. Al was het alleen maar om dat de regerend landskampioen met aanvalsleider Luuk de Jong (foto) overal en altijd soort, nu al 44 competitiewedstrijden op een rij. Een eredivisierecord dat werke lijks scherper wordt gesteld. Fraaie treffers waren er genoeg. Zoals de omhaal van Christian Santos (NEC) tegen ADO, de vrije trap van Karim Tarfï (De Graafschap) tegen Cambuur en natuurlijk het spectaculaire hak je van ADO-doelman Martin naar Ajax gaat. De Amsterdam mers mogen zich voor de 21ste keer winterkampioen noemen. En van de voorgaande 20 keer werd Ajax 16 keer kampioen. Goal!!! De eredivisie is nog altijd de meest attractieve competitie van Europa met gemiddeld 3,08 doelpunten per wed strijd. Dat is meer dan in Bel gië (2,82), Duitsland (2,81), En geland (2,65), Spanje (2,55), Italië (2,53) en Frankrijk (2,36). In 153 eredivisiewed strijden werd 472 keer ge scoord, waarvan 17 keer in het verkeerde doel. Hansen tegen PSV. Maar de mooiste was de lob waarmee Michael de Leeuw (FC Gronin gen) als Dennis Bergkamp in zijn beste dagen het doel trof te gen zijn oude club De Graaf schap. Hands! Nog zo'n wekelijkse bron van ergernis. Wanneer is hands nou echt hands? Kevin Blom bestrafte de nietsver moedende Cambuur-speler Sander van de Streek in het duel met PSV met rood en een strafschop tegen, maar liet doorspelen toen PSV'er Jeffrey Bruma tegen Vitesse de bal in de zestien met zijn hand stopte. En hoe zat het met dat blok van Feyenoor- der Miquel Nelom in Gronin gen? Pol van Boekei zag er niets in. Wie het nog snapt, mag het zeggen. Buitenspelval Vroeger kwam je met een paar sui kerklontjes een heel eind, maar kan iemand nog uitleggen wat bui tenspel is? Zelfs bij het scheids- rechterskorps leidt de regel die steeds ingewikkelder wordt tot verwarring, zo bleek afgelopen weekend nog bij AZ - FC Utrecht. Dat de goal van Robert Mühren werd afgekeurd, was een klassieke blunder. Maar ook in veel andere gevallen is pas na een herhaling of drie te zien of de scheidsrechter het goed of fout had. Slechts één ding is echt duidelijk: op buiten spel spelen heeft geen enkele zin meer. WK-reünie Met Dirk Kuyt, John Heitinga, El jero Elia en Giovanni van Bronck- horst (als trainer) maakten maar liefst vier spelers uit de WK-fïna- le van 2010 hun rentree in de ere divisie. Ook de bij AZ teruggekeer de Ron Vlaar, halvefinalist op het WK van 2014, brengt de nodige er varing mee. De ene rentree is ove rigens de andere niet. Waar Kuyt bij Feyenoord vriend en vijand verbaast, komt Heitinga bij Ajax nauwelijks in actie. Het hakje van Hansen en de lob van De Leeuw DINSDAG 22 DECEMBER 2015 Dirk Kuyt is namens Feye- noord dicht bij een doelpunt in het duel met Ajax. foto Pim Ras Thuisbalans 1 Feyenoord 8-22 2 Ajax 8-21 3 PSV 8-20 Uitbalans 1 Ajax 9-20 2 PSV 9-18 3 Feyenoord 9-14 ■•volt"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17