2-0 Coen Moulijn is voor even terug in de schijnwerpers Eredivisie is met gemiddeld drie goals per duel 16 Fontijn en Müllenberg de besten w 8 en rra Foppe huilde, doelman Hansen scoorde met een fraaie hakbal en de topdrie leidt de ranglijst. Een terugblik op de eerste helft van het seizoen in de eredivisie. Nouchka Fontijn en Peter Müllenberg zijn gisteravond in Ahoy tot Nederlandse boksers van het jaar uitgeroepen. Tij dens de eindejaarsreceptie van de Nederlandse boksbond werd ex-prof Alex Blanchard als ere lid onderscheiden. Diezelfde eer viel de afwezige Rudi Koop- mans te beurt. Beiden bezorg den het boksen in de jaren '70 en '80 grote populariteit in Ne derland. Roy Korving werd als talent van 2015 gehuldigd. Aan de stamtafel van het Rotter damse café 't Haantje blikken zijn voormalig ploeggenoten Reinier Kreijermaat, Cor van der Gijp, Guus Haak, Wim Jansen, Henk Schouten, Eddy Pieters Graafland en verzorger Gerard Meijer terug op de glorietijd van de linkerspits. „Die wedstrijd tegen Real Madrid, 'Je kwam gewoon niet aan Moulijn. Heel Rotterdam wilde die Miera die avond schoppen' met die schoppartij", herhaalt Haak, nadat hij de documentaire in de Kuip voor het eerst heeft ge zien. „Je kwam gewoon niet aan Coen Moulijn. Heel Rotterdam wilde die Miera die avond schop pen. Wij stonden het dichtste bij en dus deden wij het maar. Zo ging dat." Daarboven Programmamaker Bas Abresch zet de legende van weleer in de docu mentaire van een uur weer in de schijnwerpers. Hij sprak naast di verse oud-ploeggenoten ook uitge breid met Adrie Moulijn, de wedu we van de aanvaller. „Ik hoop dat Coen daarboven bij Faas (Wilkes, red.) zit, zijn vriend", zegt Mou lijn aan het einde van de film. „Waar ze het dan over hebben? Over voetballen natuurlijk." Ook burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam werkte mee aan de terugblik op het leven van Moulijn, die 73 jaar werd. Hij gaat onder meer in op de vraag of Rotterdam de voormalig topvoet balier mist. „Een reus mis je al tijd", zegt Aboutaleb. Op beelden van de uitvaart zie je jonge mensen, die onmogelijk de leeftijd hebben om Moulijn ooit aan het werk te hebben ge zien, een traantje wegpinken. Dat doen zijn ploeggenoten ook als Dick Schneider weer eens vertelt over zijn debuut. De jongeling die achter Moulijn moest spelen, had last van zenuwen. „En na twintig minuten gilde Coen naar de kant: 'Happel, wisselen die boer, die kan er helemaal niks van'. Maar man, wat ben ik trots dat ik twee jaar met die geweldige speler sa men heb mogen spelen." Wim Jansen had een zelfde er varing. De voormalig internatio nal moest de eerste jaren van zijn loopbaan vooral het vuile werk voor Moulijn, die niet van meever dedigen hield, opknappen. „En als ik dan de bal echt niet aan hem kwijt kon, opende ik soms naar de rechterkant", zei Jansen. „Dan dacht ik zelf 'dat heb ik toch nog aardig gedaan'. Maar Coen riep dan: jij kan er helemaal niets van, die bal moest naar mij." Zijn voormalig ploeggeno ten koesteren de herinneringen aan hun vriend. Guus Haak ging zestig jaar met Moulijn om. „Dan praten mensen weieens over het feit dat de topspelers van toen het nu moeilijk zouden hebben", zucht Haak hardop. „Coen was de allerbeste toen en dat was hij nu ook geweest. Ik koester mijn vriendschap en mijn herinnerin gen aan hem. Ik zag Feyenoord zondag van NEC verliezen. Laat ik daar maar weinig over zeggen, want anders ben ik een oude man die zeurt. Maar ook op die momen ten denk ik altijd weer aan de klas se van Moulijn." 3 Foppe heeft het te kwaad Foppe de Haan tekende voor de meest opvallende rentree. De 72-jarige Fries vindt het namelijk nog altijd 'hartstikkene mooi' om trainer van Heerenveen te zijn. Zo mooi in elk geval dat hij tot het einde van het seizoen blijft. Na de Luchtkasteel FC Twente stort in Dat de top-3 vrij spel heeft, is mede te danken aan de vrije val van voormalig uitdager FC Twente. Het luchtkasteel van ex-voorzitter Joop Munsterman is volledig ingestort. De lands kampioen van 2010 leefde jaren lang op veel te grote voet en kampt met een miljoenen schuld. FC Twente is voorlopig gered door de gemeente Ensche de, maar moet serieus vrezen voor degradatie. Zelfs als de club puntenaftrek blijft be spaard. Wel succes bij Heracles De voetbalwijzen uit het Oosten zitten dus niet in Enschede, maar even verderop in Almelo. Voorzit ter Jan Smit en directeur Nico-Jan Hoogma hebben van Heracles een stabiele eredivisieclub gemaakt. Onder leiding van trainer John Stegeman presteert de club dit sei zoen beter dan ooit. Met 30 pun ten uit de eerste 17 wedstrijden werd een clubrecord gebroken. 3-0 zege op Roda JC ('Ik zit daar naar te kijken en dat doet me echt wat') barstte hij spontaan in tra nen uit. Na de 0-4 nederlaag te gen ADO zondag kon Foppe trou wens ook wel janken, maar dan an ders. Sport De laatste wedstrijd in het betaald voetbal in 2015 werd gisteren met 2-0 gewonnen door Jong Ajax, thuis tegen Volendam. Coen Moulijn snelt in 1969 op karakteristieke wijze langs ADO-back Theo van de Burch. foto ANP door Mikos Couka ROTTERDAM. Natuurlijk konden de beelden niet ontbreken. Coen Mou lijn die in 1965 de achtervolging in zette op Vicente Miera van Real Madrid, nadat hij was gevloerd door de Spaanse verdediger. 4 ja nuari is het vijfjaar geleden dat clubicoon Moulijn overleed. FOX Sports zendt vanavond een docu mentaire uit over de Rotterdam mer, door velen beschouwd als de beste speler die Feyenoord ooit heeft gehad. Guus Haak oud-teamgenoot Een traan, een ergernis en mooie goals samenstelling Wietse Dijkstra foto's ProShots en Pies United

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16