Handbalsters verliezen finale Pleidooi voor militaire academie in Middelburg Schitterend Sauerland Behoefte aan sporthallen De afspraak dat het gesleep met vluchtelingen van gymzaal naar sporthal voorbij is, hangt aan een zijden draad. DEN HAAG. Het kabinet wil eind dit jaar de crisisopvang voor asiel zoekers sluiten, maar 'het is span nend of dat gaat lukken', zegt Ge rard Bakker, bestuursvoorzitter van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) tegen deze krant. Een woordvoerder van de Vereniging Nederlandse Gemeen ten (VNG): „1 januari wordt heel moeilijk." Er komen nog steeds te weinig (nood)opvangplekken be schikbaar en de instroom van asiel zoekers blijft te hoog. Daardoor blijven na deze maand sporthal len nodig. Op dit moment verblij ven volgens het COA nog achthon derd asielzoekers in een crisisop- vanglocatie. Er komen wekelijks ongeveer 1.100 nieuwe vluchtelin gen Nederland in. Het kabinet sloot in november een bestuursakkoord met gemeen ten, waarin het afsprak dat crisis opvang voor het einde van het jaar 'niet meer nodig en wense lijk' zou moeten zijn. Er is veel kri tiek op de crisisopvang op veld bedden in sporthallen. Er is nau welijks privacy voor de vluchtelin gen. Omdat de opvang in een loca tie maar voor 72 uur is, moeten de bewoners vaak verkassen. Staatsse cretaris Dijkhoff zei in oktober al dat 'het gesleep met asielzoekers moet ophouden'. In het bestuursakkoord staat dat elke veiligheidsregio vijfhon derd extra bedden noodopvang moet regelen. Dat is nog niet rond, bevestigt Bakker. Ze verblij ven er doorgaans enkele maanden. De crisisopvang is nog steeds no dig omdat er wel nieuwe noodop- vangplekken worden geopend, maar andere worden gesloten. Vrijdag nog liet staatssecreatris Dijkhoff gemeenten in Zeeland weten voorlopig geen beroep meer op hen te doen voor crisisop vang van vluchtelingen. Kras.nl/53237 of bel 0900-96977ocPg De hoge decembertemperaturen maken niet alleen de natuur van slag, ook het ijs van de baan op de Markt in Middelburg kan er niet tegen. Er moest een extra vriesmachine ingezet worden. Meer lentetaferelen op pagina 12 en 13 foto Lex de Meester VLISSINGEN. In Middelburg moet een militaire academie komen. Een fusie van Koninklijk Insti tuut voor de Marine (KIM) en de Koninklijke Militaire Academie (KMA), die samen met de Uni versity College Roosevelt de bes te van Europa kan worden. Daarvoor pleitten dit week end Meindert Fennema, oud-hoogleraar politieke theorie, en Frits Bolkestein, voormalig minister van Defensie en oud-WD-leider, in NRC. Onder de titel 'Weg met de Fennema en Bolkestein willen dat de luchtmacht wordt afgeschaft en het geld daarvoor naar de marine gaat luchtmacht, leve de marine', on derbouwen ze dat de luchtmacht moet worden afgeschaft. Het geld dat vrijkomt moet worden geïnvesteerd in de marine. „Het is waar dat wij dan niet langer kunnen bombarderen in het Mid den-Oosten. Dat moeten ande ren dan maar doen - in de veron derstelling dat die bombarde menten ook effectief zijn." Investeren in de marine zal de scheepsbouw 'zeer ten goede ko men', schrijft het tweetal. Op de militaire academie in Middel burg kunnen de commandotroe pen van de mariniers, die straks in Vlissingen gelegen zijn, er hun opleiding volgen. Het twee tal stelt vast dat sinds jaar en dag in NAVO-verband wordt gespro ken over een rationalisering van de krijgsmachtonderdelen tus sen de Europese lidstaten. Maar dat heeft nooit iets opgeleverd. KORTINGSBON T.W.V. 1 Deel 8: An toni van Leeuwenhoek De kleine diertjes Tegen inlevering van deze bon ontvangt u 1 korting. Exclusief bij Bruna en Primera. Deze bon is geldig t/m 26-12-2015' 8 711688 555530 Autovakantie Duitsland Crisisopvang blijft nog tijdje nodig door Hanneke van Houwelingen, Niels Klaassen en Cyril Rosman Lees verder pagina 8 Geniet van het variërende landschap en de pittoreske steden! Hotel met panoramisch uitzicht op het Amsberger Wald Inclusief ontbijtbuffet, parkeren en wifi Klantbeoordeling 8,2: "Fijne wandel- en fietsvakantie" Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Jeffrey Kutterink 710114 003157 www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 21 december 2015 Wolkenvelden 257e jaargang nr. 300 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 enwatzon Niet koud, hè!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1