Benn Flore wil politieserie Renz Vos op de buis krijgen Oude Markt Vlissingen heel druk bezocht 14 WALCHEREN Lintje voor Ruud Louwes Vlissingse Fles voor Peter van Druenen In de regio Mijn dorp, mijn stad Benn Flore uit Goes zou graag zien dat zijn politieserie Renz Vos op de televisie komt 0118 63 69 68 DOMBURG Gemeentehuis, Tra verse 08.30-r7.00 uur - Tentoonstel ling 'ambtsketens, schakels tussen oud en nieuw' MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur-ijsbaan geo pend; 12.00-20.00 uur - Oudhollandse Wintermarkt; CBK Zeeland, Balans 17, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Van Zeeuwse Bodem'; Vleeshal, Markt 1, 12.00-17.00 uur - Winterexpositie Zeeuwse Kunst kring; Cinema Mid delburg, 14.00 uur - Vertoning 'Mini en de Muggen'; 16.00 uur - Europese dag van de Korte Kinder film; Meiveldpad 55, 14.00-15.30 uur - Ac tiviteit 'Kerst knutse len' op de kinder boerderij; De Druk- kery, 16.30 uur - Boekpresentatie Wim Phaff 'Mensen kijken' OOSTKAPELLE Zionskerk, 19.30 uur - Volkskerstzang m.m.v. Brassband Crescendo, Jeugdmu- ziekgroep De G-sleu- tel en kinderkoor Klein Gloria VEERE 't Praetuus, Frans Naereboutstraat 3, 19.30 uur - Kerst workshop Bloem schikken VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassop- lein 120-126, 09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al kunnen lopen, sa men met een ouder; Bibliotheek, Spui straat 6,13.00-17.30 uur - Expositie 'Het Wilde Oog'; Zeeuws Maritiem Mu- ZEEum, Nieuwend- ijk 11,14.00 uur - Fa milierondleiding en kinderspeurtocht; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154-156, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Openbare la gere school Westka- pelle 1844-1944' MIDDELBURG Kinderactiviteiten in de bibliotheek De Zeeuwse Biblio theek vertoont woens dag 23 en 30 decem ber een kinderfilm. De film Frozen begint op 23 december om 14.00 uur in de aula van de bibliotheek. Op 30 december is daar Happy Feet te zien. Beide films zijn volgens Kijkwijzer ge schikt voor kinderen vanaf zes jaar. Kaartjes kosten één euro en kunnen vooraf wor den gekocht bij de klantenservice van de bibliotheek en via www.dezb.nl. Op 23 december vindt om 14.00 uur ook een kin deractiviteit plaats in de foyer. Kinderen kunnen dan zelf gla zen decoreren en een nieuwjaarsgroet of -wens graveren op hout. Meedoen kost vijf euro, inclusief een drankje met iets lek kers. De activiteit is geschikt voor kinde ren vanaf acht jaar en toegankelijk voor maximaal acht deelne mers. Aanmelden kan via de website. Ook kunnen kinderen van af acht jaar die dag bij FabLab Junior aan de slag met de 3D-prin- ter, de lasersnijder en de vinylsnijder. WESTKAPELLE Zaalvoetbal kersttoernooi De Jeugdcommissie van v.v. De Noorman nen houdt dinsdag 22 december van 9.15 tot 15.45 uur een zaal voetbaltoernooi in Westkapelle. Hieraan kunnen jongens en meisjes van vier tot en met dertien jaar meedoen. Het toer nooi wordt gehouden in sportzaal De Bel- link. OOST-SOUBURG Knutselmiddag In het kader van de ac tie Kerstboom Buiten wordt woensdag 23 december een Kerst- knutselmiddag gehou den in de kerk in Oost-Souburg aan Oranjeplein 2. De acti viteit is bedoeld voor kinderen van groep vijf tot en met acht en begint om 14.30 uur. De gemaakte versierin gen worden in de kerstboom in de kerk- tuin gehangen. MIDDELBURG. Locoburgemeester Johan Aalberts van de gemeente Mid delburg heeft gisteren een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Ruud Louwes. De ceremonie vond plaats in Hof ter Veste, voor aan vang van het concert van het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje. Lou wes werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij krijgt de onderscheiding voor de volgende activiteiten: redacteur schoolkrant Isalacollege in Silvolde, bestuurslid (vicevoorzitter) en tenor Zeeuws By zantijns Koor Srétenje, gastheer Middelburg VolKoren en opvang en on derdak bieden aan ontspoorde jongeren, foto Lex de Meester VLISSINGEN. Peter van Druenen heeft zaterdag de Vlissingse Fles gekregen. Deze gemeentelijke on derscheiding kreeg hij uit han den van burgemeester Letty Demmers. Van Druenen krijgt de fles voor zijn inspanningen voor de stad Vlissingen. Zo heeft hij, aldus de gemeente, een enorme inspan ning geleverd om hét boek van de zevenhonderd) arige geschie denis van Vlissingen te schrij ven: 'Vissers, Kapers, Arbeiders, Vlissingen 700 jaar stadsrech ten'. Daarnaast heeft hij iedere week artikelen over (de geschiedenis van) Vlissingen gepubliceerd in de Bode en heeft hij vele lezin gen over Vlissingen gehouden in het hele land. door Luc Oggel GOES. Krijgt Baantjer een Zeeuwse opvolger? Het zou zomaar kunnen. Benn Flore uit Goes werkt namelijk aan een tv-politieserie waarin de provincie een prominente rol speelt. Hoofdfiguur is inspecteur Renz Vos uit de gelijknamige, door Flo re geschreven en uitgegeven boe- kenreeks. Vos is een politieman die zich na zijn pensioen in Zee land vestigt, maar het werken toch niet kan laten. Er is al een En gelse pilot gemaakt die groten deels door Fransen werd opgeno men in Parijs. De tweede afleve ring, die zo goed als afgerond is, speelt rond de Oosterschelde, in Goes en in Vlissingen en is Neder landstalig. Drie Nederlandse zen ders hebben inmiddels belangstel ling getoond. Het is dankzij de be langstelling dat het kleine produ cerende bedrijf Florad in Goes het aandurft een korte reeks te ont wikkelen, samen met een aantal Zeeuwen. De verhalen en scripts komen van Benn Flore, die na twee boeken bij Nederlandse uit gevers en een vertaalde versie in Amerika, de Renz Vos-vertellin gen zelf uitgeeft met zijn Florad VLISSINGEN De kerstmarkt op de Oude Markt in Vlissingen is een succes. Het initiatief van de onder nemers van de Oude Markt slaat aan, zo bleek zaterdag tijdens een rondgang. Het was er gezellig druk. Martin Smulders, een van de initiatiefnemers, weet zeker dat volgend jaar weer zo'n markt wordt gehouden. Hij durft bij be nadering niet te zeggen hoeveel mensen die markt hebben be zocht. „Maar het moeten er heel veel zijn geweest." Zelf is hij ook verrast door de geweldige op komst van het publiek. Marije Timmermans zegt dat deze markt ook het bewijs is dat de Oude Markt de plek is om zo iets te organiseren. „Het is een in tiem plein, dat zich voor zulke ac tiviteiten leent." Ook zij is duide lijk verrast door het grote succes van de kerstmarkt. Ze vertelde gis teren dat ze zoveel belangstelling van mensen uit heel Vlissingen niet had verwacht. Vrijwilliger Pim Kraan van de Wereldwinkel roemde zaterdag het initiatief van een aantal onder nemers die gevestigd zijn aan die markt om iets te organiseren. Vol gens hem is het de perfecte plaats voor zo'n Vlissingse markt. „Het is het scharnierpunt van de stad." Timmermans geeft wel aan dat er een volgende keer niet meer kramen kunnen komen. „Zo is het goed. Dit is het maximum, ook in verband met de veilig heid." Ook gisteren was de sfeer goed. Aan het einde van de markt dag werd er een cheque van drie duizend euro overhandigd aan de Voedselbank Walcheren. Volgens Smulders kan met dat geld iets extra's worden gedaan voor men sen die dat zelf niet kunnen beta len. baar omdat er veel mensen vrijwil lig meewerken. Ook zijn de verha len (nog) kort. In de komende aflevering, waar voor de opnamen in Zeeland (ook in Utrecht wordt gefilmd) zo goed als klaar zijn, zitten vaste acteurs uit de provincie die ook in het ver volg terugkomen. Flore zelf speelt de rol van inspecteur Renz Vos, een noodzakelijk kwaad totdat lan delijke producenten of zenders waarmee wordt gepraat het con cept oppikken. Bijzondere locaties in Zeeland zijn belangrijk voor de televieserie en een deel van het concept. Het camerawerk van de Renz Vos-se rie is vrijwel geheel in handen van Ente Breed uit Grijpskerke. De locaties zijn plaatselijk, de verhalen universeel. Zo komen er ook versies met Engelse ondertite ling op de manier waarop de laat ste jaren Scandinavische films ge schikt werden voor het buiten land. Flore ziet de Zeeuwse/ Utrechtse serie dan ook als investe ring. Plezier is echter een belang rijke factor, maar dat neemt niet weg dat de organisatie een spon soractie heeft opgezet via de web site www.sponsorfilm.nl. Daar is ook een trailer van de serie te zien. De sfeer zit er goed in tijdens de kerstmarkt op de Oude Markt in Vlis singen. foto Lex de Meester Publishing. De eerste vier Renz Vos-verhalen zijn verkrijgbaar als e-book, bij online shops zoals Bol.com en ook bij de bibliotheek. Ze zijn ook gebundeld in een pa perback die plaatselijke boekwin kels kunnen bestellen bij het Cen traal Boekhuis. De Nederlandstali ge filmaflevering die nu als eerste klaar zal zijn werd nieuw geschre ven en bestaat nog niet in boek vorm. „Bijzonder, maar ook een waagstuk", aldus Flore. Een serie maken is duur, maar toch haal-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14